RĪGA

Mājokļu cenas Latvijā tikai augs: ekonomists par situāciju tirgū

63
(atjaunots 12:36 28.04.2021)
Covid-19 pandēmijas radītā krīze nav visaptveroša, dažās nozarēs cilvēki sākuši pelnīt pat vairāk, viss liecina, ka majokļa cenas pieaugs, pastāstīja SEB bankas ekonomists.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Covid-19 pandēmijas radītā krīze nav izrādījusies tik smaga, kā bija plānots, turklāt daudzu Latvijas iedzīvotāju finansiālais stāvoklis pēdējos gados pat uzlabojies. Nekāda "burbuļa" nekustamo īpašumu tirgū nav, un mājokļu cenu lejupslīde nav gaidāma, uzskata SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Bankas organizētās aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 42% iedzīvotāju gaida nekustamo īpašumu cenu pieaugumu šogad. Uz lejupslīdi cer tikai 14,5% aptaujāto, bet 25,4% prognozēja stabilitāti.

Aizvadītā gada krīze nav skārusi tik lielu skaitu cilvēku, kā bija prognozēts, apgalvoja ekonomists. Pie tam "burbulis", kas plīsa vairāk nekā pirms 10 gadiem, nav atjaunojies, un visus šos gadus aktivitāte nekustamo īpašumu tirgū bija ļoti zema. Proti, nebija liela potenciāla cenu kritumam. Kopumā, pēc ekonomista domām, pēc iepriekšējās krīzes daudzi uzkrājuši resursus, un mājsaimniecību finansiālā situācija izrādījusies stabilāka nekā toreiz. Viņš atgādināja, ka bija 2-3 mēneši, kad nekustamo īpašumu tirgus sastinga, tomēr ātri atjaunojās, - Gašpuitins komentēja pētījuma rezultātus Latvijas radio 4 ēterā.

Eksperts atzīmēja, ka pēdējā laikā nekustamo īpašumu tirgus ir sarosījies, cenas mēreni aug.

Viņš pauda uzskatu, ka daļai cilvēku parādās nauda pirmajai iemaksai, viņi jūt, ka krīze viņus neskar, vismaz ne tik smagi, kā bija sagaidāms pirms gada, tāpēc tagad viņi vērtē iespējas iegādāties mājokli.

Nekustamie īpašumi
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Gašpuitis piezīmēja, ka pārsvarā aktivitāte vērojama Rīgas nekustamo īpašumu tirgū, tomēr interese aug arī reģionos. Tāpat cilvēki sākuši vairāk interesēties par iespējām būvēt pašiem savu māju (domājams, ņemot vērā pašizolācijas un "mājsēdes" pieredzi dzīvokļos).

Taujāts par nekustamo īpašumu cenu lejupslīdes scenāriju, Gašpuitis atzina, ka tas esot nereāls.

Viņš norādīja, ka grūti iedomāties, kāda iemesla dēļ tas varētu notikt. Pēc viņa domām, var runāt tikai par cenu pieaugumu, lēnāku vai ātrāku – tas atkarīgs no scenārija. Ekonomists atgādinaja, ka dzīvojamais fonds ir ļoti vecs, algas aug, būvdarbu izmaksas palielinās. Tātad jautājums ir tikai par to, cik strauji šī līkne celsies, secināja eksperts.

63
Tagi:
cenas, nekustamais īpašums, ekonomika
Pēc temata
Ierēdņi kļūst bagātāki, pārējie krīt nabadzībā: Latvijā palielinājusies sociālā plaisa
Dzīvojamais fonds Rīgā ir pagrimis: 240 ēkām nepieciešama steidzama renovācija
"Labāk turos tālāk no tā visa": eksministrs pamet Rīgu pakistāņu dēļ
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

8
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

8
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

19
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

19
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

95 gadīgs kara veterāns Krimā pārvarējis koronavīrusu

0
(atjaunots 11:39 15.05.2021)
Decembra beigās AleksandrA Markeviča pašsajūta ievērojami pasliktinājās. Ārsti diagnosticēja koronavīrusu, uzņēmumi parādīja, ka pacientam daļēji skartas plaušas. Slimnīcā veterāns pavadīja vairāk nekā mēnesi, tomēr, pateicoties ārstu pūlēm, viņš ir izveseļojies.

Sirmais frontinieks atzina: neskatoties uz pārciesto slimību, viņš joprojām nav zaudējis dzīvesprieku. Šajā ziņā viņam palīdz dzīvesbiedre Taisija. Viņi kopā ilgi staigā pa dārzu, dzied karalaiku dziesmas, bieži pārlapo vecos albumus ar fotogrāfijām.

Aleksandrs Markevičs izkarojis visu karu. 1941. gadā viņam bija 16 gadi, tāpēc uz fronti puisi neņēma, un viņš palīdzēja mātei hospitālī pie Brjanskas. 1943. gadā jau pilngadīgais Aleksandrs 522. artilērijas pulka sastāvā piedalījās Ļeņingradas aizsardzībā.

Par nopelniem kareivis saņēmis dažādus apbalvojumus: medaļu "Par uzvaru pār Vāciju lielajā Tēvijas karā", kā arī II pakāpes Tēvijas kara ordeni.

0