"It nozieguma vietu apmeklētu": frizētavas kliente par policijas pārbaudi

54
(atjaunots 12:35 28.04.2021)
Frizētavas apmeklētāja pasūdzējās par nepatīkamu pieredzi, ko viņai nācās pārdzīvot policijas pārbaudes laikā, kad kārtības sargi ierādās pārliecināties, ka tiek ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Rīgas frizētavu darbiniekus mūsdienās diez vai var apskaust - policisti regulāri rīko pārbaudes skaistumkopšanas salonos. Šī kārtības sargu paaugstinātā uzmanība sagādā diskomfortu pat iestāžu klientiem.

"Šodien pie friziera esot piedzīvoju policijas pārbaudi. Visi noteikumi tiek ievēroti, meistari un klienti maskās, bet policijas attieksme it kā nozieguma vietu apmeklētu. Ārkārtīgi nepatīkama sajūta, tad jau labāk neļautu strādāt un miers, nevis likt justies kā noziedzniekam," uzrakstīja Twitter marketinga speciāliste Agija Kola-Kanča.

​Pēdējā laika skaļo noziegumu iespaidā - futbola aģenta slepkavības Rīgā un uzbrukuma seksuālo minoritāšu pārstāvim Tukumā, sociālo tīklu lietotāji diezgan vētraini reaģēja uz informāciju par skaistumkopšanas salonu pastiprinātām pārbaudēm, asi kritizējot policiju.

"Tāpēc ka šī sfēra un tai līdzīgās ir vienīgās, ko policija spēj kontrolēt un baudīt. Normālus noziegumus viņiem nav pa spēkam atklāt!" uzskata Kristīne.

​"Nu tāpēc šauj nost futbola aģentus, ka tik labi un rūpīgi strādā," ironizē Gints Weber.

​"Pie mums apsēduši veikalus. Draudzenei pieder bodītē, nāk pārdienās. Visi PAPĪRI ir, noteikumi izkarināti, visu uzrāda, nevar piesieties, bet gribās. Tiešām domā, ka pa vienu dienu tas veikals izstiepās vai sarāvās. Kas varētu mainīties? Nāk brīvdienās arī. Maksā laikam dubultā," stāsta Maiga Krādziņa.

​"Kolēģei reģionā veikalu apmeklē rēgulāri - pēdējo reizi vispār - klusējot pārrakstīja iepriekšējo protokolu un aizgāja. Bet reāliem noziegumiem neesot personāla - personāla sadale ir šķērsām nevis trūkums," uzskata Inese.

​"Tu esi noziedznieks, pirms nav pierādījies pretējais!" raksturo kārtības sargu darba stilu Armands Taibe.

​Tomēr bija arī pozitīvas atsauksmes par laipnu policijas darbu.

"Interesanti, manai dzīves biedrenei bija pretēja situācija šonedēļ - ienāca, pieklājīgi visu pārbaudīja, viss ok, visu labu," raksta Rinalds Ruja.

​"Tas tā noteikti nav visur. Par policijas pārbaudēm Ikšķilē esmu dzirdējusi pozitīvas atsauksmes," iedveš cerību Gita Bērziņa.

​Atgādinām, ka Latvijā no 1. marta atkal var legāli saņemt friziera pakalpojumus, apmeklēt manikīra un pedikīra meistaru, kā arī podologu.

Klientu var pieņemt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Turklāt jāpieraksta klienta vārds, uzvārds, tālruņa numurs, kā arī apkalpošanas sākuma un beigšanas laiks un meistara uzvārds. Šī informācija tiks glabāta 30 dienas, lai to varētu uzrādīt SPKC.

Pakalpojuma sniedzējam jābūt reģistrētam Veselības inspekcijā. Katram klientam jāmēra temperatūra (bezkontakta veidā). Uz vienu klientu jānodrošina platība vismaz 25 kvadrātmetri. Pakalpojumu sniegšanai jābūt organizētai tā, lai klienti savstarpēji nesatiktos.

Personālam jāvelk aizsargcimdi un FFP-2/FFP-3 tipa respiratoru bez vārsta. Aizsargekrānus un aizsargbrilles var izmantot kā papildu aizsardzību.

Salonu klientiem nedrīkst piedāvāt dzērienus, uzkodas un preses izdevumus. Par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 5000 euro.

54
Tagi:
ierobežojumi, policija, valdība, Rīga
Pēc temata
VP pastāstīja par visbiežāko Covid-19 ierobežojumu pārkāpumu Latvijā
Tirgotājiem Latvijā varēs uzlikt nopietnus sodus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu
Izskaidrot tiem, kuri nesaprot: Latvijā norisināsies ātruma kontroles nedēļa
Atslābinājušies un pārkāpj: Valsts policija sūdzas par Latvijas iedzīvotājiem
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

6
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

6
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu