Nevis uz Ēģipti, bet uz sanatoriju: atpūsties Latvijā bez maksas

96
(atjaunots 17:22 26.04.2021)
Latvijā var bez maksas veikt rehabilitāciju sanatorijā: kam ir pieejama šī programma un kā saņemt nosūtījumu.

RĪGA, 26. aprīlis - Sputnik. Latvijas iedzīvotāji pēc Covid-19 vai citām slimībām, kam nepieciešama rehabilitācija, var saņemt bezmaksas ceļazīmi uz sanatoriju, raksta Bb.lv.

Lai saņemtu iespēju bez maksas doties uz sanatoriju pēc veselības atjaunošanas programmas, jāsaņem rehabilitologa nosūtījums. Rehabilitologa konsultāciju var saņemt ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Dodoties pie rehabilitologa, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, visi medicīnas izraksti un atzinumi par veselības stāvokli.

Tenerife
© Sputnik / Артур Александров

Ja rehabilitologs uzskata, ka pacientam ir nepieciešama valsts apmaksāta veselības atjaunošanas programma, tad viņš uzrakstīs attiecīgu atzinumu un sastādīs rehabilitācijas pasākumu plānu.

Pacientu iekļaus gaidīšanas rindā un tad var pieteikties konkrētās ārstniecības iestādes reģistratūrā.

Ārstniecības iestāžu sarakstu, uz kurām var saņemt rehabilitologa nosūtījumu, var apskatīt Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Savukārt portālā www.rindapiearsta.lv sadaļā "Rehabilitācija" ir iespējams uzzināt, uz kuru sanatoriju rinda ir īsākā.

Protams, ja jau esat pārslimojis ar Covid-19, tad varat aizlidot arī atpūsties uz Ēģiptes kūrortu, taču Latvijas Veselības ministrija un Ārlietu ministrija ir nopietni noraizējušās par ievesto Covid-19 gadījumu skaitu un aicina neceļot uz ārvalstīm bez neatliekamas un būtiskas vajadzības, tai skaitā nedoties atpūtas braucienos.

"Ja personai, atrodoties Ēģiptē, tiek konstatēta saslimšana ar Covid-19, tā nedrīkst atgriezties Latvijā ar plānoto pasažieru pārvadājuma reisu. Personai jāuzturas Ēģiptē, kamēr tā atveseļojas," rakstīts Ārlietu ministrijas saitē.

Tāpēc, lai neiestrēgtu Ēģiptē, labāk izvēlēties atpūtas vietu savā valstī, turklāt bez maksas.

96
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
"Bardaks": tūrisma operatori nesaprot aizliegumu airBaltic lidojumiem
Lido nezināmā virzienā: aviokompānija Austrālijā pārdod "noslēpumainos reisus"
Satiksmes ministrija ierosina atcelt aizliegumu lidojumiem uz trešajām valstīm
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

1
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

1
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu