LGBT

"Mozaīka" uzsāk ziedojumu vākšanu Tukuma cietušo rehabilitācijai

42
(atjaunots 14:32 26.04.2021)
Drausmīgs incidents ar cilvēka aizdedzināšanu Tukumā, kas iespējams, bija naida noziegums, jau pievērsis valdības uzmanību. Tagad LGBT organizācija "Mozaīka" vāc līdzekļus cietušo ārstēšanai un rehabilitācijai, bet policija nopietni ķērās pie izmeklēšanas.

RĪGA, 26. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 24. aprīlī, uz prātam neaptveramu incidentu ar cilvēka aizdedzināšanu Tukumā reaģēja Latvijas augstākās amatpersonas, tostarp Ārlietu ministrijas vadītājs Edgars Rinkēvičs un prezidents Egils Levits. Prezidents uzsvēra, ka ja "noziedznieka motivācija ir bijusi naids pret kādu sabiedrības daļu, tad tas pastiprina viņa vainu".

Atgādinām, ka Tukumā ugunsgrēkā cietuši divi cilvēki. Viens no cietušajiem - Artis - pastāstīja, ka kāds vīrietis aizdedzinājis viņa draugu. Pēc Arta vārdiem ļaundaris, uzbruka viņa draugam Normundam kāpņu telpā, aplēja ar degšķidrumu un aizdedzināja. Rezultātā cietušajam Normundam ir 85% ķermeņa apdegumi un viņš atrodas reanimācijā Rīgā.

Jaunais cilvēks teica, ka ļaundaris ne reizi vien draudēja viņam un viņa draugam, kas kopīgi īrē dzīvokli. Viņš vairākkārt bija pieprasījis, lai jaunieši aizvācas no pilsētas. Spriežot pēc Arta vārdiem, var secināt, ka noziedznieks uzbrucis Normundam neiecietības pret seksuālo minoritāšu pārstāvjiem dēļ.

Lai atbalstītu cietušos jauniešus, LGBT organizācija "Mozaīka" uzsāka līdzekļu vākšanu viņu ārstēšanai un rehabilitācijai. Savā Twitter mikroblogā Mozaīka raksta, ka vīriešiem priekšā smags ārstēšanās un rehabilitācijas process.

"Aicinām ikvienu palīdzēt abiem nelaimē nonākušajiem puišiem, ziedojot līdzekļus viņu ātrākai atlabšanai," teikts ziņojumā.

Policisti arī publicēja tvītu, kurā paskaidroja, ka tiek izmeklētas vairākas notikuma iespējamas versijas un nozīmētas vairākas ekspertīzes.

42
Tagi:
LGBT
Pēc temata
LGBT šantāža Eiropas Savienībā: ievērojiet tiesības, citādi maksāsiet sodu
Beļģijā plānots iekļaut dzimšanas apliecībās "trešo dzimumu"
Laidiet pie stūres: ES līderi grib tikt vispasaules valdībā
Jurists: ES var piespiest Latviju mainīt Satversmi LGBT labā
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

3
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

3
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu