Valsts policija

Atslābinājušies un pārkāpj: Valsts policija sūdzas par Latvijas iedzīvotājiem

31
(atjaunots 08:54 25.04.2021)
Pēc pandēmijas ierobežojumu nelielas mīkstināšanas Latvijas iedzīvotāji sāka arvien biežāk pārkāpt arī vēl spēkā esošos ierobežojumus, taču Valsts policija lūdz neatslābināties.

RĪGA, 25. aprīlis - Sputnik. Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis uzskata, ka cilvēki daudz plašāk interpretējuši nelielu ierobežojumu mīkstināšanu valstī, raksta Tvnet.lv.

Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas režīmu Latvijas valdība mīkstinājusi 7. aprīlī. Tomēr Krapsis ir pārliecināts, ka daļa sabiedrības valdības lēmumu uztvērusi kā signālu plašākai mobilitātei.

"Nav noslēpums, ka patlaban iedzīvotāju mobilitāte palielinās. To novērojusi arī policija savā darbā, kontrolējot Covid-19 ierobežojumu ievērošanu," norāda Valsts policijas pārstāvis.

Pēc viņa vārdiem, līdzīga situācija ir vērojama arī citās pasaules valstīs, jo cilvēki ir noilgojušies pēc socializēšanās un noguruši no ierobežojumiem. Viens no biežākajiem pārkāpumiem, ko pamanījusi policija, ir tāda, ka personas pulcējas lielākos bariņos.

Krapsis uzsvēra, ka policija nerīko speciālus reidus privātpersonām piederošajās iekštelpās, taču nav zaudējusi modrību. Policijas mērķis ir brīdināt pārkāpējus, nevis sodīt viņus, bet tomēr nereti tiek sākti administratīvā pārkāpuma procesi, ja personas klaji neievēro noteiktos ierobežojumus.

Tiek ziņots, ka kopš Latvijā atcelta ārkārtējā situācija valstī kopumā sākti 1442 administratīvā pārkāpuma procesi, 540 no tiem par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem, vēl 479 ir administratīvā pārkāpuma procesi par covidpass.lv neaizpildīšanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja par aptauju Latvijas iedzīvotāju vidū, saskaņā ar kuru 93% Latvijas iedzīvotāju valkā maskas un ievēro distanci tirdzniecības vietās.

31
Tagi:
ierobežojumi, iedzīvotāji, policija
Pēc temata
Tirgotājiem Latvijā varēs uzlikt nopietnus sodus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu
Austrumeiropas valstis cieš no jauna Covid-19 viļņa vairāk nekā pārējā pasaule
NMPD vadītāja uzstājās pret Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu Latvijā
Sociālie tīkli sašutuši par plāniem rīkot Dziesmu un deju svētkus
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

7
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

7
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu