Latvijas robežsardze: pieaug iebraucēju skaits ar viltotiem Covid-19 testiem

42
(atjaunots 15:38 13.04.2021)
Sods par mēģinājumu šķērsot robežu ar viltotu vai neatbilstošu Covid-19 testu sākas no 500 eiro, taču daudzus šādi tēriņi nebiedē.

RĪGA, 13. aprīlis - Sputnik. Valsts robežsardze ziņo, ka kopš aprīļa sākuma robežsargi konstatējuši 22 personas, kuras, ieceļojot Latvijā, uzrādīja viltotus Covid-19 testus, raksta Press.lv.

Tiek ziņots, ka sestdien, 10. aprīlī, lidostā "Rīga" robežsargi konstatēja no Vācijas ieceļojošo Latvijas pilsoni, kurš uzradīja viltotu Covid-19 testu. Pārkāpēju sodīja ar 670 eiro naudas sodu.

COVID-19
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Tāpat 10. aprīlī līdzīgs incidents notika Bauskas novada Brunavas pagastā, tur robežsargi apturēja automašīnu Opel Combo ar pieciem Ukrainas pilsoņiem, kuri uzradīja Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Pret pārkāpējiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Turklāt divi incidenti ar viltotiem testiem notika 6. un 8. aprīlī. Robežsargi, veicot imigrācijas kontroli  Valkā, apturējuši automašīnas Peugeot Partner un Volkswagen Passat. Pirmajā mašīnā atradās Igaunijas nepilsonis, bet otrajā – divi Ukrainas pilsoņi ar viltotiem Covid-19 testiem. Visām personām par pārkāpumu jāmaksā soda nauda 500 euro apmērā.

Vēl divi pārkāpumi ar ārzemnieku piedalīšanos notika 2. un 5. aprīlī, par mēģinājumu šķērsot robežu ar viltotiem Covid-19 testiem tika sodīti Ukrainas pilsoņi.

42
Tagi:
Robežsardze, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
Pēc temata
SPKC publicēja ikdienas statistiku par Covid-19 gadījumiem Latvijā
NMPD vadītāja uzstājās pret Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu Latvijā
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

5
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

5
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu