"Hibrīdkara izpausme": juristi izbiedējusi vēstule krievu valodā

88
(atjaunots 17:11 08.04.2021)
Elektroniska vēstule par veiksmīgu pieteikšanos Covid-19 vakcīnas saņemšanai sakaitināja juridisko zinātņu doktori Kristīni Jarinovsku, lieta ir tāda, ka informācija tika nosūtīta krievu valodā.

RĪGA, 8. aprīlis - Sputnik. Juridisko zinātņu doktore un bijusī Latvijas VDK zinātniskās izpētes valdības komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Jarinovska ne pa jokam nobijusies no e-pasta krievu valodā.

Atliek vienīgi minēt, vai vēstules saņēmēja ir Jarinovska vai kāds no viņas paziņām, bet burti kirilicā, šķiet, nopietni izjauca juristes trauslu garīgu līdzsvaru - šajā vēstulē sieviete saskatījusi ne tikai hibrīdkara izpausmi, viņai pat radījušās bažas par to, vai ir pietiekami droši atrasties Latgalē.

"Vakcinējamie Latgalē saņem šo. Arī īsziņu šādā alfabētā. Vai, lūdzu, nepalīdzētu iztulkot, kura valsts šo raksta?" neprot Twitter Kristīne Jarinovska, atzīmējot tvītā Veselības ministrijas vadītāju Daņielu Pavļutu.

​Nesaņemot atbildi, autore turpina paust satraukumu un izvirzīt dažādus pieņēmumus.

"Latvijas Republikas ministrija, protams, nevarētu vērsties pie Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri nav krievi un nav izteikuši šādu vēlēšanos, svešvalodā. Pabrika kungs, vai, lūdzu, Latgale pilnībā ir mūsu varā vai arī Krievijas spēki jau dažviet šķērsojuši valsts robežu?" vēršas pie Latvijas aizsardzības ministra satraukta autore.

​"Godājamais Pabrika kungs, sakarā ar to, ka kādas svešas valsts ministrija raksta kirilicā pilsoņiem par vakcinēšanos, man būtu svarīgi ātri uzzināt frontes situāciju. Esmu stundas attālumā no Aiviekstes, vai, lūdzu, Latvijas pilsoņiem droši šodien ierasties Latgalē?" apber ministru ar jautājumiem Jarinovska.

Juridisko zinātņu doktores raizēm pievienojas arī slavenā publiciste un nacionālā patriote Elita Veidemane.

"Kas tas par brīnumu? Latgalē ir mainījusies valsts valoda?" uzrunā Danielu Pavļutu sašutusi Veidemane.

​"Neticu, ka Kustība "Par!" un Pavļuts būtu pieļāvuši, ka Latvijas Republikas pilsoņiem, kas nav krievi, rakstītu krieviski mūsu ministrija. Visticamāk, ka tā ir kāda hibrīdkara izpausme, taču jānoskaidro, vai arī regulārā armija nav pārgājusi šodien robežas," mudina rīkoties Jarinovska.

​"Varbūt, kamēr situācija noskaidrojas, Krišjānis Kariņš varētu rast iespēju atstādināt veselības ministru no amata, kā arī nodrošināt Danielam Pavļuta kungam kā privātpersonai fizisko apsardzi līdz situācijas noskaidrošanai?" piedāvā autore.

​Atgādinām, ka juridisko zinātņu doktore un bijusī Latvijas VDK zinātniskās izpētes valdības komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Jarinovska ieguvusi atzinību Latvijā, pateicoties savai nostājai pret "sieviešu dienu". Pēc zinātnieces domām, šim datumam jābūt izdzēstam no Latvijā svinēto saraksta, jo tie ir "okupācijas svētki" un "Latvijas sievietes nav pelnījušas to pazemojumu". Iepriekš viņa ieteica pārcelt svētkus uz 16. martu, kad Latvijā notiek leģionāru gājiens. Viņa ieteica to izvēlēties par godu dzejnieces Aspazijas dzimšanas dienai.  Jāatzīmē, ka sabiebrība neatbalsta juristes ierosinājumus.

88
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
Latvijas aizsardzības ministrs neveikli "nepajokoja" par Krieviju
"Pārāk augsta cena par klientu kaprīzēm": dzejniece par latviešu diskrimināciju
Kur ir reakcija uz nepilsoņu segregāciju? Krievija pārmet EP komisāram
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
Maize, foto no arhīva

Skarba konkurence maizes cepēju vidū: pircēji skaita naudu pat maizei

6
(atjaunots 01:27 12.04.2021)
Iedzīvotāji rūpīgi apsver savus izdevumus, ienākot ceptuvē, turklāt nevienam negribas stāvēt rindā. Tāpēc maizes cepēji un konditori spiesti konkurēt par katru pircēju.

RĪGA, 12. aprīlis — Sputnik. Maizes un konditorejas izstrādājumu ražošanas uzņēmuma "Liepkalni" īpašnieks Dagnis Čakurs pastāstīja, kā maizes cepēju nozarē Latvijā Covid-19 pandēmijas apstākļos pieaugusi konkurence, vēsta Mixnews.lv.

Čakurs atzīmēja, ka konkurence valstī šajā nozarē bija nopietna arī agrāk, taču tagad tā būtiski saasinājusies.

Ceptuves tagad spiestas cīnīties par katru klientu, jo cilvēkiem valstī rada neprognozējamus apstākļus, kuru dēļ pircēji visnotaļ negribīgi šķiras no naudas.

Iedzīvotāji tagad retāk apmeklē ceptuves, un visus izdevumus rūpīgi apsver – cilvēki daudz rūpīgāk plāno izdevumus.

Pie tam vidējā pirkuma summa uzņēmumā "Liepkalni" pieaugusi. Čakurs uzskata, kas tas liecina par pircēju izdevumu rūpīgāku plānošanu. Tomēr biznesu tas neglābj – pats pircēju skaits ir sarucis.

Lielākā loma šajā procesā ir valdības ierobežojumiem, ko tā pieņēma ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību. Ņemot vērā noteikumus par telpu platību katram pircējam, cilvēki ir spiesti drūzmēties uz ielas. Daudzi nelabprāt stāv tādās rindās un dodas mājup bez pirkuma.

Pie tam no uzņēmēja stāstītā izriet, ka cilvēki jau skaita naudu maizei, tāpēc viņus neinteresē konditoreja – cepumi, kūkas, eklēri un tortes.

Pirktspējas kritums ir jūtams, uzsvēra Čakurs.

Ceptuve "Liepkalni" strādā saskaņā ar ģimenes tradīcijām. Saimniecību "Liepkalni" 1929. gadā Naukšēnu pagastā nodibināja fermeris Jānis Mendziņš. Tā strādāja līdz 70. gadiem.

90. gadu sākumā Mendziņa mazbērni – Dlagnis Čakurs un viņa brālis atguva dzimtas zemes. Vēlāk viņi sāka cept maizi pēc senlaicīgām receptēm.

Atgādināsim, ka 2017. gadā "Liepkalni" ziņoja, ka pārceļ daļu savas darbības uz Igauniju, ņemot vērā konfliktu ar valsts iestādēm Latvijā.

6
Tagi:
maize, Latvija, nauda
Pēc temata
Kā bizness Latvijā izdzīvo pandēmijas laikā
Saeimas komisija neatbalstīja PVN samazināšanu pienam, maizei un gaļai
Uzskrūvēs cenas un piebeigs mazo biznesu: eksperts par "tīklu" triumfu Latvijā
Maizes cepšana latviski: pirmklasnieka tēvu šokē mājturības mācība
Rinda pie second-hand veikala 10. aprīlī

Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu

14
(atjaunots 01:18 12.04.2021)
Laikā, kad valdība organizēja eksperimentu ar dzīvajām rindām masveida vakcinācijas punktos, rīdzinieki stāvēja rindās uz apģērbu veikaliem. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs norādīja, ar ko saistīta tāda tautas "neapzinība".

RĪGA, 12. aprīlis – Sputnik. Vakcinācijas biroja ieskatā eksperiments ar dzīvajām rindām vakcinācijas punktos, kas aizritēja 10. aprīlī, bijis veiksmīgs, taču galu galā no 2 tūkstošiem vakcīnas devu, kas bija piešķirtas masveida vakcinācijas punktiem konferenču centrā "Atta" un izstāžu zālē Ķīpsalā, izmantotas tikai 1034 devas.

Zeķu, bikšu, zābaku un citu apģērba priekšmetu iegāde nepārprotami bija populārāka nekā vakcīna Covid-19 profilaksei. Daudzi pievērsa uzmanību rindām, kas veidojās pie apģērbu veikaliem, bet masveida vakcinācijas punktos rindas nebija manāmas.

​Rīdziniekus tāda situācija smīdināja. Viņi sāka publicēt sociālajos tīklos attēlus no notikumu vietām, proti, no ilgoto apģērbu veikaliem.

​Vienlaikus – nekādu rindu pie centriem ar mazāk ilgoto vakcīnu Covid-19 profilaksei.

​Varasvīri reaģēja uz situāciju - iedzīvotāji jau nodēvēti par "neapzinīgiem".

Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook raksta: "Valdība un to apkalpojošie mediji līdz ar politologiem joprojām atkārto, ka tauta Latvijā esot neapzinīga un nepareiza. "Pēc apģērba gatavi stāvēt rindās, bet no vakcīnas atsakās."

Tomēr Ušakovs uzskata, ka problēma slēpjas nevis iedzīvotāju "neapzinībā" un "nepareizībā" – runa ir pat to, ka valdība pati darījusi visu iespējamo, lai cilvēki galīgi "pārstātu ticēt un uzticēties valstij".

Tomēr noslēgumā politiķis, ko Latvijā tur aizdomās specdienesti par noklausīšanās iekārtu, kas viņam uzdāvināta kā suvenīrs, mierināja: "Agri vai vēlu mēs šo vadību pārdzīvosim."

"Ne to vien esam Latvijā pārdzīvojuši," konstatēja Ušakovs.

14
Tagi:
vakcinācija, tirdzniecība, veikals, Nils Ušakovs
Pēc temata
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
Pat nemēģiniet: ko neielaidīs dzīvajā rindā vakcinācijas centros Rīgā
Kāpēc vakcinācija ES — tas ir panākumu stāsts
Bīstams precedents: Cilvēktiesību tiesa atzīst, ka piespiedu vakcinācija ir likumīga
Modeles Andresa Sarda tērpos Mercedes-Benz Modes nedēļā Madridē

Covid-19 un kailums: modes nedēļa Madridē

0
(atjaunots 01:38 12.04.2021)
Modes nedēļā Madridē dizaineri iepazīstināja ar rudens un ziemas 2021./22. tendencēm. Spriežot pēc parādītajiem jaunumiem, sezona būs drosmīga un daudzveidīga.

Spāņu dizaineri demonstrēja fantastiskas krāsu un tekstūru kombinācijas Mercedes Benz modes nedēļā. Traci izcēla dizainers Andress Sards, kurš palaida uz podija modeles ļoti atklātos tērpos. Šovs atgādināja teātra izrādi ar 18+ elementiem – defilēja modeles ar kailām krūtīm, caurspīdīgos vai ādas tērpos, bieži vien – tikai mežģīņu apakšveļā.

Savukārt dizainere Agata Ruisa de la Prada sev raksturīgajā stilā pievērsās maigumam un nevainībai. Viņas šovs atgādināja "ceļojumu" bērnībā – krāsas 50. gadu stilā un elementi sirds, zvaigžņu, saules un mākoņu formā.

Dizainers Hannibals Laguna nolēma vēlreiz atgādināt par koronavīrusa pandēmiju. Visas modeles nēsāja dažādu krāsu un faktūru simboliskas maskas. Dizainere Maija Hansena izmantoja mediķu tērpa atribūtu – brilles. Tomēr arī viņai izdevās atstāt iespaidu uz skatītājiem – kolekcijā bija izmantoti BDSM atribūti, lielākā daļa modeļu izmantoja sejas aizsargekrānus.

0
Tagi:
mode, Spānija