Jānis Dombrava

Uzrunāt Putinu: Dombrava ierunājies krieviski, lai pierādītu: MRT Latvijā ir

109
(atjaunots 08:17 29.03.2021)
Krievijas prezidenta Vladimira Putina stāsts par bijušo kolēģi, ko Latvijā ārstiem neizdevās izglābt ar diagnozi Covid-19, atstājis tādu iespaidu uz Saeimas deputātu Jāni Dombravu, ka viņš pat ierunājies krieviski.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Saeimas deputāts Jānis Dombrava nācis klajā ar publikāciju  Twitter krievu valodā, lai parādītu Krievijas prezidentam veselības aprūpes sistēmas spēku Latvijā.

28. martā Putins autonomās nekomerciālās organizācijas "Krievija – iespēju valsts" novērotāju padomes sēdē pastāstīja par sava bijušā kolēģa nāvi Latvijā – viņam diagnosticēts Covid-19, tomēr ārsti nespēja viņu glābt, jo nevija iespējams savlaicīgi nodrošināt nepieciešamo izmeklēšanu un medikamentus.

Putins pastāstīja, ka viņa bijušais kolēģis, paziņa, dzīvojis Latvijā, inficējies ar koronavīrusu, un diagnose izrādījusies letāla – kad cilvēks saslimis, noskaidrojies, ka "Latvijas galvenajā infekciju centrā nav pat MRT".

Prezidents piezīmēja, ka darīts viss iespējamais, lai izvestu pacientu uz Maskavu, tomēr to nav izdevies panākt, un cilvēks miris.

Uz šo stāstu ļoti asi reaģēja Saeimas deputāts Jānis Dombrava. Viņš pat drosmīgi atklāja savas krievu valodas prasmes. Droši vien, ar nodomu, lai Krievijas līderis viņa tvītu pamanītu.

Vēl vairāk, deputāts pat precizējis, kur dzīvojis Krievijas prezidenta kolēģis, ko Dombrava jau dēvē par "draugu". Viņa rīcībā esošās ziņas liecina – cilvēks dzīvojis Jēkabpilī.

Tā nu, kā ķirsīti uz tortes deputāts demonstrē Jēkabpils MRT kabineta fotogrāfijas. Pie tam viņš mēģina iedzelt, izsakot cerību, ka tādas bagātības ir arī Krievijas mazpilsētās. MRT kabineta fotogrāfijas no Latvijas infekciju centra Dombrava gan neparādīja.

"Krievijas prezidents stāstīja par medicīnu Latvijā. Viņš teica, ka mums nav MRT. Te ir MRT kabinets Jēkabpilī, kur dzīvoja Putina draugs. Jēkabpilī ir 22 000 iedzīvotāju, apmēram 150 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Ceru, ka Krievijas mazpilsētās arī ir tādi diagnostikas kabineti," – Latvijas veselības aprūpes spēku lepni demonstrēja politiķis.

​Atgādināsim, ka pērnā gada novembrī prese ziņoja: Rīgā miris bijušais "Gazprom" pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jevgēņijs Roldugins, kam diagnosticēts Covid-19.

Jāpiebilst, ka pat valdība neslēpj informāciju par to, ka veselības aprūpe nav pati stiprākā Latvijas valsts puse. Stingros ierobežojumus Covid-19 izplatības apturēšanai varasvīri ne vienu vien reizi pamatojuši ar to, ka vietējo slimnīcu jaudu var izrādīties par maz. Tad nāksies ņemt vērā karalaika principus – palīdzēt tikai tiem, kuru iespējas izdzīvot ir lielākas.

109
Tagi:
Dombrava, Vladimirs Putins, veselība
Pēc temata
"Bīstama blakusparādība": kā vakcīna pret Covid-19 sagrauj sabiedrību Latvijā
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas
"Reanimatologs teica, ka problēma ir plaušās": vīrietis miris trīs dienas pēc vakcinācijas
Latvijas galvenais infektologs ir norūpējies par jauniem Covid-19 variantiem
Maize, foto no arhīva

Skarba konkurence maizes cepēju vidū: pircēji skaita naudu pat maizei

5
(atjaunots 01:27 12.04.2021)
Iedzīvotāji rūpīgi apsver savus izdevumus, ienākot ceptuvē, turklāt nevienam negribas stāvēt rindā. Tāpēc maizes cepēji un konditori spiesti konkurēt par katru pircēju.

RĪGA, 12. aprīlis — Sputnik. Maizes un konditorejas izstrādājumu ražošanas uzņēmuma "Liepkalni" īpašnieks Dagnis Čakurs pastāstīja, kā maizes cepēju nozarē Latvijā Covid-19 pandēmijas apstākļos pieaugusi konkurence, vēsta Mixnews.lv.

Čakurs atzīmēja, ka konkurence valstī šajā nozarē bija nopietna arī agrāk, taču tagad tā būtiski saasinājusies.

Ceptuves tagad spiestas cīnīties par katru klientu, jo cilvēkiem valstī rada neprognozējamus apstākļus, kuru dēļ pircēji visnotaļ negribīgi šķiras no naudas.

Iedzīvotāji tagad retāk apmeklē ceptuves, un visus izdevumus rūpīgi apsver – cilvēki daudz rūpīgāk plāno izdevumus.

Pie tam vidējā pirkuma summa uzņēmumā "Liepkalni" pieaugusi. Čakurs uzskata, kas tas liecina par pircēju izdevumu rūpīgāku plānošanu. Tomēr biznesu tas neglābj – pats pircēju skaits ir sarucis.

Lielākā loma šajā procesā ir valdības ierobežojumiem, ko tā pieņēma ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību. Ņemot vērā noteikumus par telpu platību katram pircējam, cilvēki ir spiesti drūzmēties uz ielas. Daudzi nelabprāt stāv tādās rindās un dodas mājup bez pirkuma.

Pie tam no uzņēmēja stāstītā izriet, ka cilvēki jau skaita naudu maizei, tāpēc viņus neinteresē konditoreja – cepumi, kūkas, eklēri un tortes.

Pirktspējas kritums ir jūtams, uzsvēra Čakurs.

Ceptuve "Liepkalni" strādā saskaņā ar ģimenes tradīcijām. Saimniecību "Liepkalni" 1929. gadā Naukšēnu pagastā nodibināja fermeris Jānis Mendziņš. Tā strādāja līdz 70. gadiem.

90. gadu sākumā Mendziņa mazbērni – Dlagnis Čakurs un viņa brālis atguva dzimtas zemes. Vēlāk viņi sāka cept maizi pēc senlaicīgām receptēm.

Atgādināsim, ka 2017. gadā "Liepkalni" ziņoja, ka pārceļ daļu savas darbības uz Igauniju, ņemot vērā konfliktu ar valsts iestādēm Latvijā.

5
Tagi:
maize, Latvija, nauda
Pēc temata
Kā bizness Latvijā izdzīvo pandēmijas laikā
Saeimas komisija neatbalstīja PVN samazināšanu pienam, maizei un gaļai
Uzskrūvēs cenas un piebeigs mazo biznesu: eksperts par "tīklu" triumfu Latvijā
Maizes cepšana latviski: pirmklasnieka tēvu šokē mājturības mācība
Rinda pie second-hand veikala 10. aprīlī

Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu

12
(atjaunots 01:18 12.04.2021)
Laikā, kad valdība organizēja eksperimentu ar dzīvajām rindām masveida vakcinācijas punktos, rīdzinieki stāvēja rindās uz apģērbu veikaliem. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs norādīja, ar ko saistīta tāda tautas "neapzinība".

RĪGA, 12. aprīlis – Sputnik. Vakcinācijas biroja ieskatā eksperiments ar dzīvajām rindām vakcinācijas punktos, kas aizritēja 10. aprīlī, bijis veiksmīgs, taču galu galā no 2 tūkstošiem vakcīnas devu, kas bija piešķirtas masveida vakcinācijas punktiem konferenču centrā "Atta" un izstāžu zālē Ķīpsalā, izmantotas tikai 1034 devas.

Zeķu, bikšu, zābaku un citu apģērba priekšmetu iegāde nepārprotami bija populārāka nekā vakcīna Covid-19 profilaksei. Daudzi pievērsa uzmanību rindām, kas veidojās pie apģērbu veikaliem, bet masveida vakcinācijas punktos rindas nebija manāmas.

​Rīdziniekus tāda situācija smīdināja. Viņi sāka publicēt sociālajos tīklos attēlus no notikumu vietām, proti, no ilgoto apģērbu veikaliem.

​Vienlaikus – nekādu rindu pie centriem ar mazāk ilgoto vakcīnu Covid-19 profilaksei.

​Varasvīri reaģēja uz situāciju - iedzīvotāji jau nodēvēti par "neapzinīgiem".

Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook raksta: "Valdība un to apkalpojošie mediji līdz ar politologiem joprojām atkārto, ka tauta Latvijā esot neapzinīga un nepareiza. "Pēc apģērba gatavi stāvēt rindās, bet no vakcīnas atsakās."

Tomēr Ušakovs uzskata, ka problēma slēpjas nevis iedzīvotāju "neapzinībā" un "nepareizībā" – runa ir pat to, ka valdība pati darījusi visu iespējamo, lai cilvēki galīgi "pārstātu ticēt un uzticēties valstij".

Tomēr noslēgumā politiķis, ko Latvijā tur aizdomās specdienesti par noklausīšanās iekārtu, kas viņam uzdāvināta kā suvenīrs, mierināja: "Agri vai vēlu mēs šo vadību pārdzīvosim."

"Ne to vien esam Latvijā pārdzīvojuši," konstatēja Ušakovs.

12
Tagi:
vakcinācija, tirdzniecība, veikals, Nils Ušakovs
Pēc temata
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
Pat nemēģiniet: ko neielaidīs dzīvajā rindā vakcinācijas centros Rīgā
Kāpēc vakcinācija ES — tas ir panākumu stāsts
Bīstams precedents: Cilvēktiesību tiesa atzīst, ka piespiedu vakcinācija ir likumīga