Vakcinācijas pret Covid-19 punkts Rīgā, foto no arhīva

Viens procents Latvijas iedzīvotāju ir vakcinēts pret Covid-19

36
(atjaunots 14:00 25.03.2021)
Sagaidāms, ka no aprīļa nedēļā varēs vakcinēt 112 000 iedzīvotāju, ja nebūs problēmu ar vakcīnu piegādēm.

RĪGA, 25. marts — Sputnik. Divas potes pret Covid-19 pašlaik saņēma viens procents Latvijas iedzīvotāju, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.

Vakcinācijas temps, kas iepriekš ievērojami samazinājies AstraZeneca vakcīnas lietošanas apturēšanas dēļ, vakar turpināja pieaugt — 24. martā vakcinēto personu skaits bija viens no lielākiem kopš vakcinācijas sākuma. Vairāk cilvēku saņēma potes tikai 4. martā — 5 945 cilvēki.

Trešdien vakcīnu saņēma 5 750 cilvēku, no tiem 3 424 cilvēku vecumā no 60 gadiem, 99 ārstniecības iestāžu darbinieki, 271 medicīnas darbinieks, sociālās aprūpes centru 49 darbinieki un 189 klienti, 666 cilvēkiem vakcinācijas process tika noslēgts.

Epidemioloģiskās indikācijas dēļ vakar vakcinēts 31 cilvēks, 20 cilvēki tika vakcinēti kā personas, kam ir kontakts ar hronisko slimību pacientiem. Tāpat poti saņēma 1 298 hronisko slimību pacienti, četri izglītības iestāžu darbinieki un viens operatīvo dienestu darbinieks.

Lielākā daļa potēto personu vakar saņēma AstraZeneca vakcīnu (3 881 cilvēks), vēl 1 345 cilvēkus potēja ar vakcīnu Moderna un 524 cilvēki saņēmuši Pfizer/BioNTech vakcīnu.

Kopumā Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 96 245 cilvēki (5,08% iedzīvotāju), bet otro — 20 232 cilvēki (1,07%).

Sagaidāms, ka sākot ar aprīli, nedēļā varēs vakcinēt 112 000 iedzīvotāju, ziņo Lsm.lv.

Kur notiks masveida vakcinācija

Rīgā lielākie vakcinācijas punkti būs izvietoti Ķīpsalas hallē un konferenču centrā "Atta centre". Mazāki vakcinācijas punkti būs arī Centrāltirgū un Kongresu namā.

Turklāt vakcinācijas punktus iekārtos skolas sporta zālēs un pat teltīs. Plānots, ka teltis izvietos skolu un iestāžu teritorijās, bet viena vakcinēšanās telts plānota arī Uzvaras parkā.

Galvenais šķērslis vakcinācijai ir vakcīnu trūkums

"Šobrīd vakcinē jauno atvērto grupu tie ārsti un kabineti, kas bija pasūtījuši vakcīnas, domājot par senioriem. Bet mēs bijām savus seniorus izvakcinējuši un nepasūtījām, tad mums nav, ar ko vakcinēt" stāsta ģimenes ārste Alise Nicmane-Aišpure.

Jau trīs nedēļas šīs ģimenes ārsta prakse nevar veikt vakcināciju. Nākamā vakcīnu piegāde gaidāma 2. aprīlī.

Vakcinācija, foto no arhīva
© Sputnik / Константин Михальчевский

Vakcīnu piegādātāji visu laiku samazina solīto partiju apjomus, atzina Veselības ministrija vadītājs Daniels Pavļuts.

"Pēdējās divās nedēļās ir bijis pavisam bēdīgi, un uz nākamo nedēļu prognozētais "AstraZeneca" apjoms ir ticis samazināts vairākkārt," viņš teica.

Saskaņā ar plānu Latvijai jāsaņem 423 000 AstraZeneca devas, taču līdz šīm tika saņemti 128 000, proti, 30% no sākotnēji paredzētā apjoma.

"Patiešām vakcīnu ļoti, ļoti trūkst. Un tā deficīta izjūta ir milzīga daudzās ģimenes ārstu praksēs un daudzviet. Mums ir deficīta situācija, mums ir ierobežota piedāvājuma situācija," sacīja Pavļuts.

36
Tagi:
vakcinācija, vakcīna, Latvija
Pēc temata
Pirmo reizi Latvijā: SARS-CoV-2 mutācija ietekmē vakcīnas iedarbību
Pat pēc vakcinācijas brīva ceļošana atsāksies ne agrāk par vasaru
Veselības ministrija pieņēmusi lēmumu likvidēt Vakcinācijas biroju
Kurcs iestājies par Latviju: vakcīnu nepietiek, pat līdz rudenim visi netiks vakcinēti
Rīgas Centrāltirgus, foto no arhīva

"Baraholka": Centrāltirgus Piena paviljona rekonstrukcija šausmina rīdziniekus

7
(atjaunots 23:17 17.04.2021)
Piena paviljonu Rīgas Centrāltirgū aizpildījuši nelieli apģērba veikaliņi. Tomēr rīdzinieki nav mierā ar pārmaiņām un sašutuši konstatē, ka tā neesot nekāda Eiropa.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule savā lapā Twitter pastāstīja, kādu iespaidu uz viņu atstājis Centrāltirgus Piena paviljons pēc rekonstrukcijas, stāsta Mixnews.lv.

Pēc rekonstrukcijas paviljonu aizpildījuši nelieli apģērbu veikaliņi. Tie atstāja uz Cipuli nomācošu iespaidu.

"Šis ir ... bez vārdiem ... Te nu bija - Eiropa, nacionālā identitāte un zaļi domājošie hipsteri ...

Postpadomju kultūrvides renesanse. Reāli spokaini," Cipule komentēja Ivana Nikonova fotogrāfijas, ko publicēja savā mikroblogā.

​Savukārt Nikonovs atzina, ka pats sākumā nav noticējis – viņam pat šķitis, ka nonācis kaut kādā Krievijas provinciālajā pilsētiņā, nevis visvairāk apmeklētajā tūrisma objektā Latvijā.

​Komentētājam Ģirtam Birziņam šķita, ka rekonstruētais paviljons pārvietojies laikā, ne telpā.

"90-tie atgriežas ne tikai Purvciemā, bet arī Centrāltirgū! Gaidām Gerkens tipa veikalu ekspansiju ar lētiem un smirdīgiem Āzijas trikotāžas izstrādājumiem!" viņš raksta.

Avīzes "Diena" žurnāliste Agnese Margevica arī nevarēja klusēt – arī viņa uzskata, ka Centrāltirgus jauninājums ir ceļojums laikā un telpā.

​Lasītāja Ieva Raiskuma lauzīja galvu, kas apstiprinājis tādu paviljona dizainu – vai tiešam tas paticis gan būvvaldei, gan arhitektiem, gan dizaineriem?

​Komentētājs Kaspars Zandbergs konstatēja, ka notikušās pārmaiņas ir traģiskas: "Šis ir traģiski! "Mantojums", labdien! Vai šāda vēsturisko paviljonu izcūkāšana ir pieļaujama?"

​Savukārt apmeklētājs ar lietotājvārdu Erwin Usman pat vērsās pie Rīgas mēra Mārtiņa Staķa ar prasību atstādināt tirgus vadību un izsludināt jaunu atklātu iepirkumu.

​Pēc tam Rīgas mēram tika uzdota vēl virkne jautājumu, taču viņš uz tiem vēl nav reaģējis.

Atgādināsim, ka laikā, kad Piena paviljonā plaukst "baraholka", Gastronomijas paviljonā strādā masveida vakcinācijas punkts Covid-19 profilaksei.

7
Tagi:
Rīga, veikals, Rīgas Centrāltirgus
Pēc temata
Melnā josla: Centrāltirgus zaudējumi gada laikā dubultojušies
Iepakoja pankūkas ar nemazgātām rokām: antisanitārie apstākļi Rīgas Centrāltirgū
Centrāltirgū meklēja kontrabandas preces
Rail Baltica Centrālā mezgla būvdarbu oficiālā atklāšana Rīgā, foto no arhīva

Rail Baltica Rīgā tuvojas padomju laika pazemes bunkuram

31
(atjaunots 01:34 17.04.2021)
Rīgā pilnā sparā turpinās dzelzceļa mezgla rekonstrukcija Centrālajā stacijā: tuvākajā laikā padomju laiku bumbu patvertnes vietā sāksies jaunās Rail Baltica stacijas būvdarbi.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. No 2020. gada 17. novembra celtniecības uzņēmumu apvienība "BERERIX", ko veido beļģu "BESIX Group", Latvijas "RERE Būve" un itāļu "Rizzani de Eccher" strādā pie dzelzceļa mezgla rekonstrukcijas Centrālajā stacijā dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica vajadzībām, raksta Mixnews.lv.

"Izrakumi" pilnā sparā rit ap staciju no Satiksmes ministrijas ēkas puses, tur tiks pārvietoti inženieru tīkli. Pie tam, no dienvidu puses slēgti trīs sliežu ceļi.

Jau maijā celtnieki plāno sākt norakt dzelzceļa uzbērumu un demontēt sliedes uz slēgtajiem ceļiem. Savukārt padomju laika bunkura-bumbu patvertnes vietā tiks likti pamati jaunajai stacijai.

Pie tam celtnieki sola neapturēt ne dzelzceļa stacijas, ne autoostas darbu visos darbu posmos.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar plāniem, līdz 2022. gadam stacija tiks pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, bet 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā plānots noslēgt visus būvdarbus. Vienlaikus 2022.-2025. gg. jāuzbūvē jauns dzelzceļa tilts pār Daugavu.

Stacija pārvērtīsies līdz nepazīšanai – taps jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām izbūvēs jumtu no vairākām sekcijām. Uzgaidāmā telpa atradīsies vienu stāvu virs platformas. Zem stacijas ieplānota autostāvvieta.

Kopumā tiks izbūvēti Eiropas standartam atbilstoši sliežu ceļi 2,6 kilometru garumā – no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Plānots uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus pār Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks noraksts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru kursēs vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Piedevām Rīgā parādīsies jauna iela, savienojot Elizabetes un Timoteja ielas.

31
Tagi:
Latvija, Rīga, Rail Baltica
Pēc temata
Baltijā jau izlemts, kā krāsot Rail Baltica pieturu jumtus, bet Polija velk garumā
Meževičs: Rīga, Viļņa un Tallina kļuvušas par sīviem ienaidniekiem Rail Baltica dēļ
Ekonomists: Rail Baltica kļuvusi par sūkni naudas izsūknēšanai no Baltijas valstīm
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu

NATO pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Vai Krievijai izdosies nodrošināt Donbasu?

0
(atjaunots 23:25 17.04.2021)
Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem?

Krievija darīs visu iespējamo, lai parūpētos par savu pilsoņu drošību, ka Ukrainā būs vērojama konflikta saasināšanās, apsolīja valsts ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs. Atbildību par šo soļu sekām viņš uzliek Kijevai un tās kuratoriem Rietumos, jo tieši viņi pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem? Un vai iespējams bez kara atrisināt konfliktu ar tiem, kuri pastāvīgi pārkāpj Minskas protokolus.

0
Tagi:
Krievija, Donbass, Ukraina, NATO
Pēc temata
"Doņecka liesmo": ko Ukrainas armija dara Donbasā
Ļeonkovs par Rietumu provokācijām: "Ziemeļu straume 2", Donbass, NATO mācības
Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā