No 1. marta Latvijā atkal būs pieejami frizieru pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs

73
(atjaunots 10:53 19.02.2021)
Latvijas valdība ir ļāvusi izslēgt no "aizliegto" saraksta atsevišķus skaistumkopšanas pakalpojumus.

RĪGA, 19. februāris - Sputnik. Latvijā no 1. marta atkal varēs legāli saņemt friziera pakalpojumus, kā arī apmeklēt manikīra un pedikīra meistaru, ziņo Rus.lsm.lv.

Valsts valdība ilgi domāja pirms atļaut Latvijas iedzīvotājiem apmeklēt skaistumkopšanas salonus. Bija trīs varianti - atļaut visu, atļaut tikai tos pakalpojumus, kuros ir zems vai vidēji zems Covid-19 izplatīšanas risks, kas ietver pirtis, baseinus, solārijus, vai atļaut tikai frizētavas, kā arī manikīra un pedikīra pakalpojumu sniegšanu. Nolēma, ka pietiks ar trešo.

Turklāt veselības ministrs Daniels Pavļuts atzīmēja, ka vēlāk, spriežot pēc inficēšanās gadījumu pieaugumu Latvijā, ierobežojumus var atcelt arī citiem skaistumkopšanas pakalpojumiem. Bet pagaidām atļaut visu ir pārāk riskanti. Ekonomikas ministrijas vadītājs Jānis Vitenbergs piedāvāja atļaut arī masieru pakalpojumus, bet Pavļuts ierosinājumu noraidīja.

Tomēr līdz 23. februārim valdība padomās, kā varētu vēl piekāpties šajā jomā.

Tikmēr pat tie pakalpojumi, ko atjaunos skaistumkopšanas saloni no 1. marta, būs iespējams saņemt tikai ievērojot dažus nosacījumus.

Jauna realitāte skaistumkopšanas saloniem

Klientu varēs pieņemt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Turklāt jāpieraksta klienta vārds, uzvārds, tālruņa numurs, kā arī apkalpošanas sākuma un beigšanas laiks un meistara uzvārds. Šī informācija tiks glabāta 30 dienu laikā, lai to varētu uzradīt SPKC.

Bet tas nav viss. Pakalpojuma sniedzējam jābūt reģistrētam Veselības inspekcijā. Katram klientam jāmēra temperatūra (bezkontakta veidā). Uz vienu klientu jānodrošina platība vismaz 25 kvadrātmetri. Pakalpojumu sniegšanai jābūt organizētai tā, lai klienti savstarpēji nesatiktos.

Ja telpa ir mazāka par 25 kvadrātmetriem, pakalpojuma sniegšanas telpā var atrasties tikai viens klients.

Intervāls starp pakalpojumu sniegšanu nevar būt mazāk kā 20 minūtes.

Ja klientam nesniedz pakalpojumu, tad viņš nedrīkst atrasties salona telpā.

Klientam jāierodas vienam (izņemot gadījumus, kad invalīdam ir nepieciešams asistents, vai klients ir bērns līdz 12 gadiem).

Viens klients var saņemt tikai vienu pakalpojumu dienā.

Aizliegts apkalpot klientus bez FPP-2/FPP-3 maskas. Maska jāmaina ik pēc 2 stundām.

Paliek spēkā sociālā distances prasība 2 metru attālumā starp cilvēkiem visur, kur tas ir iespējams. Ja nav iespējama divu metru distances ievērošana starp pakalpojumu sniedzēju un klientu, darbavieta jāaprīko ar aizsargbarjeru.

Personālam jāvelk aizsargcimdi un FFP-2/FFP-3 tipa respiratoru bez vārsta. Aizsargekrānus un aizsargbrilles var izmantot kā papildu aizsardzību.

Roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļiem jāsatur vismaz 70% etanola. Jānodrošina antiseptiska roku apstrāde pie ieejas.

Salonā pirms atvēršanas jāveic durvju rokturu, grīdu, visu virsmu dezinfekcija. Pēc klienta apkalpošanas arī jāveic dezinfekcija. Instrumenti un darba rīki jādezinficē pēc katra apmeklētāja. Dvieļi pēc katra klienta jāmazgā 60 grādu temperatūrā un jāgludina

Obligāti jāveic arī regulāra dabiskā vēdināšana - pa logiem un durvīm. Pēc katra klienta jāvēdina telpa ne mazāk kā 15 minūtes.

Ja nav iespējama dabiskā vēdināšana, tad pieļaujama gaisa kondicionētāju lietošana atbilstoši filtru tīrīšanas un nomaiņas standartiem.

Tāpat tiek ziņots, ka Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Veselības inspekciju izstrādā "Pakalpojumu sniedzēja paškontroles lapu" drošai pakalpojumu sniegšanas nodrošināšanai, kas glabāsies pie pakalpojumu sniedzēja. Tas būs jāuzrāda uzraudzības iestādei.

Informācija par personu, kura ir atbildīga par epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu, jāievieto labi redzamā vietā. Tāpat pakalpojumu sniegšanas vietā jānodrošina informatīvi materiāli par epidemioloģiskajām prasībām latviešu, angļu un krievu valodā.

Salonu klientiem nedrīkst piedāvāt dzērienus, uzkodas un preses izdevumus.

73
Tagi:
ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Policija nemedīs frizierus un manikīra meistarus: Rīgai nav resursu
Trešais vilnis ar jaunu štammu ir lieks: ierobežojumi saglabāsies vēl pusgadu
Latvija slīgst nabadzībā: ES gaidāmas tikai nodevas un nekādu dotāciju
Uzskrūvēs cenas un piebeigs mazo biznesu: eksperts par "tīklu" triumfu Latvijā
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

13
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

13
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

26
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

26
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus
Krievija

Krievija publicējusi nedraudzīgo valstu sarakstu: ES bažas apstiprinājušās

0
(atjaunots 08:51 15.05.2021)
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo valstu sarakstu un noteikusi kārtību to mijiedarbībai ar pilsoņiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 15. maijs - Sputnik. Krievijai nedraudzīgo ārvalstu sarakstā iekļautas ASV un Čehija – par to liecina valdības rīkojums, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā interneta portālā.

"Apstiprināt pielikumā iekļauto ārvalstu sarakstu, kas veic nedraudzīgas darbības pret KF, KF pilsoņiem vai Krievijas juridiskajām personām, pret kurām tiek pielietoti ietekmes (pretdarbības) pasākumi, kas noteikti KF prezidenta dekrētā no 2021. gada 23. aprīļa Nr. 243 "Par ietekmes (pretdarbības) pasākumu pielietošanu atbildei uz ārvalstu nedraudzīgām darbībām"," teikts dokumentā.

Krievijas valdība apstiprinājusi fizisko personu skaitu Krievijas teritorija, ar kurām minēto valstu diplomātiskās pārstāvniecības un konsulārās ietādes, valsts iestāžu pārstāvniecības un valsts iestādes var noslēgt darba līgumus, līgumus par darbinieku (personāla) darba sniegšanu un citus civiltiesiskos līgumus, uz kuru pamata rodas darba attiecības ar fiziskām personām, kas uzturas Krievijas teritorijā. Sarakstā iekļautas ASV (fizisko personu skaits – 0) un Čehija (fizisko personu skaits – 19).

Maija sākumā informācijas avots Briselē paziņoja RIA Novosti: pat vienas Eiropas Savienības dalībvalsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēja kā solis pret visu ES.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību," teica avots Eiropā.

Viņš norādīja, ka Brisele vēl nav lēmusi par to, kāda būs reakcija par iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam atzīmēja, ka patlaban Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā. Lavrovs uzsvēra, ka valsts tiek iekļauta sarakstā uz dziļas analīzes pamata, un brīdināja, ka saraksts, iespējams, tiks periodiski papildināts.

0
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu