Solovjovs

Latvija liegusi Krievijas žurnālistam Vladimiram Solovjovam ieceļot valstī

57
(atjaunots 08:39 19.02.2021)
Ārlietu ministrijas vadītājs Edgars Rinkēvičs iekļāva Krievijas žurnālistu un televīzijas radījumu vadītāju Vladimiru Solovjovu Latvijai nevēlamo personu sarakstā.

RĪGA, 19. februāris - Sputnik. Latvija aizliegusi ieceļot savā teritorijā Krievijas žurnālistam Vladimiram Solovjovam, paziņojis Ārlietu ministrijas vadītājs Edgars Rinkēvičs. Cēlonis acīmredzot ir Solovjova izteikumi par Navaļniju un Hitleru.

"Pamatojoties uz Imigrācijas likuma 61. panta 2.daļu, esmu pieņēmis lēmumu par Krievijas pilsoņa Vladimira Solovjova iekļaušanu Latvijas Republikai nevēlamo personu sarakstā, nosakot liegumu ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku. Latvijai nav pieņemama nacisma glorifikācija," uzrakstīja Rinkēvičs savā Facebook.

Pirmdien, 15. februārī, Vladimirs Solovjovs ēterā paziņoja, ka opozicionārs Aleksejs Navaļnijs nav pelnījis cieņu. Pēc tam viņš pieminēja arī vācu diversantu Oto Skorcēni, kurš bija "neiedomājami drosmīgs cilvēks". "Tiesa, mūža beigas viņš sagaidīja kā Izraēlas specdienestu ziņotājs. Tomēr tas jau nenozīmē, ka viņš vairs nebija nacistu noziedznieks," norādīja Solovjovs.

Pēc tam pazīstamais žurnālists pieminēja Hitleru. Arī viņu Solovjovs raksturoja kā "drosmīgu cilvēku". "Atšķirībā no tā amatierfīrera, viņš necentās paslēpties no dienesta armijā. Karoja Pirmā pasaules kara laikā, turklāt drosmīgi. Tātad mums valstī ir jaut kādas dīvainības ar cieņas jēdzienu," piezīmēja Solovjovs.

Vēlāk, komentējot šo izteikumu RBK, Solovjovs aicināja neizraut vārdus no konteksta, apgalvojot, ka viņa izteikumi par Hitleru un Skorcēni nav saistīti ar nacisma glorifikāciju. "Es teicu, ka Hitlera personiskā drosme nav viņa rīcības attaisnošana," precizēja žurnālists.

Melnie saraksti paplašinās

"Melnie saraksti" Baltijas valstīs sāka veidoties drīz vien pēc republiku izstāšanās no PSRS. 1993. gadā nevēlamo personu sarakstā iekļuva Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis. Tiesa, tas neradīja šķēršļus politiķim apmeklēt neatkarīgo Latviju – 2010. gadā Valsts domes vicespīkeris ieradās Rīgā, lai piedalītos NATO Parlamentārās asamblejas pavasara sesijā. Vēlāk Latvijas ārlietu ministre Linda Mūrniece taisnojās, ka V.Žirinovskis varot ierasties Latvijā tikai Krievijas oficiālās delegācijas sastāvā.

2011. gadā Latvija aizliedza iebraukt valstī bijušajam Maskavas mēram Jurijam Lužkovam, 2014. gada jūlijā – dziedātājiem Josifam Kobzonam, Oļegam Gazmanovam un Valērijai. Māksliniekiem pārmet atbalstu "KF agresīvajai politikai jautājumā par Krimas un Donbasa atsvešināšanu no Ukrainas".

No Baltijas valstīm izraida arī krievu žurnālistus. Piemēram, skandālu radīja "TV Centr" darbinieka Anatolija Kurlajeva deportācija no Latvijas 2018. gada janvārī. Žurnālistam vēlāk paskaidroja, ka viņš jau trīs gadus ir persona non grata dokumentālās filmas dēļ, ko republikas IeM uzskata par "drošības apdraudējumu". Pie tam Kurlajevs apmeklēja Latviju 2017. gada septembrī un bez kavēkļiem izbrauca no valsts. Viņš pārsteigts apjautājās, kā viņu iepriekš ielaiduši valstī, un policisti atbildēja, ka tolaik "pārkāpēju" vienkārši nav izdevies atrast.

Pēdējā laikā ierobežojumi skāruši arī amatpersonas no Krievijas. Pēc ASV parauga visas Baltijas valstis pieņēmušas "Magņitska" likumus. Latvija, Lietuva un Igaunija aizliegušas iebraukšanu aptuveni 50 Krievijas pilsoņiem – augstu stāvošiem ierēdņiem, tiesnešiem un deputātiem.

"Melnajā sarakstā" iekļauts arī Čečenijas Republikas vadītājs Ramzans Kadirovs.

57
Tagi:
žurnālistu vajāšana, Edgars Rinkēvičs
Pēc temata
UNESCO apsolīja izvērtēt lēmumu par Krievijas telekanālu aizliegumu Latvijā
Latviju "attīra" no Krievijai lojāliem latviešiem: Lindermans par derusifikācijas politiku
Savējos nepametam: Marijas Butinas projektam ir lapa tīmeklī
Eiropa iedzinusi strupceļā attiecības ar Krieviju, tikai nez kāpēc nepriecājas par to
Ātrās palīdzības mašīna. Foto no arhīva

Trešais vilnis? Latvijā gaida koronavīrusa "britu" paveidu

5
(atjaunots 16:15 25.02.2021)
Iespējams, ka karantīnas prasību liberalizācijas plāni var tikt pārskatīti, ņemot vērā mediķu bažas par trešo Covid-19 vilni

RĪGA, 25. februāris— Sputnik, Dmitrijs Oļeinikovs. Trešo, "britu", Covid-19 vilni Latvijas mediķi sagaida divu – četru nedēļu lakā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule savā lapā Twitter norādīja, ka Covid-19 trešais vilnis, kas sagaidāms martā, var izraisīt slimnīcu noslodzi. "Esam atsākuši gatavības paaugstināšanas pasākumus. Ir skaidrs - trešais uzliesmojuma vilnis ir sagaidāms 2-4 nedēļu laikā," atzīmē Cirpule. Pēc viņas vārdiem, Lieldienās slimnīcu noslodze varētu būt divas reizes augstāka nekā Ziemassvētkos, ja "britu" paveids attīstīs pašreizējos Eiropas scenārijus arī Latvijā.

Veselības ministrijas galvenais infekcionists Uga Dumpis arī atzīmē Twitter, ka koronavīrusa "britu" paveida izplatīšana Latvijā šķiet neizbēgama. "Kanādas, Izraēlas, Dānijas un UK pieredze rāda, ka tas nozīmēs vairāk uzliesmojumus bērnudārzos un skolās," viņš atzīme, piebilstot, ka ar to jārēķinās, ieviešot jaunus ierobežojumu atvieglojumus.

Atgādinām, ka iepriekš valdības sēdē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga jau ziņoja, ka koronavīrusa "britu" paveida iespējamās izplatīšanās rezultātā pacientu skaits slimnīcās var pieaugt trīs reizes. Tas nozīmē, ka hospitalizēto skaits var dubultot maksimālos janvāra rādītājus, kad slimnieku skaits stacionāros bija vairāk nekā 1200.

Komentējot atšķirības starp "britu" un "parasto" paveidiem, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevoščikovs iepriekš informēja, ka jau pēc mēneša "britu" vīrusa tips var kļūt par dominējošu Latvijā, taču pagaidām nav faktu, kas apstiprinātu tā īpašu bīstamību cilvēkam.

Valdības sēdē mediķi iebilda pret tajā izteiktiem priekšlikumiem, tai skaitā par ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, tostarp veikalu un skaistumkopšanas salonu atklāšanu. Iespējams, ka karantīnas prasību liberalizācijas plāni varētu tikt pārskatīti pēc tādu biedējošu skaitļu publikācijas.

5
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
"Latvija stāv priekšā šausmīgam cunami": "britu" paveids izplatās arvien ātrāk
Zinātniece no Krievijas novērtēja PVO prognozi par pandēmijas pabeigšanas termiņiem
Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus
Romaškins

Eksperts izteica prognozi par to, kad gaidāma tūrisma atsākšana Latvijā un Eiropā

14
(atjaunots 10:21 25.02.2021)
Eiropas Savienības valstīm jāizstrāda vienota pieeja valstu robežu atvēršanai un tūrisma atsākšanai, piemēram, atļaut iebraukšanu vakcinētiem tūristiem vai cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Tūrisma bizness Latvijā tika pamests likteņa varā, uzskata tūrisma operatora Tez Tour Latvia vadītājs Konstantīns Paļgovs. Pēc viņa teiktā, nozares pārstāvji Latvijā nesaprot varas iestādes mērķus attiecībā uz ierobežojumiem tūrisma nozarē. Paļgovs uzsvēra, ka tūrisma nozare nevar pastāvēt tādā nenoteiktībā, un nosodīja varas iestāžu attieksmi pret biznesu, kurš, pēc viņa vārdiem, rada līdz 10% darba vietu un veido 4% no Latvijas IKP.

Ir skaidrs, ka tūrisma nozares atjaunošanai nepieciešams daudz laika un nevar būt ne runas par šo gadu, paziņoja Sputnik Latvija tūrisma uzņēmuma "Deļfin" vadītājs Sergejs Romaškins.

"Runāt varētu par atjaunošanu ne agrāk kā 2022. -2023. gadā. Šāda aizkavēšanās vedīs ne tikai pie kolosāla krituma, bet arī pie atsevišķu nozares dalībnieku bankrotēšanas, jo divu gadu ilgus ierobežojumus praktiski nav iespējams pārdzīvot," norāda Romaškins.

Viņš atzīmēja, ka vairākās Eiropas valstīs valdība izmaksā bezdarbnieka pabalstu tūrisma jomas pārstāvjiem.

"Tūrisma biznesā algas veido lielu daļu no uzņēmuma izdevumiem, pārējais iet objektu infrastruktūras, piemēram, viesnīcu vai viesu namu uzturēšanai. Atsevišķās valstīs šiem mērķiem piešķir valsts subsidētos kredītus, taču jāsaprot, ka nav jēgas ņemt kredītu, ja nozare neatsāks darbu," brīdināja Romaškins.

Pēc eksperta vārdiem, Eiropas Savienības valstīm būtu jēdzīgi vienlaikus atvērt savas robežas.

"Neviena valsts negrib palikt rindas galā, kad uzsāks pieņemt tūristus. Latvijai Krievijas tūristi ir pat svarīgāki, nekā skandināvi, bet pagaidām mēs neredzam nekādu kustību šajā jomā. Runā daudz, parādās kādi datumi un reglamenti... Jābūt vienotai pieejai, piemēram, atļaut ieceļošanu vakcinētiem tūristiem vai cilvēkiem ar izziņu par negatīvu Covid-19 testu," noradīja Romaškins.

Iepriekš Latvijas tūrisma biznesa pārstāvji brīdināja, ka nozare var iziet uz pirmskrīzes rādītājiem tikai 2023. -2024. gadā, bet vairums kompāniju līdz šim brīdim vienkārši nenodzīvos. Pēc viņu vārdiem, kritums nozarē sasniedz 100%, un uzņēmēji vienkārši nesaprot, kā turpināt darbu šādos apstākļos.

Ромашкин обозначил сроки восстановления туризма в Латвии
14
Tagi:
koronavīruss, tūrisms, Eiropas Savienība
Pēc temata
Atbalsts uzņēmējiem: kā Latvija atmaksās 3 miljardus eiro?
Krievija ieviesa e-vīzu sistēmu: kāpēc tā nav pieejama
"Bardaks": tūrisma operatori nesaprot aizliegumu airBaltic lidojumiem
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju