Ēdienu piegādātāji, foto no arhīva

Viltus kurjeri: restorāns stāsta par jaunu krāpšanās metodi

50
(atjaunots 12:27 11.02.2021)
Rīgā darbojas krāpnieku grupa, kas izmanto nozagtas pārtikas piegādes dienesta "Bolt Food" somas un savāc pasūtījumus no restorāniem.

RĪGA, 11. februāris — Sputnik. Populāro restorānu tīkls "Ezītis Miglā" pastāstīja par jaunu krāpšanās metodi – krāpnieki izliekas par kurjeriem un izņem pasūtītos ēdienus no sabiedriskās ēdināšanas iestādēm.

Pēdējā laikā krāpnieki sāk aizvien biežāk izlikties par pazīstamu dienestu un uzņēmumu, piemēram, Omniva, Rimi un DPD Latvija pārstāvjiem. Vēl viena krāpnieku grupa izmanto nozagtas pārtikas piegādes dienesta "Bolt Food" somas un izliekas par minētā uzņēmuma darbiniekiem.

Video ierakstā, kas publicēts "Ezītis Miglā" lapā, redzams, kā cilvēks ar "Bolt Food" kurjera somu ieiet restorāna telpā, saņem paku ar pasūtītajiem ēdieniem un aiziet. Restorāns stāsta, ka šis nav pirmais gadījums: šie cilvēki restorānā izliekas par kurjeriem un pievāc pasūtījumus.

Policija sākusi pārbaudi un informēja medijus, ka vainīgie jau provizoriski noskaidroti.

Jāpiebilst, ka ārkārtējās situācijas režīms, kura dēļ kafejnīcas un restorāni Latvijā nevar uzņemt apmeklētājus, jau nodarījis nopietnu ļaunumu ienākumiem. Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir tiesības pārdot ēdienu līdzņemšanai, taču pārsvarā no tā labumu gūst piegādes dienesti - Bolt un Wol, kā arī jaunais uzņēmums "QWQER". Restoratori stāsta, ka Wolt iekasē 30%, bet Bolt - 25% no pasūtījuma summas.

Pie tam rīdzinieki nereti sūdzas par to, ka Bolt un Wolt kurjeri, kuru vidū ir liels skaits ārvalstu studentu, slikti pārvalda latviešu valodu, tāpēc nevar precizēt piegādes adresi.

2020. gadā Somijas ēdienu piegādes serviss Wold un Igaunijas taksometru serviss Bolt ieņēma līdera vietas ikgadējā Eiropas visātrāk augošo kompāniju reitingā pēc izdevuma Financial Times un pētījumu kompānijas Statista versijas.

50
Tagi:
sabiedriskā ēdināšana, krāpnieki, Latvija
Pēc temata
Restorānu biznesa "bēres": iestāde Jūrmalā organizējusi protesta izrādi
Sarežģīts krustojums, retākā mašīna un roku veiklība: krāpnieki Rīgas ielās
Latvijā pazīstams šefpavārs paziņo par populāra Rīgas restorāna slēgšanu
Latvijas iedzīvotājus cenšas "aptīrīt" pirms svētkiem: kāda ir populāra krāpnieku shēma
Valdības lēmums var līdz galam iznīcināt Latvijas kafejnīcas un restorānus
Rīga

Tūrisms: ja gribat mūs izputināt, tad vismaz brīdiniet

4
(atjaunots 16:45 25.02.2021)
Lai gan Latvijas tūrisma bizness veido 10% no valsts IKP, pēdējā laikā tas jūt, ka nerūp valdībai.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Tūrisma biznesa pārstāvji ir sašutuši par valdības attieksmi pret vienu no valsts galvenajām nozarēm, pastāstīja tūrisma operatora Tez Tour Latvia vadītājs Konstantīns Paļgovs radio Baltkom ēterā.

Saskaņā ar MK rīkojuma Nr.655 grozījumiem, no 11. līdz 25. februārim iebraukt valstī var tikai būtisku un neatliekamu iemeslu dēļ, tas attiecās uz visām Eiropas Savienības valstīm, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveici un Apvienoti Karalisti.

Otrdien, 23. februārī, Latvijas parlamenta valdības sēdes laikā tika apspriests jautājums par pilnvērtīgu satiksmes atjaunošanu ar visām valstīm.

Latvijas Satiksmes ministrijas vadītājs Tālis Linkaits piedāvāja izveidot "ceļošanas burbuli" starp Baltijas valstīm, Zviedriju un Somiju, kad beigsies masveida vakcinācija, kā arī apspriest digitālās "vakcinācijas pases" ieviešanu.

Latvijas premjers Krišjānis Kariņš piekrita tam, ka pienācis laiks domāt par to, kā Latvija sāks noņemt ierobežojumus un atklāties citām valstīm. Pie tam viņš atzīmēja, ka šo problēmu valsts nevar atrisināt patstāvīgi.

Pēc Paļgova domām, tūristi Latvijā vienkārši ir pamesti likteņa varā.

"Katra valsts, kas uzņem tūristus – Spānija, Ēģipte, Kanārijas salas, Grieķija, Bulgārija – ievieš pasākumus, lai ar tūristu nekas nenotiktu. Tāpat kā mūsu valstī tiek darīts viss, lai ceļotāji justos drošībā. 12 mēnešus kāds to visu izstrādā, raksta, pastumjot malā savu pamatdarbu. Bet kāds vienkārši iekāpj lidmašīnā un vienkārši lido. Un tā ir varas attieksme pret cilvēkiem, pret biznesu, kas būtībā rada līdz 10% darba vietu un veido 4% no valsts IKP. Ja neesam tik svarīgi, sakiet tad, kādi ir jūsu mērķi. Vai vēlaties slēgt šo biznesu? Vai nu sakiet vismaz, ka mēs nestrādāsim 6 mēnešus, jo jums ir tādas sajūtas," skaidroja Paļgovs.

Tāpat viņš piebilda, ka nesaprot, ko iegūst varas iestādes, pieņemot lēmumus par ierobežojumiem tūrisma biznesā.

"Mēs nevaram dzīvot piekārtā stāvoklī. Kādas ir jūsu prognozes? Ko jūs gribat sagaidīt? Lai sāktos paralēlais bankrots? Lai uzņēmēji neizturētu? Lai notiktu nelaimes gadījumi ar cilvēkiem, kuri neiztur spriedzi? Kāda ir jūsu argumentācija tam, ka jūs nevarat ļaut mums strādāt tāpat, kā strādā kaimiņi?" vaicāja Paļgovs.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidents Vladislavs Korjagins paziņoja, ka valdība velti neatceļ aviopārvadājumu ierobežojumus un ka vienīgais lidojumu aizliegumu mērķis ir "piesegt sevi" pandēmijas apstākļos.

4
Tagi:
tūrisms
Pēc temata
Beigas tūrismam? Viensēta Krāslavas novadā demonstrē, ka tā nav
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES
Latvijā atļauts neievērot pašizolāciju, ieceļojot no Islandes
Ātrās palīdzības mašīna. Foto no arhīva

Trešais vilnis? Latvijā gaida koronavīrusa "britu" paveidu

5
(atjaunots 16:15 25.02.2021)
Iespējams, ka karantīnas prasību liberalizācijas plāni var tikt pārskatīti, ņemot vērā mediķu bažas par trešo Covid-19 vilni

RĪGA, 25. februāris— Sputnik, Dmitrijs Oļeinikovs. Trešo, "britu", Covid-19 vilni Latvijas mediķi sagaida divu – četru nedēļu lakā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule savā lapā Twitter norādīja, ka Covid-19 trešais vilnis, kas sagaidāms martā, var izraisīt slimnīcu noslodzi. "Esam atsākuši gatavības paaugstināšanas pasākumus. Ir skaidrs - trešais uzliesmojuma vilnis ir sagaidāms 2-4 nedēļu laikā," atzīmē Cirpule. Pēc viņas vārdiem, Lieldienās slimnīcu noslodze varētu būt divas reizes augstāka nekā Ziemassvētkos, ja "britu" paveids attīstīs pašreizējos Eiropas scenārijus arī Latvijā.

Veselības ministrijas galvenais infekcionists Uga Dumpis arī atzīmē Twitter, ka koronavīrusa "britu" paveida izplatīšana Latvijā šķiet neizbēgama. "Kanādas, Izraēlas, Dānijas un UK pieredze rāda, ka tas nozīmēs vairāk uzliesmojumus bērnudārzos un skolās," viņš atzīme, piebilstot, ka ar to jārēķinās, ieviešot jaunus ierobežojumu atvieglojumus.

Atgādinām, ka iepriekš valdības sēdē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga jau ziņoja, ka koronavīrusa "britu" paveida iespējamās izplatīšanās rezultātā pacientu skaits slimnīcās var pieaugt trīs reizes. Tas nozīmē, ka hospitalizēto skaits var dubultot maksimālos janvāra rādītājus, kad slimnieku skaits stacionāros bija vairāk nekā 1200.

Komentējot atšķirības starp "britu" un "parasto" paveidiem, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevoščikovs iepriekš informēja, ka jau pēc mēneša "britu" vīrusa tips var kļūt par dominējošu Latvijā, taču pagaidām nav faktu, kas apstiprinātu tā īpašu bīstamību cilvēkam.

Valdības sēdē mediķi iebilda pret tajā izteiktiem priekšlikumiem, tai skaitā par ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, tostarp veikalu un skaistumkopšanas salonu atklāšanu. Iespējams, ka karantīnas prasību liberalizācijas plāni varētu tikt pārskatīti pēc tādu biedējošu skaitļu publikācijas.

5
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
"Latvija stāv priekšā šausmīgam cunami": "britu" paveids izplatās arvien ātrāk
Zinātniece no Krievijas novērtēja PVO prognozi par pandēmijas pabeigšanas termiņiem
Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus