Piena kombināts, foto no arhīva

Rēzeknes iebiezināto pienu vairs neražo Latvijā, tikai pārdod

68
(atjaunots 20:05 28.01.2021)
Iedzīvotājus ieinteresējis jautājums, kāpēc labi pazīstamo Rēzeknes iebiezināto pienu vairs neražo Latvijā.

RĪGA, 29. janvāris — Sputnik. Daudzus kopš bērnības iepriecina nevis Latvijas ražotājs, bet gan igauņi, kuri pacentušies atveidot iemīļoto iepakojumu un pat apgalvo, ka saglabājuši slavenā Rēzeknes iebiezinātā piena garšu, stāsta BВ.lv, atsaucoties uz Skaties.lv, kur raidījuma Bez Tabu skatītājs uzdevis jautājumu: kāpēc Latvijas iebiezinātais piens vairs netiek ražots Latvijā.

Patiešām, Rēzeknes iebiezinātais piens, ko, spriežot pēc nosaukuma, vajadzētu ražot Rēzeknē, tagad top Igaunijā, uzņēmumā "Polven Foods" pēc SIA "Polven", igauņu uzņēmuma pārstāvja, pasūtījuma. Tiesa, to ražo nevis konservu bundžās, bet paciņās, kādās ierasts redzēt majonēzi.

Produkta "Rēzeknes leģenda" iepakojums vizuāli atgādina Rēzeknes iebiezināto pienu, ko ražoja Latvijas PSR laikā Rēzeknes piena konservu kombinātā. Vēl vairāk, uz tagadējā iepakojuma rakstīts "leģenda kopš 1957. gada".

Informācija par produkta garšu un sastāvu sniegta apskatā, kas publicēts amatieru izstrādātajā Rēzeknes piena konservu kombināta vietnē-muzejā.

Tikai "leģendu" vairs neražo Latvijā no 2001. gada, pats piena konservu kombināts ir katastrofālā stāvoklī.

Tomēr SIA "Polven" raidījumam "Bez Tabu" paziņoja, ka brends "Rēzeknes Leģenda" reģistrēts Latvijas Patentu birojā kā figurāla preču zīme.

Uzņēmuma pārstāvis piebilda, ka viņi smēlušies iedvesmu no Rēzeknes iebiezinātā piena un pacentušies izstrādāt ne tikai oriģinālam tuvu iepakojumu, bet arī radīt to pašu produkta garšu, kas priecējusi patērētājus desmitiem gadu.

Rēzeknes piena konservu kombināts bija pirmais lielais piena konservu kombināts Latvijā. Darbu tas sāka 1957. gada novembrī, taču diemžēl kļuva maksātnespējīgs 2001. gada 23. jūlijā.

68
Tagi:
Latvijas prece, ražošana, Latvija
Pēc temata
Skandāls! Laima ražo konfektes "Zeltgalvu Maskava" tirdzniecībai Vācijā
Atsākt darbu: kurš iegādāsies šprotu rūpnīcu Liepājā
Pasaules zīmols: Latvijas šokolādes fabrika iekļuva labāko pieciniekā
Krievijas pastila, Latgales kaņepes un Rīgas šprotes: Riga Food cienasti
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

8
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

8
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

Neproti valodu nebūs pases: vēstniecība nevar palīdzēt Latvijas pilsonei

36
(atjaunots 17:31 08.05.2021)
Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā, taču dokumenti jāaizpilda latviešu valodā, vēstniecības darbiniekiem atļauts konsultēt, taču aizliegts aizpildīt dokumentus apmeklētāju vietā.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Londonā dzīvojošā Latvijas pilsone vēlējās noformēt Latvijas pasi savam bērnam, taču piemirsusi valsts valodu. Vēstniecībā viņai ieteica aicināt tulku vai paņemt līdzi vārdnīcu, jo darbinieki nevar aizpildīt dokumentus latviešu valodā klientu vietā, bet izmantot tālruni nedrīkst, ziņo LTV7 Krievu apraide.

Latvijas pilsone Viļena Tjurina jau daudzus gadus dzīvo Londonā. Nesen sieviete nolēma noformēt Latvijas pasi arī savam dēlam, taču ar dokumentu noformēšanu viņai radās problēmas.

Jau 18 gadus sieviete nelieto latviešu valodu. Taču ar angļu valodu pases noformēšanai nepietika.

"Otrajam dēlam tagad ir trīs mēneši, un mēs gribējām noformēt viņam Latvijas pasi, jo esmu Latvijas pilsone. Astotajā maijā mēs iesim, man jau iepriekš atsūtīja vēstuli. Tajā rakstīts, ka obligāti vai nu jāņem līdzi vārdnīca, vai jāatnāk ar cilvēku, kurš runā latviešu valodā, ja neprotat valodu. Tālruni izmantot nedrīkst. Man nav neviena, ar ko atnākt. Šoreiz domāju, ka vienkārši iešu un mēģināšu atcerēties kādus vārdus," stāsta sieviete.

Latvijas Ārlietu ministrijā skaidro: šāda prasība patiešām pastāv - gadījumam, ja nepieciešams aizpildīt dokumentus uz vietas.

"Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā. Ja nepieciešams noformēt personu apliecinošus dokumentus vai saņemt citus pakalpojumus, ir jāaizpilda dokumenti. Lai to izdarītu, ir jāprot valsts valoda. Ja šādu zināšanu nav, mēs lūdzam ierasties kopā ar oficiālo tulku vai uzticamu personu," skaidro Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Pases nozaudēšanas gadījumā notikušā apstākļi arī būs jāapraksta latviešu valodā. Vēstniecības darbinieki nevar palīdzēt ar dokumentu aizpildīšanu.

"Vēstniecības darbinieki nevar aizpildīt dokumentus cita cilvēka vietā. Lai nebūtu pārpratumu, lai pēc tam nebūtu nekādu pretenziju, ka kaut kas ir nepareizi iztulkots. Tā ir katra cilvēka atbildība. Tāpēc nav problēmu saņemt informāciju mītnes valsts valodā, taču aizpildīt jūsu vietā dokumentus darbinieki nevar," paskaidroja Beķeris.

Viņš piebilda, ka šāda kārtība ir spēkā ne tikai Lielbritānijā, kur sazināšanās notiek angļu valodā, bet arī citu valstu vēstniecībās.

36
Tagi:
pase, latviešu valoda
Pēc temata
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?
Aptaujai par Latvijas neatkarību – 30. Kāpēc daudzi krievi balsoja pret?