Rīgas domes deputāts Konstantīns Čekušins, foto no arhīva

Čekušins pastāstīja par Rīgas domes simts dienām

54
(atjaunots 15:00 12.01.2021)
Līdz šim nav skaidrs, kāpēc Rīgas domē ir izgudrojuši jaunus amatus un ar ko nodarbojas divi vicemēri no trim, atzinies Saskaņas deputāts Konstantīns Čekušins.

RĪGA, 12. janvāris - Sputnik. Jaunā sasaukuma Rīgas dome jaunu atskaitījās par pirmajām simts darba dienām. Opozīcijā atzīmēja, ka ziņojums nav atskaite par paveikto, bet gan stāsta turpinājums par gaišo nākotni.

Rīgas pilsētas jaunā sastāva darba pirmajās dienās bija liels haoss, norāda Rīgas domes deputāts Konstantīns Čekušins.

Коалиция отличилась: Чекушин рассказал про сто дней Рижской думы

"Valdošajai koalīcijai nebija ne jausmas, kur tā nonākusi un kas jādara. Jaunie vadītāji vairāk mācījās, kā vadīt domi un īstenot projektus. Tika izveidoti jauni vicemēru amati, kas, manuprāt, nav vajadzīgi. Līdz šim nav skaidrs, ar ko nodarbojas divi vicemēri no trim - Ķirsis un Smiltens, viņu darbu es novērtētu kā neapmierinošu," teica Čekušins Sputnik Latvija.

Politiķis pastāstīja, ka Saskaņas frakcija uzstāja uz piemaksām skolotājiem un audzinātājiem, medicīnas un sociālajiem darbiniekiem, kuri cīnās ar koronavīrusa izplatību.

"Piemaksas tika piešķirtas, taču ar brāķi. Piemēram, pirmsskolas pedagogi saņēmuši naudu, bet bērnudārzu tehniskie darbinieki nē. Mēs uz to norādījām, bet problēma joprojām nav novērsta. Mēs turpinām strādāt pie šīs netaisnības novēršanas," Čekušins apsolīja.

Pēc deputāta vārdiem, galvaspilsētas nākamā gada budžetā ir daudz trūkumu.

"Pirmo reizi budžetā nav ieplānots neviena bērnu rotaļu laukuma remonts — tas nav pieļaujams. Turklāt par pilnīgi traku naudu grasās būvēt divus jaunus bērnudārzus. Es pirms vēlēšanām teicu, ka nav jābūvē bērnudārzi — tas nav racionāli tērēt tik lielu naudu, ja ir iespēja, jāveido papildu grupas skolās. Tas izmaksā lētāk, bet rindu samazināšanas efektivitāte pieaug: vietu sanāk vairāk. Lūk, to visu mēs apspriedīsim un pierādīsim domes sēdēs," teica Čekušins.

"Es nevaru apgalvot, ka šī dome strādāja pavisam slikti - daļēji sociālais atbalsts tomēr tika sniegts, bet daudz kas netika paveikts. Lielākās batālijas par budžeta pieņemšanu vēl ir priekšā," piebilda Sputnik sarunbiedrs.

54
Tagi:
Saskaņa, Čekušins, Rīgas dome
Pēc temata
Eiropa Rīgas bedrēm naudu nedos, lāpiet paši: vicemērs pastāstīja par pagalmu problēmām
Pagalmi ir šausmīgi: radioklausītājs lūdz Rīgas varu novērsties no transporta revolūcijas
"Vienotības" sanāksme: pārvērst Latviju Skandināvijā un ieņemt Rīgu
Atriebības kāre ir slikta īpašība: Burovs pažēloja Rīgas vicemēru

Pierādi, ka esi latvietis: cīņas par valsts valodu negaidīti rezultāti

14
(atjaunots 17:45 20.04.2021)
Latvieši ir spiesti iet uz arhīviem un maksāt par izziņām, lai apliecinātu, ka viņi mācījušies latviešu valodā.

RĪGA, 20. aрrīlis - Sputnik. Latviešu sūdzības par taksometru vadītājiem, kuri slikti prot valsts valodu, ir nospēlēja ļaunu joku ar pašiem latviešiem. Tagad taksometru vadītājiem ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas, par ko reizēm jāmaksā. Situācija diez vai mainīsies tuvākajos trijos gados, ziņo TV3 raidījums Bez Tabu.

Jaunā prasība — pierādīt latviešu valodas prasmes — tika ieviesta pagājušajā vasarā, jo taksometru klienti sūdzējās, ka daudzi autovadītāji pienācīgā līmenī neprot valsts valodu un ar tiem ir grūti komunicēt. Bija gadījumi, kad ziņoja par to, ka vadītājs pat nevar sasveicināties latviešu valodā. Tagad licences saņemšanai taksistiem jābūt latviešu valodas B1 līmenim.

Licence jāatjauno ik pēc trim gadiem, Autotransporta direkcija pārbauda, vai vadītājam nav soda punktu un vai viņam ir vismaz trīs gadu braukšanas stāžs. Šogad taksisti saskārās ar jaunām prasībām, no kurām cieš arī latvieši.

Daiga, taksometra vadītāja no Ventspils, pastāstīja televīzijas raidījumam, ka viņai ir dokumenti par izglītību, taču tie nav pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Lai gan latviešu valoda viņai ir dzimtā. 1981. gadā viņa absolvējusi Ventspils skolas 8. klasi, taču dokumentos nav nekāda apliecinājuma tam, ka mācības notika valsts valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," stāsta Dagnija.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone, komentējot situāciju, atzīmēja, ka šī procedūra nebūšot jāatkārto pēc trim gadiem.

"Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā mums ir reģistrēti vairāk nekā 8000 autovadītāju. Un līdz šim esam izslēguši 22 par latviešu valodas nezināšanu, bet sūdzību ir bijis krietni vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka šoferi atradīs šo izziņu un iesniegs to mums. Un tad vēl pēc trim gadiem šādu problēmu vairs nebūs autovadītājiem," stāsta Plone.

14
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
"Nacionālisms aprij apgaismību": grozījumi Augstskolu likumā
Krievu valoda "iegāž": Wargaming IT speciālisti nevēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc visus krievus Latvijā tur aizdomās? Viņi runā krieviski un skatās Krievijas TV!
9. maija svinēšana Rīgā

Ušakovs: Latvijas veterāni saņems no Briseles dāvanas par godu 9. maijam

12
(atjaunots 13:39 20.04.2021)
Latvijā oficiālās personas neapsveic Lielā Tēvijas kara veterānus; EP sociālistu un demokrātu frakcijā sarūpēja dāvanas tiem, kuri uzvarēja nacismu.

RĪGA, 20. aprīlis - Sputnik. Sociālistu un demokrātu frakcija Eiropas Parlamentā apmaksāja apsveikuma komplektus Lielā Tēvijas kara veterāniem Rīgā, paziņoja EP deputāts, bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs. Politiķis aicina brīvprātīgos palīdzēt ar dāvanu piegādi.

"Rīgā dzīvo aptuveni 500 Sarkanās armijas veterāni. Es tagad vēršos pie rīdziniekiem, pirmkārt, jauniešiem. Man un maniem biedriem ir nepieciešama palīdzība - 9. maijā nogādāt apsveikumus veterāniem Rīgā. Apsveikuma komplekti jau ir gatavi. Komplektā ietilpst viena liela silta vilnas sega un saldi našķi – tēja, medus, cepumi, konfektes," rakstīja Ušakovs savā Facebook lapā.

Ušakovs pasūrojās, ka amatpersonas neapsveic Latvijas veterānus, bet medijos "patīk ironizēt gan pār pašu Uzvaras dienu, gan pār tiem, kuri to svin 9. maijā, gan par tiem, kuri atbrīvoja Eiropu no nacisma."

"Mēs Latvijā esam pieraduši dzīvot, gūt panākumus, risināt problēmas — par spīti valdībai un valstij, nevis pateicoties tām. Un savus svētkus — no Pareizticīgās Lieldienas līdz Uzvaras dienai — mēs sev organizējam patstāvīgi. Tāpēc mums visiem ir tik svarīgi 9. maijā radīt svētku sajūtu tiem, kuri uzvarēja nacismu.

Nedaudz par tehniskajām niansēm. Apsveikuma komplekti pēc manas iniciatīvas apmaksāja sociālistu un demokrātu frakcija Eiropas Parlamentā. Es domāju, ka tas ir pareizi, ka mūsu veterāni saņems apsveikumus arī no Briseles - vienotās Eiropas galvaspilsētas," teikts Ušakova publikācijā.

9. maijā Latvijā oficiāli tiek atzīmēta Eiropas diena, taču daudzi cilvēki, pirmām kārtām krievvalodīgie iedzīvotāji, atzīmē Uzvaras dienu. Devītais maijs Rīga, kur lielākā daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, ir lieli – tautas – svētki. Katru gadu pie pieminekļa Atbrīvotājiem atnāk aptuveni 150 tūkstoši cilvēku, lai noliktu viedus un pagodinātu to cilvēku piemiņu, kuri cīnījās pret fašismu. Tiek rīkoti koncerti ar zvaigžņu piedalīšanos, savukārt vakarā tiek rīkots liels salūts.

Tāpat 2015. gadā Latvija pievienojās akcijai "Nemirstīgais pulks". 2019. gadā ar frontes cīnītāju portretiem Rīgas gājienā piedalījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Pērn koronavīrusa pandēmijas dēļ masveida pasākumi tika atcelti, taču Uzvaras parku individuālā kārtībā vienalga apmeklēja aptuveni 20 tūkstoši cilvēku, kuri atnāca nolikt ziedus.

12
Tagi:
Nils Ušakovs, Eiropas Parlaments, Uzvaras diena
Pēc temata
Atmaskojot Solovjovu, Latvija atmaskojusi sevi: nacistu līdzskrējēji izrādījušies svētuļi
Dombrava cer, ka Uzvaras pieminekli nojauks ar armijas palīdzību
Karens Šahnazarovs: nacisms varēja izvērsties no Atlantijas līdz Urāliem
Savienotajās Valstīs pūlas pierādīt, ka visus pasaules karus sākuši krievi