Krišjānis Kariņš

"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu

26
(atjaunots 07:52 09.01.2021)
Ja vakcinācija Covid-19 profilaksei turpināsies pašreizējā tempā, tā ievilksies līdz 2023. gadam, tomēr premjerministrs Kariņš ir gatavs palīdzēt jaunajam veselības ministram paātrināt procesu.

RĪGA, 9. janvāris — Sputnik. Tas ir nepiedodami, ka Latvijā vakcinācija pret Covid-19 notiek tik gausi, intervijā Latvijas radio konstatēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 Viņš atklāja, ka līdz 7. janvārim Latvijā bija vakcinēti tikai aptuveni 4500 cilvēku, tikmēr bet noliktavās glabājas vēl vairāk nekā 20 000 vakcīnas pret Covid-19.

"Tas ir nepiedodami un nepieņemami," sacīja Kariņš.

Politiķis norādīja, ka tik nesteidzīgi vakcinācija pret Covid-19 turpināsies līdz 2023. gadam. Pēc viņa domām, problēma ir vakcinācijas procesa organizācijā. Premjera rīcībā esošā informācija liecina, ka vienā slimnīcā vakcinācijas kabinets strādā tikai no plkst.8 līdz plkst. 12. Pēc premjera domām, ja vakcinācijas kabineti strādātu no plkst. 8 līdz plkst. 20, arī ar to nebūtu pietiekami.

Premjers uzsvēra, ka pašreiz ir ārkārtēja situācija, un vakcinācijas organizācija ir krasi jāmaina, lai visus medicīnas iestādēs strādājošos iespējami drīz vakcinētu pret Covid-19.

"Ir nepiedodami, ka vakcīnas noliktavā ir, bet tās netiek līdz ārstiem," teica Kariņš.

Kad vakcinācijas process būšot sakārtots, vajadzēs vakcinēt sociālo aprūpes iestāžu iemītniekus un citas riska grupas. Politiķis pastāstīja, ka šos jautājumus jau apspriedis ar jauno veselības ministru Danielu Pavļutu, kurš solījis iespējami drīz tikties ar slimnīcu vadību.

Politiķis piezīmēja, ka jaunais veselības ministrs var uz viņu paļauties – ja vakcinācijas tempa pāatrināšanai vajadzēs mainīt kādus normatīvos aktus vai būs nepieciešams papildu finansējums, šie jautājumi tiks atrisināti.

Daniels Pavļuts veselības ministra postenī nomainīja Ilzi Viņķeli, kam Kariņš iepiekš izteica neuzticību vakcinācijas plāna trūkuma dēļ. 7. decembrī Saeima apstiprināja Pavļuta kandidatūru.

26
Tagi:
Krišjānis Kariņš, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Izslimot vai vakcinēties? Patiesība par vakcīnu Covid-19 profilaksei
Cīņa ar Covid-19 Benija Hila šovu stilā: Ušakovs par to, kāpēc cilvēki netic vakcīnai
Imunologs paskaidroja, kam vajadzētu vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem
Visiem noteikti pietiks: ES iegādāsies papildu 100 miljonus vakcīnas devu
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

5
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

5
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas
Neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko

Jūlija Stepaņenko gatava organizēt referendumu par ģimeni

20
(atjaunots 13:58 17.01.2021)
Ģimenes – vīrieša un sievietes savienības – aizstāvji ir gatavi līdz pēdējam cīnīties par šī jēdziena iekļaušanu Satversmē.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Ja likumprojekts par Satversmes grozījumiem, kuri nosaka ģimenes – vīrieša un sievietes savienības jēdzienu, netiks pieņemts Saeimā pirmajā lasījumā, deputāti ir gatavi sākt parakstu vākšanu par referendumu, pastāstīja neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko radio Baltkom ēterā.

Iepriekš Saeima iesniedza izskatīšanai komisijām Nacionālās apvienības sagatavotos Satversmes 110. panta grozījumus, kas paredz nostiprināt jēdzienu par ģimeni kā vīrieša un sievietes savienību.

Daudzi šiem grozījumiem nepiekrīt vai vismaz uzskata, ka patlaban nav tiem piemērots brīdis. Piemēram, premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka patlaban šis jautājums neesot uzmanības centrā. Frakcija "Saskaņa" paziņoja, ka balsojumā nepiedalīsies.

Savukārt Jūlija Stepaņenko ir gatava darīt visu iespējamo, lai panāktu grozījumus Satversmē.

"Ja mums pietrūks 3-4 balsis, mēs jau esam gatavi iet uz tautas referendumu. Grozījumu redakcija mums ir gandrīz gatava, tiek izstrādāta anotācija," viņa pastāstīja.

"Iespējams, to varētu vēlreiz koriģēt, jo mums bijušas vairākas juristu sapulces, kas grozījumu sagatavoja. Tā vēl sīkāk skaidros, uz ko attieksies grozījumi, lai cilvēkiem nerastos jautājumi: "Ai, es esmu vientuļa mamma, mani apvaino, manis te nav." Varbūt tādā aspektā mūsu redakcija nebija tik juridiski perfekta, tā sakot, toties saprotamāka cilvēkiem, kuru viedokli mēs plānojam vaicāt," pastāstīja Stepaņenko.

Par pamatu mēģinājumiem grozīt Satversmi kļuva Satversmes tiesas spriedums, kas paredzēja, ka Satversmē noteiktā ģimeņu aizsardzība paredz valsts pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes.

Vienlaikus Igaunijā jautājums par ģimenes jautājumam veltītu referendumu ir slēgts – trešdien parlaments nobalsoja pret jautājuma "Vai laulībām Igaunijā joprojām jābūt vīrieša un sievietes savienībai?" piedāvāšanu referendumam 2021. gada 18. aprīlī, vēstīja Postimees. Reformu partijas priekšsēdētāja Kaija Kallasa konstatēja, ka referendumam izgāzties likusi opozīcijas taktika: piemēram, pirmdien balsojuma rezultāts būtu citāds.

Atgādināsim, ka trešdien premjerministrs Jiri Ratass atkāpās no amata un paziņoja, ka koalīcija ar partiju EKRE, kas pieprasīja referendumu, ir pārtraukta. Demisija bija saistīta ar korupcijas skandālu, kurā izrādījās iejaukta Centra partija.

Prezidente Kersti Kaljulaida uzticēja valdības veidošanu Kallasai – vienai no skaļākajiem referenduma kritiķiem.

20
Pēc temata
Pirmais vīrs, otrais vīrs: līdz Saeimai nokļuvušas viendzimuma attiecības
Rinkēvičs parakstīja petīciju par viendzimuma partnerattiecībām
Romas pāvests atbalstīja viendzimuma pāru civilās savienības
Urbanovičs: ar likumu nevar atrisināt viendzimuma savienību reģistrācijas problēmu