Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas

485
(atjaunots 07:48 09.01.2021)
Rīgas Austrumu klīniskā slimnīca noliedz baumas par to, ka Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu saņēmušajiem ārstiem būtu sākušās veselības problēmas.

RĪGA, 9. janvāris — Sputnik. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca noliedz, ka Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu saņēmušajiem ārstiem būtu konstatētas blaknes. Klīnika norādīja, ka vakcinācija ir brīvprātīga un pirms procedūras katrs paraksta dokumentu par piekrišanu un apstiprina, ka saņēmis informāciju par iespējamām blakus parādībām.

Sociālajos tīklos tiek aktīvi apspriesta kāda publikācija – tās autors ziņoja, ka RAKUS mediķiem pēc vakcinācijas it kā esot gultas režīms un dažādas neiroloģiska rakstura problēmas. Facebook lietotāja ziņojumā teikts: ""Pie vakcinētajiem mediķiem tagad nemaz nevar aiziet – viņiem tagad gultas režīms ar augstu temperatūru – vienam tirpst un kļūst nejūtīgas rokas, citam pēkšņas problēmas ar muguru, un vēl jau nav zināms, kādas paliekošas sekas tam vispār būs."

Austrumu slimnīca šādas ziņas noliedz, vēsta tvnet.lv.

"Tā kā RAKUS faktiski visi mediķi un atbalsta dienestu personāls ir iesaistīti pacientu ārstēšanā un aprūpē, tad stacionāru klīniku un/vai nodaļu vadītāji vai virsmāsas noteikti būtu informētas, ka kādam tieši saņemtās vakcīnas dēļ būtu radušies veselības traucējumi," pastāstīja RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Līdz 6. janvārim tur vakcinēti 1523 cilvēki.

Klīnikā uzsvēra, ka vakcinēšanās ir brīvprātīga, pirms procedūras cilvēks iesniedz informēto piekrišanu tās veikšanai.

"Tā ir veidlapa, kurā vakcinējamais sniedz ziņas par savu veselības stāvokli un alerģijām un vienlaikus – iepazīstas ar rakstiski apkopotu informāciju par vakcinācijas procesu, iespējamiem riskiem un  blaknēm, kā arī tiek aicināts ziņot Zāļu valsts aģentūrai par ikvienu veselības traucējumu, kuram par iemeslu pēc vakcinējamā ieskatiem varētu būt injicētā vakcīna," norādīja Namniece.

Pie tam visiem vakcinējamiem slimnīcā nodrošināta ārsta konsultācija, kurā var apspriest jebkuru jautājumu par veselības stāvokli, alerģiju, kā arī par to, kādi nosacījumi jāievēro pēc vakcinēšanas, kādas blaknes ir iespējamas, kam un kas par tām ir jāzina.

Pēc vakcīnēšanas ikviena cilvēka veselības stāvoklis tiekot uzraudzīts vismaz 15 minūtes, lai laikus pamanītu iespējamus traucējumus. RAKUS konstatēja, ka līdz šim tādi nav novēroti.

Nacionālā veselības dienesta rīcībā esošie dati par 7. janvāri liecina, ka diennakts laikā vakcīnu saņēmuši 749 cilvēki, kopā vakcinēti 4595 cilvēki.

485
Tagi:
mediķi, vakcīna, koronavīruss, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
Pēc temata
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
Tagad Moderna: Eiropas Savienībā apstiprināja vēl vienu Covid-19 vakcīnu
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Izslimot vai vakcinēties? Patiesība par vakcīnu Covid-19 profilaksei
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%