Policija

Latviju sagaida divas naktis ar "komandanta stundu": kam draud maksimāls sods

380
(atjaunots 17:58 08.01.2021)
Armija palīdzēs nodrošināt kārtību "mājsēdes" laikā. Policisti pastāstīja, kam piespriež maksimālu sodu.

RĪGA, 8. janvāris — Sputnik. Piektdienas un sestdienas naktīs no pl. 22L00 līdz 5:00 Latvijā būs spēkā "komandanta stunda". Šajā laikā aizliegts uzturēties ārpus mājām bez dokumentiem, kas dod atļauju pamest mājokli. Šāda darba nedēļas nogale sagaida iedzīvotājus līdz 25. janvārim.

"Mājsēdes" režīms – šādam terminam priekšroku dod premjerministrs Krišjānis Kariņš, tiks nodrošināts ar policijas spēkiem, viņus atbalstīs simt karavīri. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka ļaunprātīgus pārkāpējus gaida stingrs sods, vēsta LTV.

Ruks konstatēja, ka resursu policijai pietiek.

VP priekšnieks apsolīja darīt visu iespējamo, lai cilvēki ievērotu ierobežojumus – tiek koncentrēti spēki, kārtības sargi ir gatavi darbam.

Jaungada brīvdienās, kad "komandanta stunda" bija spēkā pirmo reizi, tika sastādīti vairāk nekā 45 tūkstoši administratīvā pārkāpuma protokolu, vēl 8.5 tūktošos gadījumu policisti izteikuši brīdinājumu. Apstiprinoši dokumenti bija 11 tūkstošiem cilvēku, kuri bija uz ielas "komandanta stundas" laikā.

Ruks atzīmēja, ka likumsargi ir gatavi jebkādai reakcijai. Policija izraksta maksimālo sodu, ja pārkāpēji lieto alkoholu, izturas agresīvi, cenšas uzbrukt kārtības sargiem. Ir arī tādi gadījumi – dažkārt pārkāpēji traumē policistus, vienam darbiniekam pat lauzta roka.

Ruks atzina, ka pārsvarā cilvēki ievēro ierobežojumus, tos ignorē tikai atsevišķi indivīdi, kas tiks saukti pie atbildības.

Ārkārtējās situācijas režīms valstī pagarināts līdz 7. februārim. Vienlaikus MK paplašinājis pārdošanā pieejamo preču sarakstu.

380
Tagi:
bruņotie spēki, policija, valdība
Pēc temata
Visus sēdina pa mājām, lai cilvēki inficētos? Aleksejevs apšaubīja "mājsēdi"
"Novest valsti līdz epidēmijai, cilvēkus līdz kliņķim": Ušakovs kritizē valdību
Padomājiet, pirms pārkāpt "komandantstundu": visur Rīgā ir uzstādītas kameras
"Komandanta stundas" trešās dienas rezultāti: bijis uzbrukums policijai
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%