Palāta slimnīcā

"Mums ir problēmas": NMPD direktore pastāstīja par gultasvietu trūkumu slimnīcās

33
(atjaunots 23:11 04.01.2021)
Latvijas slimnīcās vērojams būtisks gultasvietu trūkums pacientiem, kam vajadzīga reanimācija: NMPD "pārsviež" mediķu brigādes no Rīgas uz reģioniem.

RĪGA, 5. janvāris — Sputnik. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule konstatēja, ka slimnīcās trūkst gultasvietu, it īpaši – vietu reanimācijas nodaļās, vēsta Mixnews.lv.

Problēma ar reanimācijas nodaļām vērojama 12 slimnīcās. Neiepriecina arī kopaina, norādīja Cipule. Intensīvās terapijas nodrošināšana ir apgrūtināta gan pacientiem ar Covid-19, gan citiem slimniekiem, kam vajadzīga īpaša aprūpe.

Jāpiebilst, ka dažās slimnīcās ierobežota neatliekamā terapeitiskā, neiroloģiskā, ginekoloģiskā un citu profilu palīdzība pacientiem.

Cipule pastāstīja, ka "ātrie" pārsviež ārstu brigādes no Rīgas uz reģioniem, lai nodrošinātu pacientu atbalstu transportēšanas laikā. Pacientus pūlas nogādāt viņu dzīvesvietai tuvākajās slimnīcās, taču tas diemžēl ne vienmēr ir iespējams. Piemēram, pacientus no Jelgavas novada mediķi ved uz Liepājas slimnīcu.

Tāpat NMPD vadītāja paziņoja, ka vispārējo situāciju slimnīcās iespējams nosaukt tikai par sliktu vai ļoti sliktu.

Kopējais gultasvietu aizpildījums pārsniedz 85%, atzīmēja Cipule, tas ir ļoti augsts rādītājs. Dažās slimnīcās gultasvietu aizpildījums pārsniedz 100%.

Vairākas veselības aprūpes iestādes plāno iekārtot papildu vietqas Covid-19 pacientiem, tomēr, pēc Cipules domām, tas neatrisinās problēmu ilgtermiņa perspektīvā.

Iepriekš Latvijas slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs informēja, ka aizvien jūtamāks ir anesteziologu un reanimatologu trūkums.

Smagi slimiem pacientiem vajadzīgi anersteziologi un reanimatologi, taču viņu skaits valstī nav liels. Jāņem vērā arī tas, ka šie ārsti var paši saslimt ar Covid-19 vai nokļūt karantīnā, tāpēc viņu sniegtie pakalpojumi būs ierobežoti, līdz mediķi atgriezīsies ierindā.

33
Tagi:
NMPD
Pēc temata
Cipule: nesauciet "ātros" iesnu gadījumā
"Bezizeja un izmisums": NMPD atteicies vest pensionāru uz slimnīcu
NMPD vadītāja: kolapsa pazīmes veselības aprūpes sistēmā jau ir
Latvijā uz divām nedēļām pārtraukta plānveida medicīniskā palīdzība stacionāros
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

4
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

4
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

27
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

27
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%