Ekonomikas ministrija izstrādā jaunu preču sarakstu iedzīvotājiem apdraudējuma gadījumā

59
(atjaunots 12:12 04.01.2021)
Preču saraksts, ko Latvijas valdība apstiprinājusi 2015. gadā, Ekonomikas ministrijai šķiet pārlieku plašs. Pienācis laiks sastādīt jaunu.

RĪGA, 4. janvāris – Sputnik. Ekonomikas ministrija sākusi darbu pie jauna preču saraksta, kas tiks izsniegtas iedzīvotājiem, ja radīsies draudi valstij, stāsta jauns.lv.

Ministru kabineta noteikumos, kas pieņemti 2015. gadā, par iedzīvotāju nodrošinājumu ar pirmās nepieciešamības precēm, teikts, ka apdraudējuma gadījumā valdība nodrošinās iedzīvotājus ar higiēnas precēm, segām, apģērbu un sērkociņiem.

Šogad Ekonomikas ministrija secinājusi, ka pienācis laiks pārvērtēt preču sarakstu. Ministri uzskata, ka preču saraksts ir ļoti plašs un nelietderīgi sadalīts pēc vecuma grupām.

Jaunajā sarakstā plānots saīsināt izsniedzamo preču sarakstu, kā arī ierobežot to tikai ar precēm, kuru krājumus būs vienkāršāk atjaunot, piemēram, ziepes, tualetes papīrs, mitrās salvetes un sveces.

Jautājumā par tādu sadzīves preču izdalīšanu kā segas, zeķes, apakšveļa, šķīvji utt., EM iesaka izmantot Skandināvijas pieeju, ko praktizē arī Igaunija: laist klajā informatīvu bukletu, kurā iekļaut ieteikumus katrai mājsaimniecībai par to, kādas preces ir jānodrošina, ja valstī destabilizējas situācija teroristisku uzbrukumu, kiberuzbrukumu, dabas kataklizmu un citu nelaimju gadījumā.

59
Tagi:
ministru kabinets
Pēc temata
WSJ: somi gatavo "pazemes pilsētu" kara gadījumam ar Krieviju
Igaunija laidīs klajā instrukciju iedzīvotājiem kara gadījumam
Latvijas Aizsardzības ministrija piedāvā būvēt bunkurus kara gadījumam
Igaunijas iedzīvotājiem skaidro, kā izturēties okupācijas laikā
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%