Automašīnas

Stājušās spēkā jaunas nodokļu likmes autoīpašniekiem

63
(atjaunots 08:37 04.01.2021)
Par automašīnām ar augstāku ogļskābās gāzes izmešu līmeni to īpašnieki Latvijā maksās paaugstinātu nodokli.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. No 1. janvāra Latvijā stājušies spēkā "Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma" grozījumi, atgādināja Rus.tvnet.lv.

Tagad nodokļa likme par automašīnām ar augstāku ogļskābās gāzes izmešu līmeni būs augstāka nekā par automašīnām ar zemu izmešu līmeni.

No nulles līdz 5 eiro palielināta nodokļa likme par transportlīdzekļu ekspluatāciju kravas automašīnām un autobusiem ar pilno masu virs 3,5 tonnām ar augstāku CO2 izmešu līmeni.

Kravas automašīnām ar pilno masu līdz 3,5 tonnām nodokļu likmes pielīdzinātas likmēm par vieglajām automašīnām. Mazāk nekā līdz šim mūs jāmaksā par transportlīdzekļu ekspluatāciju kravas automašīnām un autobusiem ar pilno masu virs 3,5 tonnām ar minimāliem CO2 izmešiem – 6 eiro.

Automašīnām ar gāzes iekārtām nodokļu likmes samazinātas par 10%.

Savukārt vieglajām automašīnām, kas reģistrētas Latvijā līdz 2020. gada beigām, nodokļa likmes nemainīsies. Taču, ja automašīna ražota jau 2021. gadā, tehniskās apkopes nodokļa likmes tiks piemērotas saskaņā ar jauno starptautiski atzīto metodiku – saskaņā ar pasaulē saskaņoto vieglo automašīnu izmēģinājumu procedūru.

Ārzemēs reģistrētu automašīnu ekspluatācijas nodokļa likmes būs tādas pašas, kā par Latvijā reģistrēto mašīnu ekspluatāciju. Aprēķinā tiks ņemts vērā automašīnas ekspluatācijas periods Latvijas teritorijā.

Pie tam grozījumi skar nodokļus par uzņēmumu automašīnu ekspluatāciju. Likme pieaugs, ņemot vērā pašreizējo likmju indeksāciju saskaņā ar patēriņa cenu indeksa izmaiņām kopš 2017. gada. Dienesta automašīnām ar augstu CO2 izmešu līmeni un dzinēja tilpumu virs 3000 kubikcentimetriem noteikta jauna nodokļa likme 82 eiro apmērā.

63
Tagi:
automašīnas, nodokļi
Pēc temata
No 2021. gada Latvijā palielināsies minimālās algas apmērs
Saeima atbalstīja: samazināts PVN augļiem un dārzeņiem saglabāsies vēl trīs gadus
Mikrouzņēmumiem nav izredžu: Saeima atbalstījusi nodokļu celšanu
No 2021. gada Latvijā samazināsies sociālās iemaksas: jauni noteikumi
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%