Valsts policija

"Komandanta stundas" trešās dienas rezultāti: bijis uzbrukums policijai

145
(atjaunots 08:36 03.01.2021)
Aizvadītajā diennaktī noteikumu pārkāpējiem vidējais piespriestais sods sasniedzis 50 eiro. policija atgādināja, ka privātu pasākumu organizēšana un apmekēšana ir aizliegta.

RĪGA, 3. janvāris - Sputnik. Vakar Latvijā reģistrēti 79 ar komandanta stundas neievērošanu saistīti incidenti, stāsta Bb.lv, atsaucoties uz Valsts policiju. 58 gadījumos piespriests sods. Lielākā daļa pārkāpēju bija alkohola reibuma stāvoklī, gandrīz visi apgalvoja, ka bijuši ballītē un zaudējuši laika izjūtu.

Šī iemesla dēļ policija atgādināja, ka privāru pasākumu apmeklēšana un rīkošana ir aizliegta.

Jāpiebilst, ka Pārdaugavā viena no cilvēku grupām, atrodoties uz ielas pēc pl. 22:00, izrādīja agresiju. Viens no kompānijas locekļiem uzbruka un iesita pa seju policistam. Šajā gadījumā līdztekus naudas sodam par komandanta stundas neievērošanu 47 gadus vecais vīrietis tika aizturēts un nodots Valsts policijai, lai ierosinātu krimināllietu par uzbrukumu policijas darbiniekam.

Aizvakar vakarā gadījās pārkāpējs, kurš nolēma iziet pastaigā, lai pārbaudītu, vai saņems sodu. Tā kā vīrietis tādu "eksperimentu" sarīkoja jau otru reizi, viņam piespriests naudas sods 100 eiro apmērā.

Savukārt 1. janvāra vakarā aptuveni 21:00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki Ķengaragā aizturēja 24 gadus vecu iereibušu autovadītāju – alkohola saturs viņa asinīs saturēja 2,8 promiles. Mazliet vēlāk noskaidrojās, ka jaunais cilvēks ne tikai vadījis automašīnu alkohola reibumā, bet arī izraisījis CSNg ar vairākām citām automašīnām.

145
Tagi:
sods, ierobežojumi
Pēc temata
Sociologs: valdība ir pelnījusi žagarus
Risinājuma nav: Eiropā pasākumi pret koronavīrusu bija bezjēdzīgi
Jaungada "komandantstundas" risks Latvijā
Visus sēdina pa mājām, lai cilvēki inficētos? Aleksejevs apšaubīja "mājsēdi"
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

2
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

2
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

23
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

23
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%