Informācijas stends pie Covid-19 analīžu punkta, foto no arhīva

Latvijā strauji kritis jauno gadījumu un Covid-19 testu skaits

87
(atjaunots 16:16 01.01.2021)
Neskatoties uz jauno Covid-19 gadījumu skaita samazināšanos, saslimušo īpatsvars Latvijā pieaug.

RĪGA, 1. janvāris - Sputnik. Pagājušās diennakts laikā Latvijā konstatēti 711 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, miruši deviņi pacienti ar Covid-19 diagnozi, paziņojis Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

​Iestāde informē, ka aizvadītās diennakts laikā Latvijā tika veikti 3960 Covid-19 testi, konstatēti 711 jauni saslimšanas gadījumi. Tādējādi apstiprināto rezultātu īpatsvars ir 18%. Turklāt iepriekšējā dienā bija 1861 jaunu gadījumu skaits un tika veikti 12 395 izmeklējumu, kas nozīmē 15% apstiprināto rezultātu.

Tādējādi, neskatoties uz jauno Covid-19 gadījumu skaita samazināšanos, saslimušo īpatsvars Latvijā pieaug.

Kā norāda SPKC, pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā ir konstatēti 12 188 koronavīrusa infekcijas gadījumi, kumulatīvā saslimstība ir 634,8 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Tas ir gandrīz par 100 gadījumiem vairāk nekā pirms 10 dienām, kad tika piefiksēts pirmais maksimālais saslimšanas gadījumu skaits dienā. Kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar jauno koronavīrusu Latvijā kopumā diagnosticēta 41 615 cilvēkiem, 643 pacienti miruši.

Lai novērstu koronavīrusa infekcijas izplatīšanos, Latvijas valdība Jaungada svētkos ieviesa "mājsēdi" līdz 4. janvārim, arī 8. un 9. janvārī iedzīvotājiem aizliegts atrasties ārpus mājas no pulksten desmitiem vakarā līdz pieciem rītā, izņemot gadījumus, kad nepieciešamība ir apstiprināta ap attiecīgo apliecinājumu. Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā pagarināts līdz 7. februārim.

87
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 dēļ Latvijā sākas problēmas ar morgiem
Antarktīda vairs nav vienīgais kontinents bez Covid-19 gadījumiem
Cīņa ar Covid-19 Benija Hila šovu stilā: Ušakovs par to, kāpēc cilvēki netic vakcīnai
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

1
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

1
Tagi:
prognoze, Latvija
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

43
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

43
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas