Dehumanizācijas projekts: bērnu grāmatas par viendzimuma ģimenēm Rīgas veikalos

75
(atjaunots 15:36 27.12.2020)
Publicists Sandis Točs interesējas, vai Latvija ir spējīga palikt ES, neatbalstot tādas vērtības, un vai vispār ES iedzīvotāji grib "šo visu"?

RĪGA, 27. decembrī — Sputnik. Latviešu publicista Sanda Toča lappusē sociālajā tīklā Facebook parādījās sašutuma pilna publikācija par "apšaubāmajām vērtībām", ko Latvijai uzspiež kāda "Eiropas Savienības elite".

Par iemeslu tai kalpoja Rīgas veikalos tirgotās bērnu grāmatas par diviem tēviem un divām mātēm, proti, par viendzimuma ģimenēm. Atgādinām, ka Latvijā jau tika publicētas līdzīgas grāmatas – "Diena, kad Kārlis bija Karlīna" un "Diena, kad Ruta bija Rihards". Tās tika uzrakstītas, lai cīnītos pret dzimumu stereotipiem, un ieteiktas, lai veidotu pirmsskolas vecuma bērniem priekšstatu par dzimumu līdztiesību.

Točs vaicā: " Vai mēs varam vienlaikus gribēt Eiropas Savienību un neredzēt šo? Vai mēs varam izveidot Eiropas Savienību bez visa šā?"

Publicists apgalvo, ka ir pārliecināts, ka vairums Eirozonas iedzīvotāju nevēlas šādas vērtības. Bet neviens viņiem neprasa, vai viņi tās vēlas vai nē, jo šādu politiku uzspiež ar "transhumānisma" idejām apsēstā pasaules elite.

Pēc tam publicists piedāvā pajautāt, kas ir transhumānisms.

Mēs painteresējāmies. Vikipēdija raksta, ka transhumānisms ir filozofiska koncepcija, kā arī starptautiskā kustība, kas atbalsta zinātnes un tehnoloģijas sasniegumu izmantošanu cilvēka garīgo un fizisko spēju uzlabošanai, lai novērstu tos cilvēka eksistences aspektus, ko transhumānisti uzskata par nevēlamiem - ciešanas, slimības, novecošanu un nāvi.

Transhumānisti pēta šādu tehnoloģiju pielietošanas iespējas un sekas, to izmantošanas bīstamību un priekšrocības, tostarp bioloģisko, informācijas un nanotehnoloģiju konverģences ideju.

Šai informācijai klāt Točs iesaka palasīt par vakcīnām un tad, pēc viņa vārdiem, viss saies kopā.

"Šīs ir tikai detaļas. Ne jau lai izpatiktu bārdainajiem homoseksuāli orientētajiem onkuļiem pašlaik pie varas esošā pasaules elite īsteno savu dehumanizācijas projektu," aicina Točs.

Atgādināsim, ka novembrī  Satversmes tiesa pasludinājusi spriedumu lietā par tiesībām uz bērna kopšanas atvaļinājumu viendzimuma ģimenēm.

Prasību iesniegusi sieviete, kuras dzīvesbiedre nav varējusi saņemt bērna kopšanas atvaļinājumu, jo, saskaņā ar darba likumdošanu, to var noformēt bērna tēvs, taču ne otrs partneris viendzimuma ģimenē.

Prasītāja uzskata, ka šāda pieeja pārkāpj bērna intereses, jo otrs vecāks nevar nodrošināt mātes un bērna fizisko un emocionālo atbalstu. Pēc viņas domām, darba likumdošanas atbilstošā norma neatbilst Satversmes 110. pantam, kas paredz: valsts apņemas sniegt atbalstu ģimenei.

Iepriekš Saeima nav saskatījusi šajā jautājumā nekādas pretrunas, tomēr Satversmes tiesa nostājusies prasītājas pusē. Tiesnešu lēmumā teikts, ka ģimeņu aizsardzība paredz valsts pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes.

Tiesa uzskata par nepieciešamu vispirms ņemt vērā bērna intereses, bet no šī viedokļa ir svarīgi iespēju robežās nodrošināt bērnam ģimenes vidi audzināšanai. Arī normatīvajiem aktiem jābūt šiem mērķiem atbilstošiem.

Tiesneši uzsvēra, ka prasība nodrošināt juridisko aizsardzību katrai ģimenei attiecas arī uz viendzimuma savienībām. Tiesa atzina, ka dažus pašreiz spēkā esošos tiesiskos mehānismus var attiecināt arī uz viendzimuma partneriem, tomēr tiesības izmantot šīs iespējas netiek uzskatītas par viendzimuma partneru tiesisko regulējumu.

75
Tagi:
viendzimuma attiecības, ģimene, bērni
Pēc temata
Valdošā koalīcija Igaunijā var izjukt LGBT dēļ
Romas pāvests atbalstīja viendzimuma pāru civilās savienības
Igaunijā varētu legalizēt vai uz visiem laikiem aizliegt viendzimuma laulības
Urbanovičs: ar likumu nevar atrisināt viendzimuma savienību reģistrācijas problēmu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%