Lielbritānija

Latvijas ĀM mulsina vieglprātība: cilvēki nevar atgriezties mājās no Lielbritānijas

48
(atjaunots 12:23 23.12.2020)
Latvijas valdība apturējusi pasažieru plūsmu uz Lielbritāniju, un Apvienotajā Karalistē esošie pilsoņi gaida ĀM palīdzību, bet resors tikai noplāta rokas.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Pirmdien, 21. decembrī Latvijas valdība līdz ar citām ES dalībvalstīm lēma apturēt pasažieru satiksmi ar Lielbritāniju, ņemot vērā jauno koronavīrusa štammu, kas reģistrēts Apvienotajā Karalistē. Šis apstāklis sagādājis problēmas daudziem iedzīvotājiem, stāsta BВ.lv.

Daži steigšus izlidoja no Latvijas līdz 20. decembra pusnaktij, pirms satiksmes aizliegums bija stājies spēkā, citi pārdzīvo, ka nevarēs atgriezties Lielbritānijā pēc ciemošanās pie tuviniekiem Latvijā Ziemassvētkos un otrādi.

Эксперт, доктор медицинских наук, врач-иммунолог Владислав Жемчугов
© Foto : из архива Жемчугова Владислава

Svētdien, 20. decembrī ap pusnakti notika pēdējais reiss uz Lielbritāniju no Rīgas uz Mančestru. Pie tam uz to nebija iespējams nopirkt biļetes mobilajā lietotnē un pārvadātāja vietnē. Lai to nopirktu, vajadzēja savlaicīgi ierasties lidostā, tāpēc ne visiem izdevās dabūt biļetes.

Daudzi iedzīvotāji jau vērsušies ĀM cerībā gūt atbalstu. Ministrija atzina, ka situācija ir sarežģīta, taču jāņem vērā epidemioloģiskais stāvoklis. Pie tam diplomāti atgādināja, ka iepriekš jau vairākkārt lūguši iedzīvotājus nebraukt uz Lielbritāniju.

Latvijas ĀM pārstāvis Jānis Beķeris savā lapā Twitter konstatēja, ka situācija Rīgas lidostā pirms pēdējā reisa uz Lielbritāniju viņu šokējusi – viņš nesaprot, kā cilvēki var būt tik vieglprātīgi.

"Pateicoties TV3 ziņām, patiešām neizpratnē uzzinu, ka šajos sarežģītajos apstākļos cilvēki vakar vakarā steigušies uz lidostu, lai ar pēdējiem reisiem tiktu uz Lielbritāniju ciemos pie draugiem, nezinādami, kā/vai varēs atgriezties. Mums tomēr ir jākļūst atbildīgākiem arī pašiem par sevi," uzrakstīja ĀM pārstāvis.

Lielbritānijas un Eiropas Savienības karogi
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Beķeris piezīmēja, ka patlaban nekādi repatriācijas reisi nav plānoti. Viņš norādīja: ja cilvēks novērtējis visus riskus un kaut kādu iemeslu dēļ nevar atlikt braucienu, viņam pašam ir jāmeklē citi atgriešanās ceļi, tomēr arī tad viņš nevar būt pārliecināts, ka situācija nemainīsies arī citos maršrutos.

Iepriekš vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons informējis par jauna koronavīrusa štamma reģistrāciju valstī – tas ir par 70% infekciozāks nekā iepriekš zināmie. Ar mutāciju saista infekcijas gadījumu straujo pieaugumu valstī pēdējo divu nedēļu laikā. ES dalībvalstis aizliegušas pasažieru satiksmi ar Lielbritāniju.

Iedzīvotājiem, kuri rezervējuši biļetes uz reisiem datumos jau pēc aviosatiksmes apturēšanas, Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits ieteica sazināties ar aviokompāniju un palūgt pārcelt izlidošanu uz citu datumu, kad situācija stabilizēsies.

48
Tagi:
ceļu satiksme, aviosatiksme, Lielbritānija, Ārlietu ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
Pēc temata
Vislipīgākais paveids: ES valstis aptur aviosatiksmi ar Lielbritāniju
Baltijas valstis aptur ceļošanu uz Lielbritāniju
Manikīrs, foto no arhīva

Pārkāpj, vai pati vīlē? Radušies jautājumi labklājības ministrei

5
(atjaunots 22:20 17.01.2021)
Latvijas iedzīvotāji noskatījušies televīzijas raidījumu ar labklājības ministri Ramonu Petraviču un radušās aizdomas, ka politiķe pārkāpj valdības noteiktos ierobežojumus.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas sarunas telekanāla RīgaTV24 ēterā daudzi iegrimuši domās nevis par sociālās aprūpes centru problēmām, ko apsprieda raidījumā, bet gan par politiķes manikīru, vēsta Mixnews.lv.

Petraviča ēterā paspīdēja ar labi koptām rokām un gariem nagiem ar manikīru pasteļa toņos, kas uzvedināja cilvēkus uz domām par to, ka pie tiem strādājis meistars. Taču lieta tāda, ka, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi, ieskaitot manikīra meistarus, ir aizliegti.

No kurienes tad ministrei tik ideāls manikīrs? Cilvēki ieinteresējās, un sociālajos tīklos pabira komentāri.

Kāda skatītāja atklāti pavaicāja Petravičai Twitter tīklā: "Labdien! Kur jūs manikīru veicat?"

​Citi sāka izteikt pieņēmumus. Vai iespējams, ka ministri jūtas privileģēti un izmanto pagrīdes skaistumkopšanas salonu pakalpojumus?

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs atzinās, ka bijis spiests izmantot pagrīdes friziera pakalpojumus. Tagad radusies vēlme izspiest tādu pašu ministres atzīšanos.

Tiesa, daži nostājās Petravičas pusē. Kāds lasītājs pieļāva, ka manikīru viņai veido meita.

​Tomēr tūlīt pat viņam atgādināja: 2020. gada 27. novembrī Petraviča pati atzinās, ka jau desmit gadus reizi mēnesī uzklāj gēla nagus. Pēdējo reizi manikīru esot veidojusi pirms ierobežojumu ieviešanas un toreiz izvēlējusies īsāku naga formu, lai mēģinātu tos nēsāt līdz ierobežojumu atcelšanai.

Kā tad nākas, ka tagad, 2021. gada janvārī Petravičai ir gari un asi nagi? Domas ir itin konkrētas.

Tomēr, ja arī Petraviča ir apmeklējusi pagrīdes manikīru, valdībā viņai ir domubiedri. Iepriekš starptautiskas klases stiliste, astoņkārtējā Latvijas čempione friziermākslā Vikrotija Poļeckiha kritiski novērtēja valdības soļus skaistumkopšanas industrijas atbalstam un konstatēja: politiķi paslepus apmeklē frizētavas.

Poļeckiha uzsvēra: Latvijas politiķi neizskatās tā, it kā nebūtu griezuši matus vairākus mēnešus, tātad vai nu viņi apmeklē frizieri, vai mati viņiem neaug tā, kā parastiem cilvēkiem.

5
Tagi:
Latvija, Ramona Petraviča
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

11
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

11
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas