Mobilais tālrunis

"Ierosinu ausu nodevu": ziņa par jauno nodokli izplatījusies sociālajos tīklos

64
(atjaunots 10:34 23.12.2020)
Ziņa par to, ka Latvijas Kultūras ministrija plāno no 1. marta ieviest jaunu nodokli datu nesējiem, radījusi vētrainu protesu un nosodījumu sociālo tīklu lasītāju vidū.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Ministrija iecerējusi, ka nodoklis par datu nesējiem attieksies uz iekārtām (viedtālruņiem, cietajiem diskiem un citām iekārtām), ko iespējams izmantot autora darbu, piemēram, mūzikas kopēšanai.

Nodoklis tiks nomaksāts, iegādājoties preces. Ministrija plāno iekasēt 2,85 eiro no katra nopirktā cietā diska vai datora. Pie tam 1,5 eiro resors iekasēs no katra nopirktā mobilā tālruņa.

Ziņa par jauno nodokli kā lavīna izplatās sociālo tīklu Latvijas segmentā – daudzi kritizē un izsmej ministrijas ideju.

"Papīrs arī reproducēšanas materiāls, lūdzu arī tam pievienot autoratlīdzības nodokli," sarkastiski ieteica pazīstamais vēsturnieks Kaspars Zellis.

​"Es domāju, ka nav ko čakarēties un jāiet tālāk, jāuzliek nodoklis par atmiņu. Jo vairāk atceries jo lielāks nodoklis," ieceri atbalstīja Ģirts Trekters.

​"Gaisam, gaisam jāliek, jo skaņa taču ir fiziska tā vibrācija un mēs citējam autora darbus, daži pat nodungo," vēl vienu ideju ieteica Intars Stilbiņš.

​"Kuš, ņekarkaj," autoru lūdza Edgars Engīzers.

"Cik jauki, AKKA/LAA (Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība - red.) iekasēs 1,50 EUR no katra pārdotā telefona. Pamatojums - visi telefona īpašnieki downloado mp3 un klausās tajos. Kādi vēl mp3... ir 2020. gads," likumprojekta autoriem atgādināja Māris Reliņš.

​Par jauno nodevu viedokli pauda partijas "Attīstībai/Par!" loceklis, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, kurš to nosauca par patvaļīgu nodokli ar absurdu "pamatojumu".

​Vētraina diskusija sākās arī pēc Kaspara Foigta tvīta, kurš autortiesību aizsargu iniciatīvu raksturoja īsi - marasms.

"Man šķiet, ka autortiesību sargi turpina iet kaut kadā marasmā. Varbūt vienkārši ieviešam datu kopētāja nodokli katram iedzīvotājam un miers? Jo katrs iedzīvotājs ir fiziski spējīgs nokopēt autordarbu," ierosināja menedžeris Kaspars Foigts.

​"Vajag katrai lietai, kas ir spējīga saglabāt informāciju. Jūras smiltīm, alu sienām, bērniem, netīriem logiem un netīriem auto, pildspalvām un kancelejas precēm, dažādu krāsu pupām. Nemaz nerunājot par alfabēta un ciparu lietošanu," ideju papildināja Rūdolfs.

​"Piedāvāju slepkavību nodokli dakšām un nažiem. Par to, ka tev ir iespēja kādu nogalināt. Nauda aizies slepkavību upuru fondam un to izmaksās cietušo radiniekiem līdz mūža beigām," jaunās iespējas aprakstīja Ģirts.

​"Tā ir nekaunīga patērētāju un tehnoloģiju uzņēmumu apčakarēšana. Kāds varētu uztaisīt iniciatīvu Manabalss, ja vēl iespējams šo kaut kā apturēt. Priecāšos par naudu kultūrai bez krāpšanās," norādīja Ēriks.

​"Ierosinu AKKA/LAA iekasēt ausu nodevu (dzirdīgu vai nedzirdīgu). Ausis ir? Tu tiec pakļauts visām skaņām, kas ir apkārt, vienalga vai tās dzirdi vai nedzirdi. 1.5 EUR 1 auss mēnesī," ar racionālu ierosinājumu nāca klajā Ance Tarvida.

64
Tagi:
nodokļi, Kultūras ministrija
Pēc temata
"Pirmais Latvijas kosmonauts": prezidents Levits pasmīdinājis Twitter lasītājus
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
"Parādiet partiju, kura solīja šādus nodokļus": kā Saeima apstiprina budžetu
Unikāls eksperiments: Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs par kārtējiem ierobežojumiem
Daugavpils satiksme

"Daugavpils satiksme" iepirks autobusus un tramvajus par 33 miljoniem eiro

6
(atjaunots 12:55 20.01.2021)
Kā informēja SIA "Daugavpils satiksme" valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis, pilsētas autobusu un tramvaja parkos tehnika ir morāli un tehniski novecojusi un nepieciešama jaunās tehnikas iegāde.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Nauda no ES fondiem, kas tika piešķirta draudzīgas vides attīstībai, tiks atvēlēta jaunu autobusu un tramvaju iepirkšanai Daugavpilī, raksta Lsm.lv. Kopumā plānots tērēt aptuveni 33 miljonus eiro. Iepirkumu paredzēts īstenot līdz 2023. gada beigām.

Pašvaldības uzņēmumā "Daugavpils satiksme" pastāstīja, ka plānots iepirkt 35 autobusus, 12 tramvajus, kā arī izbūvēt jaunu tramvaja līniju. Uzņēmuma vadītājs Sergejs Blagoveščenskis paziņoja, ka no 33 miljoniem eiro 10 miljoni tiks atvēlēti videi draudzīgu autobusu iegādei.

"Tika izsludināts konkurss, kur ir divas lotes. Pirmā ir 15 mazākas ietilpības autobusu iegāde. Un 20 lielākas ietilpības autobusu iegāde. Mazos autobusos ir aptuveni 20 sēdvietas. Liels autobuss ir lielāks par 12 metriem, trīsdurvju, obligāti ar zemo grīdu, bet tā ietilpība ir lielāka par 80 vietām," sacīja Blagoveščenskis.

Viņš atzīmēja, ka Daugavpils autobusu parks ir morāli un tehniski novecojis, daži autobusi ir ekspluatācijā jau vairāk nekā 30 gadus. Autoparka pamatdaļa ir Solaris markas autobusi, tie tika iepirkti 2000. gadā, otra daļa – Volvo markas autobusi, to vidu ir 1989. gadā un 1998. gadā un daži 2006. gadā iepirktie eksemplāri.

"Bija nopietnas avārijas, un šobrīd mums ļoti pietrūkst mašīnu," piebilda Daugavpils satiksmes direktors.

Papildus autobusiem tiks atjaunots arī tramvaju parks. Pašlaik pilsētā kursē 36 vagoni, no kuriem 12 tiek uzskatīti par veciem, tie tika iegādāti vēl 80. gados.

"Pie mums bieži vēršas no invalīdu biedrībām ar lūgumiem palaist zemās grīdas tramvajus, bet diemžēl mēs nevaram tos apmierināt, jo pietrūkst transporta. Ja mēs īstenosim šo projektu, tad ceru, ka visi vecie tramvaji ar augstu grīdu tiks nomainīti pret zemās grīdas tramvajiem," stāsta Blagoveščenskis.

Kopumā tramvaja projektiem Rīgā, Liepājā un Daugavpilī ir piešķirti gandrīz 75 miljoni eiro.

6
Tagi:
ceļu satiksme, Daugavpils
Pēc temata
Drīzumā rīdzinieki varēs apmaksāt braucienu sabiedriskajā transportā ar telefonu
Plānots slēgt dzelzceļa kases: elektroniskā biļete ir lētāka
Latvija aizliegusi lidojumus uz trim valstīm un atjaunoja satiksmi ar Lielbritāniju
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
 Lidl

Lidl atklāj loģistikas centru, tam sekos veikalu tīkla atvēršana

21
(atjaunots 09:41 20.01.2021)
Nākamnedēļ Lidl Latvija plāno svinīgu loģistikas centra atklāšanu, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ notiks tiešsaistē.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Pirmdien, 25. janvārī Rīgā tiks atklāts Lidl Latvija loģistikas centrs, raksta Tvnet.lv. Svinīgs atklāšanas pasākums norisināsies tiešsaistē, tajā piedalīsies visa uzņēmuma vadība, kā arī Lidl sadarbības partneri.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka loģistikas centra atklāšana dos startu vērienīgai kampaņai Latvijā un Igaunijā. Īsi pēc centra atklāšanas plānots atvērt veikalu tīklu gan Rīgā, gan visā Latvijā.

Iepriekš ziņots, ka loģistikas centra ēka Dzelzavas ielā 131 tika uzsākta 2018. gadā. Ēkas kopēja platība ir 51 000 kvadrātmetru. Turklāt tajā tiks izvietots Lidl Latvija galvenais birojs. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2020. gada jūlijā. Būvdarbiem tika iztērēti vairāk nekā 55 miljoni eiro.

Atgādinām, ka Lidl ir vācu zemo cenu lielveikalu tīkls. Šīs markas veikali ir atvērti gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs, tāpat tīkls darbojas ASV, Lielbritānijā, Šveicē un Serbijā. Tirdzniecības vietu atklāšana Latvijā tika plānota jau 1998. gadā, taču ekonomiskās krīzes vilcināja termiņus.

Lidl ir noskaņots ieņemt līderpozīcijas Latvijas mazumtirdzniecības tirgū. Veikalu atklāšanas gaidās uzņēmums publicēja sarakstu ar vakancēm. "Lidl Latvija" meklēja vairāk nekā tūkstoti darbinieku dažādās valsts pilsētās, tie bija gan grāmatveži, gan iepirkumu speciālisti, gan tirdzniecības zāles darbinieki. Darbadevējs solīja, maksāt darbiniekiem vairāk, nekā vidēji nozarē.

21
Tagi:
Lidl
Pēc temata
"Greizs valsts tēls": par Lidl pasūdzējās sakarā ar prasību zināt krievu valodu
Vairāk nekā tūkstotis darbavietu: Lidl meklē darbiniekus visā Latvijā