Ziema

Ziema Latvijā tomēr atnāks

67
(atjaunots 14:50 20.12.2020)
Ziema atnāks Latvijā pirmdien, 21. decembrī, tiesa tā nebūs meteoroloģiskā, kad gaisa temperatūra turas zem nulles atzīmes piecas dienas pēc kārtas, bet gan astronomiskā.

RĪGA, 20. decembris - Sputnik. Pirmdien, 21. decembrī, Latvijā sāksies astronomiskā ziema, ziņo Rus.lsm.lv, atsaucoties uz Timeanddate.com.

Pirmdien, plkst. 12.02, ir ziemas saulgrieži. Saule Rīgā lēks plkst. 9.00 un rietēs plkst. 15.44. Dienas ilgums būs 6 stundas un nepilnas 44 minūtes. Šī diena būs visīsākā aizejošajā gadā.

Citos Latvijas reģionos dienas garums svārstās no 6 stundām 26 minūtēm Latvijas tālākajā ziemeļu punktā Rūjienas novadā līdz 7 stundām 2 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā Daugavpils novadā.

Pirmais sniegs Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov

Pēc 21. decembra pakāpeniski palielināsies gaismas daudzums, bet nakts kļūs īsāka, līdz nakts un dienas ilgums kļūs vienāds, tad iestāsies astronomiskais pavasaris.

Ziemeļu puslodē ziemas saulgriežu moments "svārstās" starp 21. un 22. decembri, jo saules gads nesakrīt ar kalendāro.

Šajā dienā aiz Ziemeļu polārā loka sākas polārā nakts, kad Saule nepaceļas virs apvāršņa. Aiz Dienvidu polārā loka Antarktīdā, pretēji, iestājas polārā diena, kad saule spīd visu diennakti.

Par meteoroloģiskās ziemas iestāšanos Latvijā meteorologi pagaidām nav ziņojuši. Par meteoroloģisko ziemu uzskatāms periods, kad gaisa temperatūra stabili turas zem nulles vismaz piecas dienas.

2019. gadā Latvijā "īsta ziema" arī neiestājās. No meteoroloģiskās rudens 149 dienām tikai 11 reizes vidējā diennakts temperatūra noslīdēja zem nulles. Novembrī Rīgā bija četras šādas dienas, decembrī - piecas, janvārī - neviena, februāra sākumā - divi. Bet 2020. gada 9. februārī Latvijā jau iestājās pavasaris.

67
Tagi:
ziema
Pēc temata
Ziema tiek atlikta? Ko saka sinoptiķi par aukstuma ienākšanu Latvijā
Dāņu sinoptiķi pastāstīja par gaidāmo ziemu Latvijā
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

4
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

4
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

27
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

27
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%