Jeremejevs

Mūsu laika varoņi: Urbanovičs komentēja "koviddisidentu" aizturēšanu

156
(atjaunots 10:26 11.12.2020)
Feldšerei Marinai cilvēki uzticas vairāk nekā premjeram vai prezidentam, ar rūgtumu atzīmēja Jānis Urbanovičs.

RĪGA, 11. decembris — Sputnik. Valsts policija aizturējusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas feldšeri Marinu Kornatovsku un aktīvistu Valentīnu Jeremejevu par nepatiesu ziņu izplatīšanu par Covid-19, vēstīja Lsm.lv.

Ierosināta lieta saskaņā ar Krimināllikuma pantu par huligānismu. Sods par to paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbus vai soda naudu.

Iepriekš "Tautas varas frontes" līderis Valentīns Jeremejevs publicēja sociālajos tīklos video ierakstu, kurā par sazvērestības teoriju Covid-19 kontekstā runā feldšere, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnijas ārsta palīdze Marina Kornatovska.

Vairāk nekā pusstundu ilgajā ierakstā Kornatovska apgalvoja, ka Covid-10 ir izdomāta slimība, infekcijas statistika ir falsificēta, pārpildītās slimnīcas ir mīts, bet vakcīnas – nāvējošas. Piedevām viņa apsūdzēja ārstus par tīšu kaitējumu pneimonijas slimniekiem.

Dienu iepriekš sieviete izplatīja audio ierakstu, kurā stāstīts, ka Ķīpsalā tiek būvēta slimnīca Covid-19 pacientiem (veselības ministre Ilze Viņķele šo informāciju noliedza).

Rīgas Austrumu slimnīca publiski paziņoja, ka kategoriski nepiekrīt Kornatovskas vārdiem un sākusi dienesta izmeklēšanu, lai novērtētu šo gadījumu.

Šovasar Jeremejevs jau tika aizturēts par protesta akciju pret ārkārtējās situācijas režīmu.

Prāta miegs rada briesmoņus

Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs ("Saskaņa") komentēja ziņu par Jeremejeva un feldšeres Marinas arestu. Viņš konstatēja, ka "koviddisidentu" popularitāte Latvijā ir tieši saistīta ar valdības nekonsekventajām darbībām. Apliecinot savus vārdus, viņš ironiski uzskaitīja valdības ieviestos ierobežojumus, kas radījuši neapmierinātību.

"Pie tam es pat nepieminu ķildas publiskajā telpā starp veselības un izglītības ministrēm, starp premjeru un ekonomikas ministru, aizsardzības ministra pēkšņo "sprādzienu", kurš beidzot saskatījis kaut kādas citas problēmas Latvijā, ne tikai Austrumu kaimiņa potenciālo uzbrukumu. Pretrunas, paniskas runas, neloģiski lēmumi, savas rīcības skaidrojuma trūkums, neskaidrība, uz kādu palīdzību var (un vai vispār var?!) cerēt cilvēki no valsts," Urbanovičs konstatēja savā lapā Facebook.

Viņš piezīmēja, ka šajā fonā feldšeres Marinas un citu "koviddisidentu" popularitāte sociālajos tīklos ir viegli saprotama.

"Viņi vienkārši runā ar cilvēkiem. Viņi cenšas izskaidrot notiekošo. Lai arī viņu skaidrojums balstās uz tādiem postulātiem, kā "vīruss ir feiks", "vakcinācija = eitanāzija", "Ķīpsalā būvē koncentrācijas nometnes", "visas pasaules ārsti ir sazvērējušies ar masonu ložu/reptiloīdiem/Bilu Geitsu" (vajadzīgo pasvītrot). Tam nav nozīmes. Svarīgi ir tas, ka viņi runā vienkāršā un visiem saprotamā valodā (es runāju ne tikai par latviešu un krievu valodu)," atzīmēja Urbanovičs.

Tam, ka aktīvisti nav izglītoti un savas domas izklāsta haotiski, pēc viņa domām, nav nozīmes auditorijas acīs. Viņi rada lielāku uzticību nekā politiķi.

"Marinas" burtiski izstaro pārliecību, pārliecību par sevi un savu taisnību, viņām deg acis, viņu runa ir kaisles pilna, viņām GRIBAS NOTICĒT. Un viņām tic. Viņām, nevis uzrunas laikā drebošajam premjeram, vai prezidentam, kurš mēģina neveikli "pajokot" par Ziemassvētkiem tiešajā ēterā.

Ministru kungi, manuprāt, pienācis laiks kāpt nost no troņa un iet pie tautas! Iemācieties sarunāties ar cilvēkiem, kuri jūs ievēlējuši un kuri jums jāvada. Iemācieties uzņemties atbildību, iemācieties runāt ar visiem, ne tikai ar saviem sponsoriem. Pats galvenais – neklusējiet! Izskaidrojiet savu rīcību, lai arī jūs pieļausiet kļūdas, tomēr kļūdas, ja tās atzīt, var labot, bet atgūt uzticēšanos varai, kas klusē, nav iespējams," Urbanovičs vērsās pie varasvīriem.

Pēc viņa domām, "koviddisidentu" aizturēšana tikai vairos viņu popularitāti – viņi pārvērtīsies par varoņiem vai mocekļiem.

"Saprāta miegs, ministru kungi, rada briesmoņus. Un jūs varat kļūt par to pirmo upuri," viņš noslēdza publikāciju.

156
Tagi:
Jānis Urbanovičs, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Valsts policija rīkos "pretkovida" reidus: par pārkāpumiem lūdz ziņot pa tālruni 110
"Kur jūs esat mūs noveduši?" Bāra īpašnieks raud policistu priekšā
Latvijas Valsts policija pastāstīja par "Covid disidentu" atklāšanas reidu rezultātiem
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

37
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

37
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

72
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

72
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Dzelzceļš, foto no arhīva

Lietuva un Igaunija elektrificē dzelzceļu līdz KF robežai. Latvijai naudas nav

0
(atjaunots 14:45 24.01.2021)
Lietuva plāno elektrificēt dzelzceļa iecirkņus, kuros pastāv pietiekamas slodzes un rentabilitātes potenciāls.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Pēc dzelzceļa iecirkņa no Kaišadores līdz Klaipēdai, kā ari Viļņas dzelzceļa mezgla elektrifikācijas noslēguma 2023. gadā Lietuva plāno elektrificēt vēl vairākus iecirkņus, tostarp – Kaļiņingradas virzienu, ko uzskata par perspektīvu, vēsta obzor.lt.

Uzņēmuma "LTG Infra" vadītājs Karolis Sankovskis informēja, ka, iespējams, tiks elektrificēti aptuveni 50% valsts dzelzceļu.

"Domāju, ir pilnīgi reāli, ka mums būs gan Rail Baltica, gan (elektrificēts iecirknis – red.) Viļņa-Klaipeda un vēl divi vai trīs papildu iecirkņi – šobrīd tiek izskatīti virzieni uz Kaļiņingradu, kā arī Baltkrieviju, bet pēc tam, kad mums būs šie iecirkņi, būs elektrificēti jau 50%," plānoja Sankovskis.

Viņš paskaidroja, ka lēmumi par nākamo iecirkņu elektrifikāciju tiks pieņemti atbilstoši to noslogojumam un pārvadātāju vajadzībām. "Izvēlēsimies atbilstoši slodzei, rentabilitātei, pārvadātāju vajadzībām. Lielu potenciālu saskatām Kaļiņingradas virzienā," viņš uzsvēra.

Iepriekš Igaunijas dzelzceļi ziņoja par iniciatīvu sadarbībā ar Krieviju elektrificēt 35 kilometrus garu dzelzceļa iecirkni no Kingisepas (Krievija) līdz Igaunijas robežai, kas ļautu izmantot elektriskos vilcienus reisos no Tallinas uz Sanktpēterburgu un organizēt preču sastāvu blīvāku kustību. Pašā Igaunijā jau pieņemts lēmums par dzelzceļa iecirkņu Tallina-Tartu un Tallina-Narva elektrifikāciju četru gadu laikā.

Latvijas dzelzceļš, ņemot vērā kravu pārvadājumu lejupslīdi, ir pārskatījis iespējas īstenot plānotos un sāktos projektus, kas saņem ES struktūrfondu līdzfinansējumu.

Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā pievedceļu attīstības projektu.

0
Tagi:
Rail Baltica, Igaunija, dzelzceļš, Lietuva, Latvija
Pēc temata
"Latvijas Dzelzceļa" peļņa sastādījusi nulli eiro
Latvieši aizbrauks, bet atbrauks bagāti amerikāņi: fantastiskais Latvijas attīstības plāns