Edgars Rinkēvičs

Eiropas Komisija ir informēta: Rinkēvičs komentēja žurnālistu aizturēšanu

113
(atjaunots 16:06 10.12.2020)
Žurnālistu aizturēšana par sadarbību ar portāliem Baltnews un Sputnik Latvija nozīmē nevis ES sankciju paplašināšanu, bet gan pielietošanu saskaņā ar Eiropas Komisijas norādēm, paziņoja ārlietu ministrs.

RĪGA, 10. decembris — Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs komentēja krievvalodīgo žurnālistu aizturēšanu, vēsta BB.lv.

Trešdien Saeimā notika Ārlietu komisijas sēde, kuras gaitā deputātiem radās iespēja uzdot Rinkēvičam aktuālus jautājumus.

Deputāts Nikolajs Kabanovs ("Saskaņa") uzdeva jautājumu par Valsts drošības dienesta operatīvajiem pasākumiem pret septiņiem žurnālistiem, kuri sadarbojās ar portālu Baltnews.

Rinkēvičs paskaidroja, ka Ārlietu ministrija ir institūts, kas koordinē sankcijas, nevis pieņem par tām lēmumus. Pie tam diplomāts uzsvēra, ka likumsargājošo iestāžu darbības pret konkrētajiem cilvēkiem neesot saistītas ar vārda brīvības vai tamlīdzīgiem pārkāpumiem, bet gan ar ES sankciju pielietošanu. Politiķis apgalvo, ka Latvija nav ne paplašinājusi, ne interpretējusi sankcijas.

Rinkēvičs vēstīja, ka resors konsultējies ar Eiropas Komisiju un tā skaidri norādījusi parametrus, kuru apstākļos ir jāpielieto sankcijas.

Rinkēvičs konstatēja, ka, pēc viņa pārliecības, varasiestādes rīkojušās pareizi.

Politiķis skaidroja, ka aizturētie cilvēki esot saistīti ar Kiseļovu, pret kuru vērstas ES sankcijas, ka notiek transakcijas pretrunā sankcijām, un atbildība saskaņā ar likumu iestājas, ja sankciju politika tiekot pārkāpta. Par to savā formātā lemj izmeklētāji, prokurori un tiesa. Līdz ar to, pēc politiķa domām, apgalvojumi par to, ka tās ir darbības pret žurnālistiem, neesot patiesi

Diplomāts norādīja, ka valsts skrupulozi pielieto Eiropas Savienības sankcijas un izpilda visus pieņemtos lēmumus. Viņš atgādināja, ka bijusi diskusija gan grupā par sankciju pielietošanu, gan Eiropas Savienībā, tātad šeit neesot runas par vārda brīvību, bet gan par sankciju politikas ievērosānu.

3. devembrī Valsts drošības dienests aizturēja un nopratināja portāla Baltnews.lv bijušo galveno redaktoru Andreju Jakovļevu, viņa dzīvesbiedri Irinu Ļitvinovu, kā arī krievvalodīgos žurnālistus Andreju Solopenko, Allu Berezovsku un sabiedrisko darbinieku Vladimiru Lindermanu. Pēc tam minētās personas atlaistas pret parakstu par neizbraukšanu no valsts un informācijas neizpaušanu. Viņu dzīvokļos notikušas kratīšanas.

Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības par ES sankciju režīma parkāpšanu, kriminālatbildība paredz sodu no naudas soda līdz brīvības atņemšanai.

Jāpiebilst, ka minētie žurnālisti nav Baltnews un Sputnik Latvija darbinieki, viņi ir portālu ārštata autori. Sputnik Latvija un Baltnews saistīti ar mediju grupu "Rossija segodņa", kuras vadītājs Dmitrijs Kiseļovs iekļauts ES sankciju sarakstā. Aģentūras juristi strādā, lai atrisinātu situāciju.

Krievijas ĀM nosauca Latvijas varasiestāžu darbības par soda akciju un vārda brīvības pārkāpumu. Jautājums par represijām pret žurnālistiem tiks apspriests EDSO. KF ĀM atzīmēja, ka sankcijas ir individuālas un nevar attiekties uz visiem, kas sadarbojas ar mediju holdingu.

113
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, žurnālists, Eiropas Komisija
Pēc temata
"Visus neiesēdināsiet": LKS organizēja piketu pret žurnālistu aizturēšanu
"Nekrītiet kaunā!" Kiseļovs aicina Latviju pārtraukt savu pilsoņu vajāšanu
Jevgēņijs Primakovs: Latvijai ir jāatbild par žurnālistu tiesību pārkāpumiem
Vardarbība ir norma? Krievijas Žurnālistu savienība reaģēja uz VDD rīcību Latvijā
Rīgas Centrāltirgus, foto no arhīva

"Baraholka": Centrāltirgus Piena paviljona rekonstrukcija šausmina rīdziniekus

25
(atjaunots 23:17 17.04.2021)
Piena paviljonu Rīgas Centrāltirgū aizpildījuši nelieli apģērba veikaliņi. Tomēr rīdzinieki nav mierā ar pārmaiņām un sašutuši konstatē, ka tā neesot nekāda Eiropa.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule savā lapā Twitter pastāstīja, kādu iespaidu uz viņu atstājis Centrāltirgus Piena paviljons pēc rekonstrukcijas, stāsta Mixnews.lv.

Pēc rekonstrukcijas paviljonu aizpildījuši nelieli apģērbu veikaliņi. Tie atstāja uz Cipuli nomācošu iespaidu.

"Šis ir ... bez vārdiem ... Te nu bija - Eiropa, nacionālā identitāte un zaļi domājošie hipsteri ...

Postpadomju kultūrvides renesanse. Reāli spokaini," Cipule komentēja Ivana Nikonova fotogrāfijas, ko publicēja savā mikroblogā.

​Savukārt Nikonovs atzina, ka pats sākumā nav noticējis – viņam pat šķitis, ka nonācis kaut kādā Krievijas provinciālajā pilsētiņā, nevis visvairāk apmeklētajā tūrisma objektā Latvijā.

​Komentētājam Ģirtam Birziņam šķita, ka rekonstruētais paviljons pārvietojies laikā, ne telpā.

"90-tie atgriežas ne tikai Purvciemā, bet arī Centrāltirgū! Gaidām Gerkens tipa veikalu ekspansiju ar lētiem un smirdīgiem Āzijas trikotāžas izstrādājumiem!" viņš raksta.

Avīzes "Diena" žurnāliste Agnese Margevica arī nevarēja klusēt – arī viņa uzskata, ka Centrāltirgus jauninājums ir ceļojums laikā un telpā.

​Lasītāja Ieva Raiskuma lauzīja galvu, kas apstiprinājis tādu paviljona dizainu – vai tiešam tas paticis gan būvvaldei, gan arhitektiem, gan dizaineriem?

​Komentētājs Kaspars Zandbergs konstatēja, ka notikušās pārmaiņas ir traģiskas: "Šis ir traģiski! "Mantojums", labdien! Vai šāda vēsturisko paviljonu izcūkāšana ir pieļaujama?"

​Savukārt apmeklētājs ar lietotājvārdu Erwin Usman pat vērsās pie Rīgas mēra Mārtiņa Staķa ar prasību atstādināt tirgus vadību un izsludināt jaunu atklātu iepirkumu.

​Pēc tam Rīgas mēram tika uzdota vēl virkne jautājumu, taču viņš uz tiem vēl nav reaģējis.

Atgādināsim, ka laikā, kad Piena paviljonā plaukst "baraholka", Gastronomijas paviljonā strādā masveida vakcinācijas punkts Covid-19 profilaksei.

25
Tagi:
Rīga, veikals, Rīgas Centrāltirgus
Pēc temata
Melnā josla: Centrāltirgus zaudējumi gada laikā dubultojušies
Iepakoja pankūkas ar nemazgātām rokām: antisanitārie apstākļi Rīgas Centrāltirgū
Centrāltirgū meklēja kontrabandas preces
Rail Baltica Centrālā mezgla būvdarbu oficiālā atklāšana Rīgā, foto no arhīva

Rail Baltica Rīgā tuvojas padomju laika pazemes bunkuram

32
(atjaunots 01:34 17.04.2021)
Rīgā pilnā sparā turpinās dzelzceļa mezgla rekonstrukcija Centrālajā stacijā: tuvākajā laikā padomju laiku bumbu patvertnes vietā sāksies jaunās Rail Baltica stacijas būvdarbi.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. No 2020. gada 17. novembra celtniecības uzņēmumu apvienība "BERERIX", ko veido beļģu "BESIX Group", Latvijas "RERE Būve" un itāļu "Rizzani de Eccher" strādā pie dzelzceļa mezgla rekonstrukcijas Centrālajā stacijā dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica vajadzībām, raksta Mixnews.lv.

"Izrakumi" pilnā sparā rit ap staciju no Satiksmes ministrijas ēkas puses, tur tiks pārvietoti inženieru tīkli. Pie tam, no dienvidu puses slēgti trīs sliežu ceļi.

Jau maijā celtnieki plāno sākt norakt dzelzceļa uzbērumu un demontēt sliedes uz slēgtajiem ceļiem. Savukārt padomju laika bunkura-bumbu patvertnes vietā tiks likti pamati jaunajai stacijai.

Pie tam celtnieki sola neapturēt ne dzelzceļa stacijas, ne autoostas darbu visos darbu posmos.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar plāniem, līdz 2022. gadam stacija tiks pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, bet 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā plānots noslēgt visus būvdarbus. Vienlaikus 2022.-2025. gg. jāuzbūvē jauns dzelzceļa tilts pār Daugavu.

Stacija pārvērtīsies līdz nepazīšanai – taps jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām izbūvēs jumtu no vairākām sekcijām. Uzgaidāmā telpa atradīsies vienu stāvu virs platformas. Zem stacijas ieplānota autostāvvieta.

Kopumā tiks izbūvēti Eiropas standartam atbilstoši sliežu ceļi 2,6 kilometru garumā – no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Plānots uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus pār Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks noraksts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru kursēs vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Piedevām Rīgā parādīsies jauna iela, savienojot Elizabetes un Timoteja ielas.

32
Tagi:
Latvija, Rīga, Rail Baltica
Pēc temata
Baltijā jau izlemts, kā krāsot Rail Baltica pieturu jumtus, bet Polija velk garumā
Meževičs: Rīga, Viļņa un Tallina kļuvušas par sīviem ienaidniekiem Rail Baltica dēļ
Ekonomists: Rail Baltica kļuvusi par sūkni naudas izsūknēšanai no Baltijas valstīm
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
(1:11 / 7.44Mb / просмотров видео: 265)

Krievijas atbilde uz ASV sankcijām ir neatvairāma: Maskava brīdināja

0
(atjaunots 12:34 18.04.2021)
Vašingtonas naidīgie soļi nenes labumu Krievijas un ASV tautām – Balto namu gaida atmaksa par divpusējo attiecību degradāciju.

Vašingtonas agresīvā izturēšanās saskarsies ar apņēmīgu pretsparu, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, atbildot uz ziņām par kārtējo pret Krieviju vērsto sankciju paketi no ASV puses.

"Vašingtonai ir jāaptver, ka par divpusējo attiecību degradāciju nāksies maksāt. Atbildība par notiekošo pilnībā gulstas uz ASV pleciem," uzsvēra Krievijas diplomāte.

Zaharova atgādināja, ka Krievija ne vienu vien reizi brīdinājusi Ameriku par tās naidīgo soļu sekām un norādījusi, ka tie nenes labumu abu valstu tautām.

Baltais nams Vašingtonā
© Sputnik / Natalia Seliverstova

ASV Finanšu ministrija bez jebkāda pamata apsūdzēja Krieviju par "ļaunprātīgām darbībām kibertelpā" un "iejaukšanos vēlēšanās". Jaunajā sankciju sarakstā iekļautas 32 fiziskas un juridiskas personas no Krievijas. Piedevām Vašingtona ziņoja, ka tiek izraidīti desmit Krievijas diplomāti. ASV vēstnieks Maskavā tika uzaicināts ierasties Krievijas ĀM, un Zaharova apsolīja viņam smagu sarunu.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens tālruņa sarunā ar Krievijas valsts vadītāju Vladimiru Putinu ierosināja personīgu tikšanos un pauda interesi par divpusējo attiecību normalizāciju. Zaharova uzsvēra, ka Baltā nama administrācijas darbības liecina par pretējo.

0
Tagi:
Krievija, ASV, sankcijas, Zaharova