Региональный съезд партии Русский союз Латвии

LKS: žurnālistu vajāšana ir krievu mediju iznīcināšanas stratēģijas daļa Latvijā

48
(atjaunots 07:22 09.12.2020)
Atsauces uz "ES sankciju režīma pārkāpšanu" – tikai iegansts žurnālistu aizturēšanai, uzskata Latvijas Krievu savienībā; kāds ir īstais jaunā represiju viļņa cēlonis?

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Latvijas Krievu savienība (LKS) uzskata, ka starptautiskajām tiesību aizsardzības organizācijām jāaizstāv krievu žurnālisti, ko 3. decembrī aizturēja un nopratināja Valsts drošības dienesta darbinieki. Par to LKS paziņoja Facebook.

"Mēs uzskatām, ka Baltnews.lv portāla autoru masveida aizturēšana, ir neredzēta vārda brīvības ierobežošana un spiediens pret presi!" paziņoja LKS.

Tika aizturēti un nopratināti septiņi cilvēki, turklāt kratīšanas laikā Valsts drošības dienests izņēma dažāda veida datu nesējus, naudas līdzekļus un personiskās lietas.

"Nekādā gadījumā nedrīkst noklusēt šādus gadījumus, tāpēc šobrīd mēs vēršamies pie starptautiskajām un tiesību aizsardzības organizācijām ar lūgumu iejaukties," atzīmē partija.

Žurnālisti tiek apsūdzēti par ES sankciju režīma pārkāpšanu, jo viņi sadarbojās ar ziņu aģentūras "Rossija segodņa" interneta izdevumiem. Aģentūru vada Dmitrijs Kiseļovs, pret kuru ieviestas ES individuālās sankcijas.

Rīgas panorāma, foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мелконов

"Tomēr Dmitrijs Kiseļovs nav un nekad nav bijis informācijas aģentūras Baltnews īpašnieks. Šī aģentūra ietilpst valsts holdingā "Rossija segodņa", un pats holdings nav sankciju režīma objekts. Valsts drošības dienestam tas ir zināms.

Lai izprastu represiju patiesos iemeslus, atliek pavērot jaunākās tendences un notikumus, kas saistīti ar krievu medijiem Latvijā. Lielākā daļa krievu valodā iznākošo vietējo laikrakstu ir pazudusi no tirgus, PBK bija spiests pārtraukt ziņu apraidi, lielākā daļa krievu kanālu piespiedu kārtā izslēgta no kabeļu operatoru pamatpaketes, turklāt no nākamā gada arī valsts kanāls LTV7 pārtrauks raidīt krievu valodā. Protams, žurnālisti ir spiesti meklēt darbu, un daži no tiem to atrod Krievijas interneta medijos.

Jāatzīmē, ka nesenie vietējo krievvalodīgo žurnālistu aresti ideāli iekļaujas krievvalodīgo mediju apspiešanas un pilnīgas iznīcināšanas valsts pamatstratēģijā," uzsver Latvijas Krievu savienības paziņojumā.

Piektdien, 4. decembrī, žurnālistu atbalstam Latvijas Krievu savienība organizēja piketu pie Brīvības pieminekļa ar lozungu "Visus neiesēdināsiet".

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, arī Krievija ierosinās starptautiskajās organizācijās jautājumu par Baltnews un Sputnik Latvija autoru aizturēšanu, it īpaši tuvākajā EDSO pastāvīgās padomes sēdē.

48
Tagi:
Drošības dienests, žurnālists, sankcijas, Eiropas Savienība, Latvijas Krievu savienība
Pēc temata
Krievijas ĀM asi nosodīja Sputnik un Baltnews žurnālistu aizturēšanu Latvijā
"Visus neiesēdināsiet": LKS organizēja piketu pret žurnālistu aizturēšanu
"Nekrītiet kaunā!" Kiseļovs aicina Latviju pārtraukt savu pilsoņu vajāšanu
Jevgēņijs Primakovs: Latvijai ir jāatbild par žurnālistu tiesību pārkāpumiem
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

5
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

5
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas
Neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko

Jūlija Stepaņenko gatava organizēt referendumu par ģimeni

20
(atjaunots 13:58 17.01.2021)
Ģimenes – vīrieša un sievietes savienības – aizstāvji ir gatavi līdz pēdējam cīnīties par šī jēdziena iekļaušanu Satversmē.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Ja likumprojekts par Satversmes grozījumiem, kuri nosaka ģimenes – vīrieša un sievietes savienības jēdzienu, netiks pieņemts Saeimā pirmajā lasījumā, deputāti ir gatavi sākt parakstu vākšanu par referendumu, pastāstīja neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko radio Baltkom ēterā.

Iepriekš Saeima iesniedza izskatīšanai komisijām Nacionālās apvienības sagatavotos Satversmes 110. panta grozījumus, kas paredz nostiprināt jēdzienu par ģimeni kā vīrieša un sievietes savienību.

Daudzi šiem grozījumiem nepiekrīt vai vismaz uzskata, ka patlaban nav tiem piemērots brīdis. Piemēram, premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka patlaban šis jautājums neesot uzmanības centrā. Frakcija "Saskaņa" paziņoja, ka balsojumā nepiedalīsies.

Savukārt Jūlija Stepaņenko ir gatava darīt visu iespējamo, lai panāktu grozījumus Satversmē.

"Ja mums pietrūks 3-4 balsis, mēs jau esam gatavi iet uz tautas referendumu. Grozījumu redakcija mums ir gandrīz gatava, tiek izstrādāta anotācija," viņa pastāstīja.

"Iespējams, to varētu vēlreiz koriģēt, jo mums bijušas vairākas juristu sapulces, kas grozījumu sagatavoja. Tā vēl sīkāk skaidros, uz ko attieksies grozījumi, lai cilvēkiem nerastos jautājumi: "Ai, es esmu vientuļa mamma, mani apvaino, manis te nav." Varbūt tādā aspektā mūsu redakcija nebija tik juridiski perfekta, tā sakot, toties saprotamāka cilvēkiem, kuru viedokli mēs plānojam vaicāt," pastāstīja Stepaņenko.

Par pamatu mēģinājumiem grozīt Satversmi kļuva Satversmes tiesas spriedums, kas paredzēja, ka Satversmē noteiktā ģimeņu aizsardzība paredz valsts pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes.

Vienlaikus Igaunijā jautājums par ģimenes jautājumam veltītu referendumu ir slēgts – trešdien parlaments nobalsoja pret jautājuma "Vai laulībām Igaunijā joprojām jābūt vīrieša un sievietes savienībai?" piedāvāšanu referendumam 2021. gada 18. aprīlī, vēstīja Postimees. Reformu partijas priekšsēdētāja Kaija Kallasa konstatēja, ka referendumam izgāzties likusi opozīcijas taktika: piemēram, pirmdien balsojuma rezultāts būtu citāds.

Atgādināsim, ka trešdien premjerministrs Jiri Ratass atkāpās no amata un paziņoja, ka koalīcija ar partiju EKRE, kas pieprasīja referendumu, ir pārtraukta. Demisija bija saistīta ar korupcijas skandālu, kurā izrādījās iejaukta Centra partija.

Prezidente Kersti Kaljulaida uzticēja valdības veidošanu Kallasai – vienai no skaļākajiem referenduma kritiķiem.

20
Pēc temata
Pirmais vīrs, otrais vīrs: līdz Saeimai nokļuvušas viendzimuma attiecības
Rinkēvičs parakstīja petīciju par viendzimuma partnerattiecībām
Romas pāvests atbalstīja viendzimuma pāru civilās savienības
Urbanovičs: ar likumu nevar atrisināt viendzimuma savienību reģistrācijas problēmu