Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, foto no arhīva

Rīgas Austrumu slimnīcas iespējas izsīkst

36
(atjaunots 15:54 07.12.2020)
Rīgas Austrumu slimnīcas vadītājs aicina iedzīvotājus kopīgiem spēkiem apturēt Covid-19 izplatību.

RĪGA, 7. decembris — Sputnik. Covid-19 pacientu pieplūduma rezultātā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) iespējas drīz būs izsmeltas, pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis Latvijas radio.

Patlaban slimnīcā aizņemti 70% gultasvietu, kas paredzētas Covid-19 pacientiem. Vienu brīdi šķitis, ka pacientu pieplūdums slimnīcā stabilizējies, taču pēc tam slimnieku skaits no jauna sācis pieaugt ar katru dienu.

Paeglītis paskaidroja, ka Covid-19 pacientiem domāto gultasvietu skaitu iespējams palielināt, tomēr ierobežoti ir cilvēku resursi: slimnīcā trūkst veselības aprūpes personāla, jo darbinieki paši inficējas ar Covid-19 vai uzturas karantīnā.

Aizvadītajā nedēļā Veselības ministrija ziņoja, ka pateicoties plānveida pakalpojumu skaita ierobežošanai, Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu skaits slimnīcās palielināts aptuveni līdz 800.

Šonedēļ RAKUS darbu sāk nodaļa onkoloģijas slimniekiem ar apstiprinošu Covid-19 testa rezultātu. Paeglītis pastāstīja, ka palīdzība vēža slimniekiem joprojām tiek sniegta, tomēr dažos gadījumos, ja tas bija iespējams, operācijas atlikta par divām nedēļām.

Slimnīcas vadītājs ierosināja katram cilvēkam padomāt par savu rīcību, lai apturētu Covid-19 saslimstības pieaugumu.

Iepriekš Paeglītis atklāja, ka RAKUS izstrādāti stacionārās ārstēšanas kritēriji gadījumam, ja gultasvietu Infektoloģijas centrā nepietiks. Šajā gadījumā pacientus izvietot Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, kā arī Toksikoloģijas un sepses klīnikā, Gaiļezera stacionārā.

Vakar Latvijā reģistrēti 526 jauni Covid-19 gadījumi, deviņi cilvēki miruši, apstiprinošo testu daļa sasniegusi 9%.

36
Tagi:
koronavīruss, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Latvija
Pēc temata
NMPD vadītāja: kolapsa pazīmes veselības aprūpes sistēmā jau ir
Cilvēki steiguši paballēties: slimnīcas gaida Covid-19 pacientu pieplūdumu
Veselības ministrija palielinājusi gultasvietu skaitu Covid-19 pacientiem
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

2
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

2
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

22
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

22
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%