Alkohola tirdzniecība, foto no arhīva

"Pasūti savu dzērienu": veikals Rīgā izdomājis, izgrozīties

177
(atjaunots 18:22 06.12.2020)
Rīgā atrasts veikals, kurā var nopirkt alkoholu arī brīvdienās, neskatoties uz valdības aizliegumu.

RĪGA, 6. decembris — Sputnik. Starp Latvijas valdības pieņemtajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības samazināšanai, ir arī alkohola un tabakas tirdzniecības aizliegums brīvdienās. Iedzīvotāji katram gadījumam sarūpēja šo preču krājumu darba dienā, bet veikali sāka domāt, kā izgrozīties. Un izdomāja.

Sociālajā tīklā Facebook parādījusies publikācija ar priecīgu ziņu: "Ļaudis, ja kādam aktuāli, "Mego" Saharova ielā 2 var nopirkt alu, it kā pēc pasūtījuma!!! Piezvani, pasūti un tūlīt saņem savu pasūtījumu!" stāsta publikācijas autors. Viņš parādīja arī tirdzniecības vietas vitrīnu.

Atgādināsim, ka daudziem nepatīk jaunie ierobežojumi. Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs asi kritizēja tos pat no Briseles. Pie tam vispirms viņš pastāstīja par ierobežojumiem Briselē. Politiķis atklāja, cik muļķīgi tie  ir un norādīja, ka nevajag reaģēt pārlieku asi.

Ušakovs atklāja, ka Ziemassvētkos vai Jaunajā gadā Beļģijā ciemos var uzaicināt ne vairāk kā 4 cilvēkus, pie tam uzņemt – tikai uz ielas, pagalmā vai uz balkona, mājās ielaist nevar. Tualeti var apmeklēt tikai viens no četriem viesiem, turklāt pēc kārtas – viens tualetē, trīs – uz balkona. Tikai viens un tas pats izraudzītais viesis var ieiet mājās. Pārējiem trim jāpaciešas.

"Nevajag maitāt sev nervus stulbu noteikumu vai stulbu ministru dēļ. Paies gan ierobežojumi, gan vīruss, gan ministri! Uzmanieties, un lai jums labas brīvdienas bez veikaliem! Atsevišķi – izturību un spēkus mūsu mediķiem!" uzsvēra Ušakovs.

Iepriekš Saeimas deputāts Aldis Gobzems izteicās asāk. Viņš paziņoja, ka Latvijas valdības "debīlie" lēmumi var novest pie masu nemieriem.

177
Tagi:
ierobežojumi, veikals, ārkārtējā situācija, Latvija
Pēc temata
Mediji raksta: Valsts latviešiem jau atņemta, tagad ņems īpašumu!
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Kurš Latvijā slimo ar Covid-19 un kāpēc ierobežoja alkohola tirdzniecību
Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

2
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

2
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

23
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

23
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%