Zemnieku protesta akcija pret novadu reformu 2020. gada 5. martā

Maitā ceļus: zemniekus sodīs par netīriem traktoru riteņiem

46
(atjaunots 23:11 05.12.2020)
Lauku vietvaras vēsta, ka tāds pasākums vajadzīgs, lai citi ceļu satiksmes dalībnieki būtu drošībā.

RĪGA, 6. decembris - Sputnik. Lauku pašvaldības atzīmē, ka pavasara un sezonas lauku darbos, kā arī ražas novākšanas un augsnes nomēslošanas procesā rodas problēmas ar ceļu stāvokli. Šī iemesla dēļ zemnieki lūgti jau laikus parūpēties par tehniku – tīrīt traktoru riteņus, kuri pārnes uz ceļiem pielipušos netīrumus, raksta Lsm.lv.

Šādā situācijā iespējamas negatīvas sekas citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, jo dubļi uz ceļiem pasliktina saķeri ar asfaltu un var būtiski pagarināt bremzēšanas ceļu, turklāt mašīnu var sanest.

Šī iemesla dēļ lauku vietvaras lūdz zemniekus rūpīgi notīrīt riteņus pirms izbraukt uz koplietošanas ceļa. Neizpildot šo prasību, pārkāpēji var saņemt sodu.

Daugavpils novada domes Komunālās nodaļas transporta tīklu inženiere Anita Pabērza informēja, ka līdztekus riteņu tīrīšanai zemniekiem ir jāparūpējas arī par to, lai krava nekristu uz ceļa, jo arī tas pasliktina situāciju uz ceļa.

Ziņots, ka policija var piespriest naudas sodu zemniekiem par jebkādiem pārkāpumiem.

Iepriekš vēstīts, ka saskaņā ar ES dalībvalstu ministru pieņemto kompromisa vienošanos, zemniekiem turpmāk būs jāievēro augstāki ekoloģiskie standarti ražošanas procesā.

46
Tagi:
Latvija, zemnieki
Pēc temata
Slaucējas un traktoristi Latvijā bojā tehniku
Latvijā sākušās GPS zādzības no traktoriem
Policisti palīdz atrast uz Lietuvu aizdzītos traktorus
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

27
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

27
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%