Zemessardze

"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

42
(atjaunots 10:26 03.12.2020)
NBS dienējošos un zemessargus iesaistīs koronavīrusa ierobežojumu nodrošināšanai, taču ne priekš tam, lai apturētu pārkāpējus ielās, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Armija netiks izmantota patrulēšanai ielās, paziņoja IeM vadītājs Sandis Ģirģens Latvijas Radio ēterā. Viņš atzīmēja, ka Latvija nav policejiska valsts.

Līdzīgi pirmajai ārkārtējai situācijas, karavīri un zemessargi palīdzēs nodrošināt kontroli pie robežām. Ģirģens pastāstīja, ka armijas funkcijām vistuvāk ir robežsargu darbs, savukārt atklāt pārkāpumus sabiedrībā un sastādīt protokolus militārpersonas nav apmācītas – tas ir policijas darbs.

Ģirģens atzina, ka slodze iekšlietu iestādēm ir strauji pieaugusi, policijai ir mazāk resursu pārkāpumu izmeklēšanai, kuri nav saistīti ar koronavīrusu, tādēļ nākas izvēlēties prioritātes. Pirmā kārtām tā nodarbojas ar smagiem vardarbīgiem noziegumiem, finanšu mahinācijām, ēnu ekonomikas izpausmēm un kibernoziegumiem.

Ministrs atzīmēja, ka ir nepieciešams turpināt īstenot skaidrošanas pasākumus uz vietas, skaidrot biznesam un sabiedrībai, kādēļ bez ierobežojumiem nevar iztikt. Pārkāpēji ir jāsauc pie administratīvās atbildības. Pēc Ģirģena domām, vairums iedzīvotāju un uzņēmēju apzinās, ka koronavīrusa krīzes pārvarēšana – tas ir kopējs uzdevums, un ir noskaņoti uz sadarbību ar varas pārstāvjiem.

"Nedrīkstam brutāli izturēties pret sabiedrību," pārliecināts ministrs.

Iepriekš Saeimas deputāts Juris Rancāns paziņoja, ka policijai nepietiks cilvēku, lai izvietotu ielās pietiekamu skaitu patruļu, tādēļ IeM, viņaprāt, ir jāvēršas pie Aizsardzības ministrijas.

Par gatavību sniegt palīdzību policijai iepriekš paziņoja arī NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

42
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, koronavīruss, armija, Zemessardze
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
Pēc temata
Bīstams mantojums. Kāpēc cilvēks ir neaizsargāts koronavīrusa priekšā
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Manikīrs, foto no arhīva

Pārkāpj, vai pati vīlē? Radušies jautājumi labklājības ministrei

0
(atjaunots 22:20 17.01.2021)
Latvijas iedzīvotāji noskatījušies televīzijas raidījumu ar labklājības ministri Ramonu Petraviču un radušās aizdomas, ka politiķe pārkāpj valdības noteiktos ierobežojumus.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas sarunas telekanāla RīgaTV24 ēterā daudzi iegrimuši domās nevis par sociālās aprūpes centru problēmām, ko apsprieda raidījumā, bet gan par politiķes manikīru, vēsta Mixnews.lv.

Petraviča ēterā paspīdēja ar labi koptām rokām un gariem nagiem ar manikīru pasteļa toņos, kas uzvedināja cilvēkus uz domām par to, ka pie tiem strādājis meistars. Taču lieta tāda, ka, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi, ieskaitot manikīra meistarus, ir aizliegti.

No kurienes tad ministrei tik ideāls manikīrs? Cilvēki ieinteresējās, un sociālajos tīklos pabira komentāri.

Kāda skatītāja atklāti pavaicāja Petravičai Twitter tīklā: "Labdien! Kur jūs manikīru veicat?"

​Citi sāka izteikt pieņēmumus. Vai iespējams, ka ministri jūtas privileģēti un izmanto pagrīdes skaistumkopšanas salonu pakalpojumus?

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs atzinās, ka bijis spiests izmantot pagrīdes friziera pakalpojumus. Tagad radusies vēlme izspiest tādu pašu ministres atzīšanos.

Tiesa, daži nostājās Petravičas pusē. Kāds lasītājs pieļāva, ka manikīru viņai veido meita.

​Tomēr tūlīt pat viņam atgādināja: 2020. gada 27. novembrī Petraviča pati atzinās, ka jau desmit gadus reizi mēnesī uzklāj gēla nagus. Pēdējo reizi manikīru esot veidojusi pirms ierobežojumu ieviešanas un toreiz izvēlējusies īsāku naga formu, lai mēģinātu tos nēsāt līdz ierobežojumu atcelšanai.

Kā tad nākas, ka tagad, 2021. gada janvārī Petravičai ir gari un asi nagi? Domas ir itin konkrētas.

Tomēr, ja arī Petraviča ir apmeklējusi pagrīdes manikīru, valdībā viņai ir domubiedri. Iepriekš starptautiskas klases stiliste, astoņkārtējā Latvijas čempione friziermākslā Vikrotija Poļeckiha kritiski novērtēja valdības soļus skaistumkopšanas industrijas atbalstam un konstatēja: politiķi paslepus apmeklē frizētavas.

Poļeckiha uzsvēra: Latvijas politiķi neizskatās tā, it kā nebūtu griezuši matus vairākus mēnešus, tātad vai nu viņi apmeklē frizieri, vai mati viņiem neaug tā, kā parastiem cilvēkiem.

0
Tagi:
Latvija, Ramona Petraviča
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

7
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

7
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas