Ķilavas, foto no arhīva

Latvijā ārkārtējās situācijas laikā pieaudzis zivju konservu pieprasījums

15
(atjaunots 09:18 03.12.2020)
Zivsaimniecības nozares pārstāvjiem Latvijā vienmēr ir bijuši stabili ienākumi un viņi viegli pārdzīvoja jebkādas krīzes, taču ārkārtējās situācijas laikā Latvijā pieprasījums ir tik ļoti pieaudzis, ka ražotāji tiek pārslogoti.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc nozares pārstāvju sacītā, zivju konservu pieprasījums Latvijā pašlaik ir tik augsts, ka to pat ne vienmēr izdodas apmierināt, raksta Jauns.lv.

Pēc Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktora Normunda Riekstiņa sacītā, zivju produkcija vienmēr ir bijusi pieprasīta pircēju vidū, kā rezultātā tā vienmēr pārvarējusi visas krīzes un turpināja attīstīties.

"Mēs strādājām labi, bet ne tik labi kā gribētos," uzsvēra Riekstiņš. Viņš atzīmēja, ka vēl ir pieejami 56 miljoni eiro finansējumā, kuru sniegusi Eiropas Savienība, un tuvojas nākamais plānošanas periods.

"Par laimi, 2020. gads nav pēdējais, vēl trīs gadu šos līdzekļus var apgūt, un es aicinu nozari izdarīt to," paziņoja direktors.

Tiek ziņots, ka kopš 2015. gada zivju ražošanas un konservēšanas apjomu līmenis pieaug. Tāpat tiek atzīmēts, ka pēdējā laikā zivju pārstrādē palielinājies īstenoto projektu skaits. Ar ES līdzfinansējuma palīdzību tika izveidoti ražošanas cehi, iepirktas saldēšanas kameras un citi līdzekļi konservu ražošanai.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vienā no "Talsu zivju kombināts" uzņēmumiem tika atklāti vairāki higiēnas prasību pārkāpumi zivju konservu ražošanas tehnoloģiskā procesa gaitā. Nepietika informācijas par zivju izcelsmi, no kuras tika izgatavoti konservi, par tās sterilizācijas procesu, kā arī netika veikti produkcijas drošības laboratoriskie izmeklējumi.

Pārbaudes laikā tika konfiscēti aptuveni 130 tūkstoši sterilizēto konservu, savukārt uzņēmuma darbs tika pilnībā apturēts.

15
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Kāds afrikānis apēda veselu bundžu: Latvija atradusi, kam pārdot šprotes Krievijas vietā
Eirofondi nav izglābuši šprotes: zivju pārstrādes uzņēmumu iekārtas pērk Krievija
Uzņēmējs no Latvijas atzina Krievijas šprotu kvalitāti: degustācija Salacgrīvā
Latvijas šprotes kļūs par Dagestānas: Krievijā varētu izmainīt GOSTu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

25
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

25
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%