Igors Prelatovs

Daugavpils mērs atbildēja Viņķelei: nevajag uzdzīt paniku

180
(atjaunots 09:04 25.11.2020)
Saslimšanas statistika Daugavpilī skaidrojama ar Veselības ministrijas netālredzīgo politiku – uz pilsētu tiek vesti inficētie no visas valsts, uzskata Igors Prelatovs.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Daugavpils mērs Igors Prelatovs aizstāvēja pilsētas reputāciju pēc veselības ministres Ilzes Viņķeles sacītā, vēsta "Naša gazeta".

Pēc Viņķeles sacītā, valdība vakar ieviesa Daugavpilī papildu ierobežojumus, jo pilsēta "netiek galā". Prelatovs uzskata šādu vērtējumu par netaisnīgu. Pēc viņa sacītā, Daugavpils palīdz tikt galā visai Latvijai, un tieši ar to skaidrojama Covid-19 saslimšanas statistika pilsētā.

"Es ieteiktu Viņķeles kundzei pievērst uzmanību situācijai galvaspilsētā, nevis uzdzīt paniku Daugavpils iedzīvotājiem ar saviem izteicieniem. Šodien mums ikdienas ziņo par to, ka gultasvietu skaits galvaspilsētas slimnīcās tuvojas kritiskai atzīmei un veselības aprūpes sistēma atrodas uz kraha robežas.

Vai tad šāda situācija nav radusies tādēļ, ka ar Veselības ministrijas lēmumu tika slēgtas daudzas slimnīcas ar optimizācijas nepieciešamības ieganstu?" uzdeva jautājumu Prelatovs.

Pēc viņa sacītā, Covid-19 pandēmija nodemonstrēja Latvijas nespēju pretoties krīzes situācijām gan veselības aprūpē, gan ekonomikā.

"Ir acīmredzams, ka savulaik pieņemtie lēmumi bija netālredzīgi un sasteigti. Šodien mēs saskaramies ar to sekām, kad nespēja sniegt medicīnisko palīdzību nelielās pilsētās liek sūtīt pacientus uz pagaidām pieejamām medicīnas iestādēm visā valstī.

Un Daugavpils pacientiem, kurus ved pie mums ne tikai no visa Latgales reģiona, bet arī no Rīgas, Ogres, Aizkraukles un citām pilsētām, kļūst par vienīgo iespēju saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību cīņā ar Covid-19.

Būsim atklāti, ministres kundze, vai tad ne tas pieliek klāt Daugavpilij biedējošo statistiku? Vai tad ne Daugavpils Reģionālā slimnīca šodien atrodas uz frontes līnijas? Vai tad ne mūsu medicīnas iestādi plāno pārprofilēt reģionālā Covid-19 palīdzības centrā galvaspilsētas slimnīcām?" atzīmēja mērs.

Viņš piedāvāja Veselības ministrijai domāt par kvalitatīvu sejas masku iepirkšanu un to nodrošināšanu visiem Latvijas iedzīvotājiem, nevis biedēt iedzīvotājus ar skaļiem virsrakstiem medijos.

Covid-19 izplatības dēļ valdība plāno ieviest stingrākus drošības pasākumus Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā.

180
Tagi:
koronavīruss, Ilze Viņķele, Igors Prelatovs
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji ir sašutuši par policistu uzvedību saistībā ar Covid-19
Domino efekts: pacienti ar Covid-19 aizveda no Ogres uz Daugavpili
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
Latvijas Valsts policija pastāstīja par "Covid disidentu" atklāšanas reidu rezultātiem
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko