Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Latvijas Valsts policija pastāstīja par "Covid disidentu" atklāšanas reidu rezultātiem

86
(atjaunots 16:31 24.11.2020)
Trīs dienu laikā Latvijas policija atklājusi 65 cilvēkus, kuri sabiedriskās vietās atradušies bez sejas maskām, taču naudas sodi draud tikai 8 no viņiem.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijas Valsts policija veikusi koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojošo pasākumu ievērošanas pārbaudes sabiedriskās vietās. Pārsvarā iedzīvotāji lieto sejas maskas, taču ir atklāti arī pārkāpumi – astoņos gadījumos uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, vēsta tvnet.lv.

Valsts policija 21. novembrī vienlaikus visā Latvijā veica pārbaudes ar mērķi pārliecināties par valdības pieņemtā lēmuma par obligātu sejas masku lietošanu sabiedrisko vietu iekštelpās ievērošanu. Tika veikti 700 reidi, no tiem 102 – tirdzniecības centros.

Pārsvarā apmeklētāji ievēroja noteiktās prasības, taču tika konstatēti arī daži pārkāpumi.

Valsts policijā atzīmēja, ka pārbaužu mērķis nebija piemērot naudas sodu, bet gan izskaidrot ierobežojošo pasākumu ievērošanas nozīmi un aicināt Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem. Tādēļ vairumā gadījumu, atklājot pārkāpumus, policisti izteica mutiskus brīdinājumus. Kopumā tika atklāti 65 cilvēki bez maskām. Un tikai 8 gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Policija turpinās rīkot profilaktiskos reidus.

Kopš 2020. gada 20. novembra policisti saņēmuši tiesības piemērot naudas sodu cilvēkiem, kuri sabiedriskās vietās nelieto sejas aizsargmaskas. Naudas sods svārstās no 10 līdz 50 eiro.

Rupja pārkāpuma gadījumos, ja notiek skaidrošanās ar policiju, šādu cilvēku var nosaukt par "Covid disidentu" un piemērot viņam maksimāli iespējamo naudas sodu. Ja cilvēks apzinās, ka ir pārkāpis noteikumu, atvainojas, cenšas pēc iespējas ātrāk iegādāties masku, tad šādu cilvēku nesodīs bargi. Par pašu pārkāpuma faktu viņš saņems 10 eiro naudas sodu, iepriekš skaidroja Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs.

86
Tagi:
maska, policija, koronavīruss
Pēc temata
Pētījums: otrais Covid-19 vilnis negatīvi ietekmējis iedzīvotāju kaitīgos ieradumus
Rietumu vakcīnu pret Covid-19 ražotāji nosauca cenas: Krievijas Sputnik V būs lētāka
Latvijas iedzīvotāji ir sašutuši par policistu uzvedību saistībā ar Covid-19
Domino efekts: pacienti ar Covid-19 aizveda no Ogres uz Daugavpili
Daugavpils satiksme

"Daugavpils satiksme" iepirks autobusus un tramvajus par 33 miljoniem eiro

6
(atjaunots 12:55 20.01.2021)
Kā informēja SIA "Daugavpils satiksme" valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis, pilsētas autobusu un tramvaja parkos tehnika ir morāli un tehniski novecojusi un nepieciešama jaunās tehnikas iegāde.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Nauda no ES fondiem, kas tika piešķirta draudzīgas vides attīstībai, tiks atvēlēta jaunu autobusu un tramvaju iepirkšanai Daugavpilī, raksta Lsm.lv. Kopumā plānots tērēt aptuveni 33 miljonus eiro. Iepirkumu paredzēts īstenot līdz 2023. gada beigām.

Pašvaldības uzņēmumā "Daugavpils satiksme" pastāstīja, ka plānots iepirkt 35 autobusus, 12 tramvajus, kā arī izbūvēt jaunu tramvaja līniju. Uzņēmuma vadītājs Sergejs Blagoveščenskis paziņoja, ka no 33 miljoniem eiro 10 miljoni tiks atvēlēti videi draudzīgu autobusu iegādei.

"Tika izsludināts konkurss, kur ir divas lotes. Pirmā ir 15 mazākas ietilpības autobusu iegāde. Un 20 lielākas ietilpības autobusu iegāde. Mazos autobusos ir aptuveni 20 sēdvietas. Liels autobuss ir lielāks par 12 metriem, trīsdurvju, obligāti ar zemo grīdu, bet tā ietilpība ir lielāka par 80 vietām," sacīja Blagoveščenskis.

Viņš atzīmēja, ka Daugavpils autobusu parks ir morāli un tehniski novecojis, daži autobusi ir ekspluatācijā jau vairāk nekā 30 gadus. Autoparka pamatdaļa ir Solaris markas autobusi, tie tika iepirkti 2000. gadā, otra daļa – Volvo markas autobusi, to vidu ir 1989. gadā un 1998. gadā un daži 2006. gadā iepirktie eksemplāri.

"Bija nopietnas avārijas, un šobrīd mums ļoti pietrūkst mašīnu," piebilda Daugavpils satiksmes direktors.

Papildus autobusiem tiks atjaunots arī tramvaju parks. Pašlaik pilsētā kursē 36 vagoni, no kuriem 12 tiek uzskatīti par veciem, tie tika iegādāti vēl 80. gados.

"Pie mums bieži vēršas no invalīdu biedrībām ar lūgumiem palaist zemās grīdas tramvajus, bet diemžēl mēs nevaram tos apmierināt, jo pietrūkst transporta. Ja mēs īstenosim šo projektu, tad ceru, ka visi vecie tramvaji ar augstu grīdu tiks nomainīti pret zemās grīdas tramvajiem," stāsta Blagoveščenskis.

Kopumā tramvaja projektiem Rīgā, Liepājā un Daugavpilī ir piešķirti gandrīz 75 miljoni eiro.

6
Tagi:
ceļu satiksme, Daugavpils
Pēc temata
Drīzumā rīdzinieki varēs apmaksāt braucienu sabiedriskajā transportā ar telefonu
Plānots slēgt dzelzceļa kases: elektroniskā biļete ir lētāka
Latvija aizliegusi lidojumus uz trim valstīm un atjaunoja satiksmi ar Lielbritāniju
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
 Lidl

Lidl atklāj loģistikas centru, tam sekos veikalu tīkla atvēršana

21
(atjaunots 09:41 20.01.2021)
Nākamnedēļ Lidl Latvija plāno svinīgu loģistikas centra atklāšanu, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ notiks tiešsaistē.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Pirmdien, 25. janvārī Rīgā tiks atklāts Lidl Latvija loģistikas centrs, raksta Tvnet.lv. Svinīgs atklāšanas pasākums norisināsies tiešsaistē, tajā piedalīsies visa uzņēmuma vadība, kā arī Lidl sadarbības partneri.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka loģistikas centra atklāšana dos startu vērienīgai kampaņai Latvijā un Igaunijā. Īsi pēc centra atklāšanas plānots atvērt veikalu tīklu gan Rīgā, gan visā Latvijā.

Iepriekš ziņots, ka loģistikas centra ēka Dzelzavas ielā 131 tika uzsākta 2018. gadā. Ēkas kopēja platība ir 51 000 kvadrātmetru. Turklāt tajā tiks izvietots Lidl Latvija galvenais birojs. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2020. gada jūlijā. Būvdarbiem tika iztērēti vairāk nekā 55 miljoni eiro.

Atgādinām, ka Lidl ir vācu zemo cenu lielveikalu tīkls. Šīs markas veikali ir atvērti gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs, tāpat tīkls darbojas ASV, Lielbritānijā, Šveicē un Serbijā. Tirdzniecības vietu atklāšana Latvijā tika plānota jau 1998. gadā, taču ekonomiskās krīzes vilcināja termiņus.

Lidl ir noskaņots ieņemt līderpozīcijas Latvijas mazumtirdzniecības tirgū. Veikalu atklāšanas gaidās uzņēmums publicēja sarakstu ar vakancēm. "Lidl Latvija" meklēja vairāk nekā tūkstoti darbinieku dažādās valsts pilsētās, tie bija gan grāmatveži, gan iepirkumu speciālisti, gan tirdzniecības zāles darbinieki. Darbadevējs solīja, maksāt darbiniekiem vairāk, nekā vidēji nozarē.

21
Tagi:
Lidl
Pēc temata
"Greizs valsts tēls": par Lidl pasūdzējās sakarā ar prasību zināt krievu valodu
Vairāk nekā tūkstotis darbavietu: Lidl meklē darbiniekus visā Latvijā