Egils Levits

"Pirmais Latvijas kosmonauts": prezidents Levits pasmīdinājis Twitter lasītājus

87
(atjaunots 10:53 19.11.2020)
Sociālo tīklu lasītāji asi izsmēja un kritizēja Latvijas prezidentu, kurš pauda viedokli: partiju finansēšanas palielināšana bija pareizs lēmums.

RĪGA, 19. novembris — Sputnik. Komentētāji neslēpj smago vilšanos par Latvijas prezidentu – viņu salīdzina ar kosmonautu, tukšu vietu un citā dimensijā dzīvojošu cilvēku.

Minēto slēdzienu iemesls meklējams viedoklī, ko Egils Levits pauda par skandālu ap partiju "Latvijas attīstībai" un iespējamo nelikumīgo sponsoru naudas piesaistīšanu.

Valsts vadītājs viedokli pauda raidījumā "900 sekundes". Viņš konstatēja, ka skandāls parādījis problēmu, pirms bijis pieņemts lēmums par partiju finansējuma palielināšanu. Tagad Gordija mezgls esot pārcirsts un partijām vairs neesot nepieciešamības pēc sponsoru finansējuma piesaistes, uzskata Levits.

Atgādināsim, ka šogad stājās spēkā likums par partiju finansējuma seškārtēju palielināšanu. Tagad likums nosaka, ka vienai politiskajai organizācijai (partija) piešķiramais finansējums no valsts budžeta nevar pārsniegt 800 tūkstošus eiro gadā.

Tagad sociālo tīklu lietotāji tikai vēlreiz pasmējās par to, cik lielā mērā Latvijas prezidents ir atrauts no realitātes, daži pat iegrima domās, vai tāds amats Latvijai patiešām ir vajadzīgs.

"Pirmais Latvijas kosmonauts. Oficiāli," savā lapā Twitter raksta Reinis Poznaks. Šķiet, tas ir mājiens par to, ka valsts vadītājs atkal plivinās mākoņos.

​"Ne jau piedāvās veidot  apmācības, ko nozīmē interešu konflikti, kas ir laba pārvaldība, kā atpazīt un pretoties korupcijai un t.t. Cik tas nebūtu dīvaini, privātā sektorā, kompānijām, kurām rūp tēls, šādas apmācības ir obligātas un tu liec parakstu ka saproti cēloņus un sekas," konstatēja Andrejs Mamontovs.

​"Vai kosmonauts, grūti teikt, bet, ka kungs nedzīvo uz šīs pasaules, tas kļūst skaidrāks ar katru dienu," uzskata Normunds Namnieks.

​"Bomba! Levita levitēšana paralēlajā realitātē ir acīmredzama. Atgādināšu, ka partiju finansējums ir atsevišķu personu grupu apzināta un legāla nodokļu maksātāju naudas izsaimniekošana," rakstīja pazīstamais anesteziologs Roberts Furmanis.

​"Bija tik daudz cerības un gaidas uz šo prezidentu, pat daudziem intelektuāļiem bija rozā brilles, ieskaitot Māru Zālīti, bet man jau tad bija sliktas sajūtas, ka cilvēks ir atrauts no realitātes! No tiem kandidātiem, kas bija, Jansona kungs bija labākais!" savas domas pauda komentētājs ar lietotājvārdu Jānisbrig.

​"Nodomāju, ka šodien 1.aprīlis. Tad ar nožēlu secināju, ka nav gan," Levita izteikumus komentēja Indra.

​Prezidenta teikto asi kritizēja arī pazīstamais polittehnologs Jurģis Liepnieks.

"Prezidents tiešām nav īpaši kompetents politikā, nav nekāda veida līderis, tukša vieta," lakoniski nosprieda Liepnieks.

​Baikeru brālība "Dieva Suņi" nolēma organizēt virtuālu aptauju par Latvijas pašreizējā vadītāja darbību. Šķiet, lielākā daļa respondentu to neatbalsta.

"Vai Tu esi apmierināts ar Valsts prezidenta E.Levita darbu?" taujā Dieva Suņi. Raksta sagatavošanas laikā ar prezidenta darbu neapmierināti bija gandrīz 70% nobalsojušo.

​Daži komentētāji, acīmredzot, ir tiktāl vīlušies par valsts vadītāju, ka pat apšauba, vai Latvijā maz vajadzīgs tāds postenis.

"Esošais valsts prezidenta institūcijas modelis ir arhaisks, bezjēdzīgs. Kāpēc nepārņemt Šveices pieredzi? ST tiesneši nevēlas izteikties šai sakarā?" taujā Edgars Svirskis. Jāpiebilst, ka Sveices prezidents nav valsts vadītājs, jo valsts vadības funkcijas pilda visi Federālās padomes locekļi kolektīvi.

​Atgādināsim, ka iepriekš sociālo tīklu apmeklētāji jau ne vienu reizi vien kritizējuši prezidentu par sarežģītu runas konstrukciju un salikteņu lietošanu.

Nesen sabiedrības sašutumu izraisīja ziņa par to, ka Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalstīja algas palielināšanu Latvijas prezidentam līdz 6260 eiro, viņa prezentācijas izdevumu palielināšanu līdz 1252 eiro. Tas radīja negatīvu emociju vētru ne tikai vienkāršo lietotāju vidū, - sadusmots bija pazīstamais publicists Oto Ozols. Viņš bija tik ļoti pārsteigts, ka publiski atteicās no saviem agrākajiem glaimojošajiem izteikumiem par Latvijas vadītāju.

87
Tagi:
budžets, politika, Egils Levits
Pēc temata
Latvijā jāveido "domu policija"? Urbanovičs par prezidenta aicinājumiem jauniešiem
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Specifiskas mutācijas: konstatētas tikai Latvijai raksturīgas Covid-19 komplikācijas
Latvijas prezidentam pacels algu? Levits varētu saņemt vairāk nekā 7500 eiro
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

17
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

17
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
Nils Ušakovs

"Pūce visu šo laiku meloja": KNAB slēdza lietu par izšķērdību, kuras dēļ nocēla Ušakovu

13
(atjaunots 17:46 03.12.2020)
Pūce zināja, ka 18,4 miljoni pārskaitīti iedzīvotāju braukšanas atvieglojumu segšanai, bet izvēlējās samelot, ka Nils Ušakovs pieļāva izšķērdēšanu, paziņoja bijušais Rīgas mērs; tagad KNAB noskaidrojis patiesību, un ir jāgaida tiesas lēmums Ušakova atstādināšanas lietā.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 20. oktobrī izbeidza kriminālprocesu par iespējamo 18,4 miljonu eiro izšķērdēšanu "Rīgas satiksmē", paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs savā Facebook lapā.

Lieta tika ierosināta pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sūdzības pēc Krimināllikuma 319. panta – amatpersonas bezdarbība, kura novedusi pie smagām sekām. Runa bija par 2017. gada notikumiem, kad Rīgas dome pārskaitīja "Rīgas satiksmei" 18,4 miljonus eiro, norādot maksājuma mērķī ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Pūce ne vien saskatīja tajā izšķērdības pazīmes, bet arī izmantoja šo gadījumu kā ieganstu Ušakova nocelšanai no amata, visur apgalvojot, ka tieši mērs "izšķērdējis 18 miljonus eiro".

Pārbaudes un konsultāciju rezultātā ar neatkarīgajiem ekspertiem KNAB konstatēja, ka nauda patiešām aizgāja "Rīgas satiksmes" zaudējumu segšanai, kas saistīti ar dažādu iedzīvotāju kategoriju braukšanas atvieglojumu segšanu, kā to arī bija apgalvojusi toreizējā domes vadība. Maksājuma mērķis grāmatvedības dokumentos tika norādīts nekorekti, taču pie izšķērdības tas nenoveda.

Pēc Ušakova advokāta Viktora Tihonova apgalvotā, Pūce zinājis, ka runa ir par grāmatvedības pretrunām un nauda tika pārskaitīta iedzīvotāju atvieglojumu segšanai, taču ignorēja šo faktu un paziņoja, ka Ušakovs it kā samazinājis domei piederošo īpašumu.

"Pūce visu šo laiku ir melojis. Tieši tāpat, kā meloja par savu "Rīgas satiksmes" caurlaidi," uzrakstīja Ušakovs, atgādinot par ministra Pūces nesenās demisijas iemeslu.

Tagad Ušakovs sagaida otrās instances tiesas lēmumu par savu sūdzību pret Pūces rīkojumu par Ušakova nocelšanu no mēra amata, kuram jābūt paziņotam janvārī.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 12. novembrī Juris Pūce atkāpās no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, atzīstot, ka samelojis par nelikumīgu deputāta caurlaides izmantošanu "Rīgas satiksmes" stāvvietās, uz kuru viņam nav bijis tiesību. Īpašu pikantumu situācijai piešķir tas fakts, ka pats Pūce vairākkārt un skaļi apsūdzēja korupcijā bijušo Rīgas vadību un personīgi Nilu Ušakovu un solīja galvaspilsētai jaunu taisnīgas un godīgas vadības ēru, kad pie varas pilsētā atnāks viņa politiskais spēks.

13
Tagi:
Nils Ušakovs, Juris Pūce, KNAB
Pēc temata
Kā ministru maiņa ietekmēs novadu reformu Latvijā: LPS priekšsēdētāja viedoklis
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Jurists: Pūces liktenis tagad ir tautas rokās