Aleksejs Šaripovs

Aleksejs Šaripovs: nacionālā politika strupceļš Latvijas attīstībā

43
(atjaunots 10:37 19.11.2020)
Nacionālistiskā retorika ir nogurdinājusi lielāko daļu iedzīvotāju, un Nacionalās apvienības ierosinājums organizēt virtuālu lāpu gājienu Neatkarības dienā ir mēģinājums audzēt savu piekritēju skaitu, izmantojot šim nolūkam valsts svētkus.

RĪGA, 19. novembris – Sputnik. Nacionālā apvienība ierosināja organizēt Latvijas Neatkarības dienā organizēt tradicionālo lāpu gājienu interneta formātā. Nacionālisti aicināja iedzīvotājus ierakstīt video ar lukturīti vai sveci, pēc tam atsūtīt ierakstu NA, kur no tiem montēs filmu.

Latvijas Antinacistiskās komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Šaripovs konstatēja: nacionālistu mēģinājumi organizēt lāpu gājienu pandēmijas ierobežojumu apstākļos ir smieklīgi.

"Nacionālajai apvienībai neizdodas organizēt ierasto gājienu, kurā cilvēki ar lāpām soļo no Brāļu kapiem uz Brīvības pieminekli. Mums pašas lāpnešu kolonnas rada noteiktas, ar nacismu saistītas asociācijas – tas ir 1933. gads, Hitlera nākšana pie varas. Mēs visu laiku apliecinām, ka tas nav vienkāršs piemiņas gājiens, kā to vēlas pozicionēt nacionālisti, tā ir atsauce uz tiem drūmajiem laikiem, kad nacisms sāka savu ceļu pa Eiropu. Tāpēc cilvēku kolonnas mūs ne mazākajā mērā neiepriecina, lai arī saistītas ar 18. novembri – Latvijas neatkarības dienu," Šaripovs pastāstīja sarunā ar Sputnik Latvija.

Viņš pauda pārliecību, ka ar valsts svētku palīdzību Nacionālā apvienība pūlas palielināt savu piekritēju skaitu.

"Nacionālisti vēlas organizēt gājienu jebkurā formātā, taču nacionālistiskā retorika cilvēkus lielākoties ir nogurdinājusi. Latvijas iedzīvotāji redz, ka tā neved ne pie kādiem rezultātiem, jo situācija valstī kļūst aizvien ļaunāka. Nevienā jomā nav iespaidīgu rezultātu, tāpēc acīmredzams, ka nacionālā politika – tas ir strupceļš Latvijas attīstībā," uzsvēra Šaripovs.

Neatkarības diena, 18. novembris, tiek uzskatīta par Latvijas valstiskuma galvenajiem svētkiem. 2020. gadā, ņemot vērā koronavīrusa izplatību, varasiestādes pirmo reizi vēsturē atcēlušas Neatkarības dienai veltīto militāro parādi.

Шарипов: национальная политика - это тупик для развития Латвии
43
Tagi:
svētki, nacionālisms, Nacionālā apvienība
Pēc temata
Korens: nacionālisti lēca vai no biksēm laukā, taču leģionāru gājiens nenotika
Latvijas skolās rādīs filmu, kas slavina esesiešus?
Mitrofanovs: Nacionālais bloks organizē lāpu gājienu, lai pārspļautu 9. maiju
Nacionālais triumfs neizdevās: Latvijas iedzīvotāji vēlas Rīgu ar geju parādi
Pasaules diktāts latviešu valodā

Latviski bez kļūdām: cik cilvēku tika galā ar diktātu latviešu valodā

2
(atjaunots 17:40 03.12.2020)
Kļuvuši zināmi VI Pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti, kuru lielākoties rakstīja daiļā dzimuma pārstāves.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Septītajā novembrī notika VI Pasaules diktāts latviešu valodā, kuru sarīkoja Interneta platformā Raksti.org, vēsta Mixnews.lv.

Kā var secināt pēc nosaukuma, diktātu varēja uzrakstīt ikviens cilvēks, jebkurā pasaules malā. Kopumā tika uzrakstīti 2457 darbi. Turklāt 83% diktāta dalībnieku bija sievietes.

Pēc pārbaudes rezultātiem, tikai 4 cilvēki spējuši uzrakstīt diktātu bez kļūdām. Trīspadsmit darbos bija pieļauta viena kļūda. No šiem 17 darbiem 16 uzrakstīja Latvijas iedzīvotāji un vienu – Luksemburgas iedzīvotājs.

Visus, kas uzrakstīja diktātu bez kļūdām vai ar vienu kļūdu, saņēma vērtējumu "teicami". Teicamnieku vidū ir trīs skolnieces vecumā no 14 līdz 17 gadiem un divas 60 gadus vecas sievietes.

Tāpat ir zināms, ka 249 dalībnieki pieļāva no 2 līdz 5 kļūdām savos diktātos. Vēl 805 cilvēki, kuri uzrakstīja darbus, kļūdījās no 6 līdz 10 reizēm.

No 11 līdz 20 kļūdām pieļāva 1050 cilvēki, 237 cilvēki – 21-30 kļūdas, 47 cilvēki kļūdījās 41-50 reizes, 24 cilvēki kļūdījās 51 un vairāk reižu.

Viens no dalībniekiem pieļāva 139 kļūdas.

Organizatori izrēķināja vidējo kļūdu skaitu diktātā. Tas sastādīja 13 – vidēji pa 4 pareizrakstības un 9 interpunkcijas kļūdām.

Darbu skaits bija mazāks, teicamnieku skaits – lielāks

Iepriekšējo – V Pasaules diktātu latviešu valodā, – kurš tika rīkots 2019. gada 9. novembrī, "teicami" uzrakstīja 20 no 2042 dalībniekiem, jeb 0,98%.

Seši diktāti tika uzrakstīti bez kļūdām, savukārt 14 – ar vienu kļūdu. Visi "teicamnieku" darbi tika uzrakstīti Latvijā, 10 – Internetā (8 – Rīgā, pa vienam – Kuldīgā un Kārķos), un 10 – klātienē: 4 – Liepājā, 3 – Ventspilī, pa vienam – Rīgā, Jelgavā un Valmierā. Vienus no labākajiem darbiem uzrakstīja 17 gadus jauns vidusskolnieks un 73 gadus veca pensionāre.

Vidējais kļūdu skaits, rēķinot uz katru darbu, sastādīja 18: 8 pareizrakstības un 10 interpunkcijas kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits, kas tika pieļauts vienā darbā, bija 239. Pārbaudei netika pieņemti 34 darbi, jo bija uzrakstīti tikai daļēji. Diktāta garums sastādīja 300 vārdus. Jaunākajam diktāta dalībniekam bija 8 gadi, vecākajam – 74.

2
Tagi:
latviešu valoda
Pēc temata
Nemēģiniet pataisīt krievus par latviešiem: Urbanovičs atbildēja Saeimas vicespīkerei
Runājiet latviski, mīliet krievu valodu: Ušakovs aicina krievus strādāt politikā

Latvijā viesnīcām gatavo valsts pasūtījumu, lai izolētu cilvēkus ar Covid-19

10
(atjaunots 11:31 03.12.2020)
Ar koronavīrusu inficētos jāizolē no citiem mājsaimniecības locekļiem, ja viņus izmitina viesnīcās, tas palīdzēs glābt šo biznesu: deputāts Eglītis sola viesnīcām valsts pasūtījumu.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Šonedēļ tiek gatavots valsts pasūtījums viesnīcām, lai tās palīdzētu nodrošināt pašizolāciju ar koronavīrusu inficētajiem, paziņoja Twitter Latvijas Saeimas deputāts Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija).

Pasūtījuma nepieciešamību Eglītis izskaidroja ar to, ka inficētie, izolējoties mājās, inficē citus mājsaimniecības locekļus, daži no kuriem nokļūst slimnīcā.

​Otra pozitīva lieta, neskaitot iespēju pilnībā izolēt inficētos, pēc Eglīša domām, ir darba esamība viesnīcām, to pavāriem, jeb iespēja "pārziemot".

Vakar tika ziņots par 690 jauniem Covid-19 gadījumiem un 14 mirušajiem. Tas līdz šim bijis lielākais letālo gadījumu skaits diennaktī.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta vakardienas datiem, tika stacionēti 76 cilvēki ar Covid-19, savukārt stacionāros kopumā ārstējās 516 pacienti, no kuriem 46 bija smaga slimība gaita.

10
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas