Vecrīga

"Saņēmām tikai rēķinus": viesnīcas vadītāja par valsts atbalstu

55
(atjaunots 08:07 17.11.2020)
Bijusī iekšlietu ministre un Hotel Roma vadītāja Linda Mūrniece-Freiberga izkritizēja valdību par atbalsta trūkumu biznesam un apsūdzēja prezidentu nespējā "savākt neko, izņemot lielāku algu nākotnē".

RĪGA, 17. novembris – Sputnik. Bijusī politiķe, šobrīd uzņēmēja Linda Mūrniece-Freiberga atkal pasūdzējusies par situāciju viesnīcu un tūrisma biznesa nozarē, kura Covid-19 pandēmijas rezultātā ir cietusi visvairāk.

"Valdība martā runāja par atbalsta mehānismiem tūrismam un ēdināšanai. Tagad atkal runā... Tomēr vienīgais, ko mēs patiešām dzīvē saņemam - ir rēķini.

Joprojām nav ne solītā atbalsta ikdienas rēķinu nomaksai, ne atbalsta darbinieku algām. Lai gan - kādas algas - ja strādāt nedrīkst. Dīkstāves pabalsti? Vismaz kaut kas? Nē! Nekā nav!" raksta Facebook Linda Mūrniece-Freiberga.

Pēc viņas domām, šobrīd valdība ar savu bezdarbību piebeidz tās biznesa nozares, kuras vēl turējās virs ūdens.

"Pavasarī piebeidza tūrismu. Rudenī tos, kas vēl vilka dzīvību - skaistumkopšanu, atkal māksliniekus, ēdinātājus, kas bija pārprofilējušies un citus...

Mums visiem taustāmu palīdzību vajadzēja jau martā. Pie jaunajiem noteikumiem jau tajā dienā, kad pasludināja ārkārtas situāciju. Nevis - kaut kad, kad gadīsies brīvs brīdis tomēr pieņemt kādu īstu lēmumu.

Katra nākamā diena uzņēmumus tuvina bankrotam, neviens nav atcēlis kredītmaksājumus, rēķinus par siltumu, elektrību un visu citu ikdienā," sūdzas bijusī IeM vadītāja.

Pēc Lindas Mūrnieces-Freibergas sacītā, par viesnīcas ēku, kura šobrīd faktiski ir slēgta, ir jāsamaksā vairāk nekā 20 000 eiro nodokļos.

"Šodien manam uzņēmumam ir pēdējā diena, kad nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli Rīgas Domei. 24 662 eur. Par trīs mēnešiem. Ne tikai manam, skaidrs, ka arī visiem citiem. Valdība kaut ko paspriedelēja par tā atlikšanu no pašvaldību puses... paspriedelēja un viss...

Es atkal izdzīvošu, jo manai saimniecībai ir īpašnieki, kuriem gan arī ir tādas pašas problēmas kā pie mums un arī viņi nesaprot, kāpēc par ēku, kurā nav iespējams saimniekot, jāmaksā tik lieli nodokļi...

Tomēr tie, kuri paši ir īpašnieki - aizvērsies (ja vēl vaļā) un pazaudēs savus īpašumus.

Atceros laiku, kad Valdis Zatlers pārņēma valdības sēdes vadīšanu, kad valdība ievilka lemšanu par lietām. Prezidents Levits? Nav spējīgs savākt neko, izņemot lielāku algu nākotnē.

P.S. Jā, arī es - no politikas nākusi - pārvēršos par nespējīgu politiķu nīdēju," rezumēja Hotel Roma vadītāja.

Atgādināsim, ka šī gada pavasarī Linda Mūrniece paziņoja, ka viesnīca Hotel Roma vairs neatsāks darbu.

Viesnīcas vadītāja uzsvēra, ka viņa ir pamatīgi vīlusies un dusmīga. Jo septiņos šī biznesa pastāvēšanas gados viņa ir samaksājusi 3,5 miljonus nodokļos valstij, taču atbildē nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvija saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

2020. gada aprīlī kļuva zināms, ka Latvijas Valsts ieņēmumu dienests ir atteicies piešķirt Hotel Roma darbiniekiem pabalstus par dīkstāvi. Mūrniece bija spiesta visus atlaist.

55
Tagi:
Linda Mūrniece, valdība
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu
Eiro

Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās

7
(atjaunots 12:37 05.12.2020)
Finanšu nozares asociācija iepazīstināja ar atskaiti par Latvijas banku darbības rādītājiem 2020. gada pirmo trīs ceturkšņu laikā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Šī gada deviņu mēnešu laikā piecas Latvijā strādājošās bankas cietušas zaudējumus, lielākos – banka Citadele. Pie tam banku aktīvu kopējais apjoms pieaudzis par 3%, ieguldījumu apjoms – par 3,1%, liecina Finanšu nozares asociācijas dati, vēsta Baltic Course.

Zaudējumi un peļņa

Šī gada deviņu mēnešu laikā bankas Citadele zaudējumi sastādījuši 24,451 milj. eiro. Ar zaudējumiem strādāja arī Industra Bank (4,041 milj. eiro), PrivatBank (3,698 milj. eiro), Baltic International Bank (1,179 milj. eiro) un Expobank (978 800 eiro).

Lielāko peļņu starp bankām Latvijā šī gada deviņu mēnešu laikā guvusi Swedbank - 59,913 milj. eiro (-28,1%, salīdzinājumā ar analoģisku periodu pērn). SEB banka peļņa sastādījusi 28,285 milj. eiro (-25,1%).

Asociācijas dati neietver informāciju par "Rietumu banku" – tā nav apvienības loceklis, tomēr, saskaņā ar bankas publicētajiem datiem, tās peļņa deviņu mēnešu laikā sastādījusi 18,108 milj. eiro – par 12,1% mazāk nekā 2019. gada janvārī – septembrī. Šie dati ierindo Rietumu banku trešajā vietā saņemtās peļņas ziņā.

Rigensis Bank peļņa šī gada deviņu mēnešu laikā sastādīja 6,352 milj. eiro (+52,4%), LPB Bank peļņa - 4,734 milj. eiro (-4,3%).

Signet Bank peļņa - 618 800 eiro (+14,2%), "Reģionālā investīciju banka" peļņa - 1,96 milj. eiro (- 48,4%), savukārt BlueOrange Bank peļņa - 2,991 milj. eiro (-34,9%).

Kopumā Latvijas bankas sektora peļņa 2020. gada deviņu mēnešu laikā sastādījusi 107,495 milj. eiro – par 45,8% mazāk nekā gadu iepriekš.

Aktīvi

Latvijas banku aktīvu kopējais apjoms šī gada deviņu mēnešu laikā audzis par 3%, jeb par 703,002 milj. eiro, un septembra beigās sastādīja 23,906 miljardus eiro.

Aktīvu apjomu ziņā pirmo vietu ieņem Swedbank, kuras aktīvi septembra beigās sastādīja 7,327 miljardus eiro (+24,3%).

Otro vietu aktīvus ziņā ieņēma banka Citadele ar aktīviem 4,253 miljardu eiro apmērā (+ 21,1%), trešo vietu – SEB banka, kuras aktīvi sasnieguši 4,175 miljardus eiro (+5,2%)

Aktīvu apjoms šī gada deviņu mēnešu laikā audzis arī BlueOrange Bank, Rigensis Bank, Signet Bank, Expobank.

Aktīvu apmērs deviņu mēnešu laikā sarucis Luminor Bank filiālei Latvijā – par 16,1%, līdz 3,552 miljardiem eiro. Strauji sarucis OP Corporate Bank filiāles aktīvu apjoms – par 43,8%, līdz 414,552 milj. eiro.

Turklāt sarucis "Reģionālās investīciju bankas" Baltic International Bank, LPB Bank, Industra Bank un PrivatBank  aktīvu apjoms.

Asociācijas atskaitē nav atspoguļoti Rietumu bankas rezultāti. Tā informēja, ka aktīvi minētajā laika posmā sarukuši par 10,7%, līdz 1,535 miljardiem eiro, tātad banka ierindojas piektajā vietā aktīvu apjoma ziņā.

Ieguldījumi

Ieguldījumu apjoms Latvijas bankās šī gada septembra beigās sasniedzis 17,739 miljardus eiro, par 3,1% vairāk nekā 2019. gada beigās.

Lielāko apjomu ieguldījumu piesaistījusi Swedbank - 5,488 miljarda eiro (-12,4%, salīdzinājumā ar 2019. gada nogali).

Banka Citadele piesaistījusi ieguldījumus 3,298 miljardu eiro apmērā (+10,9%), bet SEB banka – 3,225 miljardu eiro apmērā (+4,1%).

2020. gada deviņu mēnešu laikā ieguldījumu apjoms pieaudzis arī BlueOrange Bank, Rigensis Bank, Baltic International Bank, Signet Bank.

Sarucis ieguldījumu apjoms Luminor Bank filiālē Latvijā (-7,2%), Reģionālajā investīciju bankā (-22,5%), Industra Bank (-13,9%), PrivatBank (-12,9%), LPB Bank (-13,6%), OP Corporate Bank filiālē Latvijā (-84,1%) un Expobank (-8,9%).

Saskaņā ar asociācijas datiem, šī gada septembra beigās uzņēmumu ieguldījumi Latvijas bankās sastādīja 7,193 miljardus eiro, bet privātpersonu ieguldījumi - 9,871 miljardus eiro.

Rietumu bankas dati statistikā nav iekļauti.

7
Tagi:
Latvija, statistika, bankas
Pēc temata
Analītiķis: Latvijas skaistā dzīve ir beigusies, palikušas tikai šprotes
Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Latvijas Banka pauž optimismu: krīzes pīķis ir pārvarēts
Jevgēņijs Primakovs

Jevgēņijs Primakovs: Latvijai ir jāatbild par žurnālistu tiesību pārkāpumiem

11
(atjaunots 12:20 05.12.2020)
Latvijas varasiestāžu darbības – klasisks žurnālistu vajāšanas gadījums. Cits traktējums šajā situācijā nav iespējams, uzsvēra Rossotrudņičestvo vadītājs Jevgēņijs Primakovs.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. 3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Visi aizturētie ir starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", kuras ietvaros strādā portāli Baltnews un Sputnik. Patlaban aģentūras juristi cenšas atrisināt minēto situāciju.

Nākamajā dienā pēc kratīšanas, ko VDD organizēja septiņu krievvalodīgo žurnālistu mājās un darba vietās Rīgā, kā arī minēto žurnālistu aizturēšanas, specdienests atskaitījās par veiktajiem izmeklēšanas pasākumiem savā vietnē. VDD informēja, ka procesuālās darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts 2020. gada 16. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta pirmo daļu: par Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju ieviesto vai Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu.

Politiskais un sabiedriskais darbinieks, Krievijas tautiešu lietu un starptautiskās humanitārās sadarbības federālās aģentūras "Rossotrudņičestvo" vadītājs Jevgēņijs Primakovs apliecināja starptautiskajai ziņu aģentūrai Sputnik, ka federālā aģentūra to atbalstīs.

"Piedāvāju kolēģiem Sputnik "Rossotrudņičestvo" atbalstu. Esam gatavi iesniegt nepieciešamās prasības un dokumentus starptautiskajās organizācijās, lai noskaidrotu, kāda ir Eiropas Savienības dalībvalsts pozīcija jautājumā par nekaunīgo vārda brīvības tiesību pārkāpumu un žurnālistu vajāšanu par viņu profesionālo darbību," teica Primakovs.

Viņš uzsvēra, ka "Rossotrudņičestvo" ir bijusi, ir un būs Sputnik pusē, tāpat kā krievvalodīgo kolēģu – žurnālistu pusē.

"Latvijas varastiestāžu darbības ir klasiska žurnālistu vajāšana pēc profesijas pazīmes. Cits traktējums te nav iespējams," secināja Primakovs.

Krievijas Ārlietu ministrija asi nosodīja Latvijas VDD darbības un raksturoja to kā "demokrātiskas sabiedrības pamatu – mediju un viedokļa paušanas brīvības pārkāpuma kliedzošu piemēru". Resors uzsvēra, ka tā ir soda akcija, "kas neatstāj ne mazākās šaubas par safabricēto apsūdzību rusofobo zemtekstu".

Примаков: Латвия должна ответить за нарушение прав журналистов
11
Tagi:
Jevgēņijs Primakovs, žurnālists, Drošības dienests, Latvija
Pēc temata
VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana
Astoņas stundas: aizturētie Baltnews žurnālisti pastāstīja par nopratināšanām
"Visus neiesēdināsiet": LKS organizēja piketu pret žurnālistu aizturēšanu
VDD pastāstīja, par ko aizturēti septiņi krievvalodīgie žurnālisti