Restorānu biznesa "bēres": iestāde Jūrmalā organizējusi protesta izrādi

43
(atjaunots 16:21 11.11.2020)
Patlaban restorāni un kafejnīcas strādā tikai režīmā "līdznešanai", tomēr sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu nozares darbinieki nezaudē humora izjūtu, lai arī tas kļūst melns.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Daudziem samaitājuši omu ierobežojumi, kas stājās spēkā pirmdien. Malā nav palikuši arī kafejnīcu un restorānu darbinieki. Tā arī restorāna "Grilll & Fish Jomas terase" darbinieki nolēma parādīt, kā viņus sarūgtinājusi slēgšana.

Savā lapā Facebook viņi publicēja ierakstu, kurā pavārs traģiskas mūzikas pavadījumā iznāk no tukšā restorāna ar sēru lentītes rotātu formas tērpu un piekar virs restorāna durvīm. Komentētāji novēlēja restorāna darbiniekiem labu veiksmi un izteica līdzjūtību, kā arī ieteica organizēt zibakciju.

9. novembrī Latvijā tika ieviests ārkārtējās situācijas režīms. Aizliegti visi publiskie pasākumi, izņemot sapulces, gājienus un piketus zem atklātas debess ne vairāk kā piecdesmit dalībniekiem. Ierobežoti arī privāti pasākumi – tagad tajos var piedalīties ne vairāk kā desmit cilvēki, pie tam viņi var pārstāvēt ne vairāk kā divas mājsaimniecības.

Kultūras un sporta iestādes, baznīcas nestrādās naktīs. Visi izklaides pasākumi – klubi, bāri, akvaparki utt. pārtrauc darbu. Restorāni, kafejnīcas un citi sabiedriskās ēdinašanas uzņēmumi var pārdot ēdienus tikai līdzņemšanai.

Jau vēstīts, ka pazīstamais šefpavārs Mārtiņš Sirmais stāstīja, cik vīlies ir par lēmumu slēgt restorānu "3 Pavāru restorāns", kurā viņš strādā. Restorāna darbības pēdējā dienā viņš lūdza savus lasītājus sociālajā tīklā atnākt un atbalstīt visus restorāna darbiniekus. Kļuvis zināms, ka durvis slēdz arī restorāns "Entresol". Restorāni "Kaļķu vārti" un "Vairāk saules" pagaidām vēl turpinās darbu, tomēr ar lieliem ierobežojumiem.

43
Tagi:
pandēmija, krīze
Pēc temata
Bufetnieces amatam vairāk nekā 100 pretendentu: bistro īpašniece par katastrofu ēdināšanā
Valdības lēmums var līdz galam iznīcināt Latvijas kafejnīcas un restorānus
Ārkārtējā situācija Latvijā: jauni ierobežojumi un atbalsta programma
Latvijā pazīstams šefpavārs paziņo par populāra Rīgas restorāna slēgšanu
Pasaules diktāts latviešu valodā

Latviski bez kļūdām: cik cilvēku tika galā ar diktātu latviešu valodā

4
(atjaunots 17:40 03.12.2020)
Kļuvuši zināmi VI Pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti, kuru lielākoties rakstīja daiļā dzimuma pārstāves.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Septītajā novembrī notika VI Pasaules diktāts latviešu valodā, kuru sarīkoja Interneta platformā Raksti.org, vēsta Mixnews.lv.

Kā var secināt pēc nosaukuma, diktātu varēja uzrakstīt ikviens cilvēks, jebkurā pasaules malā. Kopumā tika uzrakstīti 2457 darbi. Turklāt 83% diktāta dalībnieku bija sievietes.

Pēc pārbaudes rezultātiem, tikai 4 cilvēki spējuši uzrakstīt diktātu bez kļūdām. Trīspadsmit darbos bija pieļauta viena kļūda. No šiem 17 darbiem 16 uzrakstīja Latvijas iedzīvotāji un vienu – Luksemburgas iedzīvotājs.

Visus, kas uzrakstīja diktātu bez kļūdām vai ar vienu kļūdu, saņēma vērtējumu "teicami". Teicamnieku vidū ir trīs skolnieces vecumā no 14 līdz 17 gadiem un divas 60 gadus vecas sievietes.

Tāpat ir zināms, ka 249 dalībnieki pieļāva no 2 līdz 5 kļūdām savos diktātos. Vēl 805 cilvēki, kuri uzrakstīja darbus, kļūdījās no 6 līdz 10 reizēm.

No 11 līdz 20 kļūdām pieļāva 1050 cilvēki, 237 cilvēki – 21-30 kļūdas, 47 cilvēki kļūdījās 41-50 reizes, 24 cilvēki kļūdījās 51 un vairāk reižu.

Viens no dalībniekiem pieļāva 139 kļūdas.

Organizatori izrēķināja vidējo kļūdu skaitu diktātā. Tas sastādīja 13 – vidēji pa 4 pareizrakstības un 9 interpunkcijas kļūdām.

Darbu skaits bija mazāks, teicamnieku skaits – lielāks

Iepriekšējo – V Pasaules diktātu latviešu valodā, – kurš tika rīkots 2019. gada 9. novembrī, "teicami" uzrakstīja 20 no 2042 dalībniekiem, jeb 0,98%.

Seši diktāti tika uzrakstīti bez kļūdām, savukārt 14 – ar vienu kļūdu. Visi "teicamnieku" darbi tika uzrakstīti Latvijā, 10 – Internetā (8 – Rīgā, pa vienam – Kuldīgā un Kārķos), un 10 – klātienē: 4 – Liepājā, 3 – Ventspilī, pa vienam – Rīgā, Jelgavā un Valmierā. Vienus no labākajiem darbiem uzrakstīja 17 gadus jauns vidusskolnieks un 73 gadus veca pensionāre.

Vidējais kļūdu skaits, rēķinot uz katru darbu, sastādīja 18: 8 pareizrakstības un 10 interpunkcijas kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits, kas tika pieļauts vienā darbā, bija 239. Pārbaudei netika pieņemti 34 darbi, jo bija uzrakstīti tikai daļēji. Diktāta garums sastādīja 300 vārdus. Jaunākajam diktāta dalībniekam bija 8 gadi, vecākajam – 74.

4
Tagi:
latviešu valoda
Pēc temata
Nemēģiniet pataisīt krievus par latviešiem: Urbanovičs atbildēja Saeimas vicespīkerei
Runājiet latviski, mīliet krievu valodu: Ušakovs aicina krievus strādāt politikā

Latvijā viesnīcām gatavo valsts pasūtījumu, lai izolētu cilvēkus ar Covid-19

10
(atjaunots 11:31 03.12.2020)
Ar koronavīrusu inficētos jāizolē no citiem mājsaimniecības locekļiem, ja viņus izmitina viesnīcās, tas palīdzēs glābt šo biznesu: deputāts Eglītis sola viesnīcām valsts pasūtījumu.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Šonedēļ tiek gatavots valsts pasūtījums viesnīcām, lai tās palīdzētu nodrošināt pašizolāciju ar koronavīrusu inficētajiem, paziņoja Twitter Latvijas Saeimas deputāts Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija).

Pasūtījuma nepieciešamību Eglītis izskaidroja ar to, ka inficētie, izolējoties mājās, inficē citus mājsaimniecības locekļus, daži no kuriem nokļūst slimnīcā.

​Otra pozitīva lieta, neskaitot iespēju pilnībā izolēt inficētos, pēc Eglīša domām, ir darba esamība viesnīcām, to pavāriem, jeb iespēja "pārziemot".

Vakar tika ziņots par 690 jauniem Covid-19 gadījumiem un 14 mirušajiem. Tas līdz šim bijis lielākais letālo gadījumu skaits diennaktī.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta vakardienas datiem, tika stacionēti 76 cilvēki ar Covid-19, savukārt stacionāros kopumā ārstējās 516 pacienti, no kuriem 46 bija smaga slimība gaita.

10
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas