Hotel Roma

"Nāciet un tirgojiet": viesnīca Hotel Roma atvērusi terasi amatniekiem

24
(atjaunots 16:13 11.11.2020)
Latvijas bijusī iekšlietu ministre, viesnīcas "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece no jauna izvēlējusies neparastu soli – viņa uzaicinājusi tirgotājus pastrādāt uz terases.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Viesnīcu un restorānu pārstāvji, kas visvairāk cietuši koronavīrusa epidēmijā, meklē iespējas izdzīvot. Dažs vienkārši aizver uzņēmumu, bet citi izgudro oriģinālas metodes, apvienojas un palīdz tiem, kam klājas vēl smagāk.

Leģendārās viesnīcas "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece, ne reizi vien demonstrējusi oriģinālu pieeju problēmu gadījumā, atkal ir ierindā. Neskatoties uz neveiksmēm un to, ka viesnīcai Kaļķu ielā pienākušas beigas, Linda Mūrniece turpina cīnīties par biznesu un vēl palīdz citiem.

Šoreiz viesnīcas vadītāja piedāvājusi iespēju tirgotājiem izmantot vienīcas bāra "Mazais Otto" atklāto terasi. Atgādināsim, ka Covids-19 pandēmija koriģējusi kafejnīcu un restorānu darbu, tāpēc Rīgas dome pieņēmusi svarīgu lēmumu – ļaut vasaras terasēm strādāt cauru gadu.

Acīmredzot, šī nianse pamudinājusi Lindu Mūrnieci spert radošu soli – piedāvāt terasi tirgotājiem. Pie tam aboslūti bez maksas.

"Šodien "viss slikti" rezultējās labā idejā. Mums nav vairs lielās terases pie Mazais Otto, viens galdiņš, kur piesēst ar kafiju "līdzi".

Visa viesnīcas priekša ir mūsu īpašums, tātad - izmantojama. Ir novembris, svētku mēnesis, tad - Ziemassvētki.

Nāciet un tirgojiet - karodziņus, piparkūkas un visu ko citu. Naudu par to neņemsim, jums tikai atliks saskaņot dizainu Rīgas dome. Mums - prieks par to, ka varam palīdzēt, kādam - vieta tirdzniecībai, garāmgājējiem - prieks un iepirkšanās.

Ps. Kafiju un karstvīnu gan paši tirgosim," Linda Mūrniece pastāstīja Facebook un publicēja fotogrāfiju – savu meitu tās pašas terases fonā.

Komentētāju vidū jau redzami medus, keramikas, sveču, ziepju un citu preču tirgotāji, kuri labprāt izvietotu uz terases savu produkciju. "Hotel Roma" vadītāja tikai atdādināja, ka amatniekiem vajadzīga Rīgas domes atļauja tirdzniecībai.

24
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Izpeldēsim vai nē: kas notiks ar Latviju pēc otrā Covid-19 viļņa
Pētījums: vairāk nekā puse darbinieku atlaisti, tūrisma nozare cieš krahu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Prezidents Egils Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite, foto no arhīva

Latvijas Saeima nolēma nepalielināt algu valsts prezidentam

1
(atjaunots 13:01 01.12.2020)
Izpildot prezidenta Egila Levita lūgumu, Saeimas deputātu vairākums pieņēma lēmumu nepaaugstināt algu valsts vadītājam.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijas Saeima pieņēma lēmumu likumprojektā par vidējā termiņa budžetu 2021., 2022. un 2023. gadam nepaaugstināt prezidenta algu. Iespējams, analoģisks piedāvājums Saeimai būs jāizskata arī apspriežot valsts budžetu 2021. gadam, vēsta tvnet.lv.

Turklāt tika pieņemts lēmums, ka netiks palielināti Prezidenta kancelejas, premjerministra un ministru reprezentācijas izdevumi.

Iepriekš Latvijas Prezidenta kanceleja palūdza Saeimas Budžeta un finanšu komisijai nepalielināt algu Egilam Levitam 2021. gadā. Attiecīgā vēstule tika nosūtīta komisijas vadītājam Mārtiņam Bondaram.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija 13. novembra sēdē atbalstīja Latvijas Valsts kancelejas finansējuma palielināšanu 2021. gadā. Komisijas locekļi nolēma, ka Latvijas prezidenta alga var pieaugt līdz 6 260 eiro, savukārt viņa reprezentācijas izdevumi – līdz 1 252 eiro. Lai gan sākotnēji valsts budžeta likumprojekts 2021. gadam paredzēja, ka izmaksas prezidenta algai nepārsniegs 5 960 eiro mēnesī, savukārt ikmēneša reprezentācijas izmaksas nepārsniegs 1 192 eiro.

Komisijas lēmums par prezidenta algas palielināšanu izraisīja lielu ažiotāžu, to nosodīja gan opozīcijas deputāti, gan arī parasti Latvijas iedzīvotāji.

Pēc tam Prezidenta kanceleja nosūtīja komisijai vēstuli, kurā bija teikts, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze negatīvi ietekmējusi finanšu stāvokli Latvijā, tādēļ prezidenta algu ir ieteicam saglabāt esošajā līmenī. Dokumentā teikts, ka arī pats Levits tam piekrīt.

Kopš 2017. gada Latvijas prezidenta alga katru gadu ir palielinājusies: no 4 561 eiro 2017. gadā līdz 5 121 eiro 2018. gadā, pēc tam līdz 5 520 eiro 2019. gadā un 5 960 eiro 2020. gadā.

1
Tagi:
alga, prezidents, Egils Levits
Pēc temata
Dzīres krīzes laikā: kādiem ierēdņiem tomēr pacels algas 2021. gadā
Latvijas prezidentam pacels algu? Levits varētu saņemt vairāk nekā 7500 eiro
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Starptautiskā izstāde Baltic beauty

Skaistumkopšanas industrijas pārstāvji par tikšanos ar Viņķeli: mūs nesadzirdēja

6
(atjaunots 23:38 30.11.2020)
Sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Skaistumkopšanas industrijas pārstāvju tikšanās ar veselības ministri Ilzi Viņķeli nav nesusi nekādus rezultātus, pastāstīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas vadītāja Sabīne Ulberte telekanāla RigaTV24 ēterā.

Pagājušajā nedēļā skaistumkopšanas industrijas pārstāvji sarīkoja protesta akciju pie Ministru kabineta ēkas: valdība aizliedza viņiem strādāt, taču neparedzēja kompensāciju mehānismu.

Pēc Ulbertes sacītā, esošajā situācijā skaistumkopšanas nozare izrādījusies paralizēta.

"Es jūtu, cik lielu atbildību nozares pārstāvji lolo uz šo tikšanos, taču diemžēl man ir jāsaka, ka mēs netikām sadzirdēti. Saruna bija emocionāla. Mūsu industrija nav ierobežota, tā ir slēgta. Ja runa būtu tikai par ierobežojumiem, mums nebūtu nepieciešama šī tikšanās. Lai visi saprot – esmu par ierobežojumiem. Šajā situācijā tie ir nepieciešami, turklāt strikti. Taču tiem ir jābūt sabiedrībai saprotamiem, skaidri aprakstīties un kontrolējamiem. Un izpildāmiem," sacīja Ulberte.

Pēc viņas teiktā, sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

Viņķele intervijā atzina, ka cilvēkiem "nav skaidrības, no kā viņi dzīvos, jo pretī nav piedāvāts kompensējošais mehānisms", un bez tā skaistumkopšanas meistari aiziet pagrīdē. Pēc viņas sacītā, pārrunas par atbalsta mehānismiem notiek pārāk smagi, "jo šī fiskālās disciplīnas ietvara sajūta, ka ir jātaupa nauda, joprojām ir ļoti dzīva". Viņa uzsvēra, ka Ekonomikas ministrijai ir jāpiedāvā atbalsta mehānismi, un atgādināja, ka pagājušajā nedēļā diskusija par šo jautājumu valdībā ilga vairāk nekā piecas stundas.

6
Tagi:
Latvija, Ilze Viņķele
Pēc temata
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
"Saņēmām tikai rēķinus": viesnīcas vadītāja par valsts atbalstu
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot