Mārtiņš Staķis

Lai nebūtu jānogriež algas: Rīga meklē iespējas ietaupīt 20 miljonus eiro

18
(atjaunots 07:01 11.11.2020)
Pilsētai vajag ne tikai ietaupīt, bet arī palielināt finansējumu prioritārajiem virzieniem, uzskata mērs Mārtiņš Staķis. Kur viņš plāno ņemt līdzekļus un kādiem mērķiem tie tiks atvēlēti vispirms.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Rīgas 2021. gada budžeta plānošanā nāksies sameklēt iespējas ietaupīt 20 miljonus eiro, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Ne tikai Rīgai, arī citām pašvaldībām nāksies samierināties ar to, ka nākamgad mainīsies ienākumu nodokļa sadales proporcija par labu valstij – pašvaldības saņems par 5% mazāk (75% agrāko 80% vietā). Tātad galvaspilsētai vajadzēs konsolidēt budžetu par 20 miljoniem eiro, paskaidroja Staķis.

"20 miljoni eiro ir vajadzīgi, lai mēs būtu uz nulles budžeta un nebūtu jānogriež pat algas," sacīja Rīgas mērs.

Veidojot budžetu, domnieki vērtēs katru pozīciju un iespējas ietaupīt, atlikt vai atcelt, ja tēriņi būs lieki vai neefektīvi. Starp šīm pozīcijām ir arī pašvaldības transporta uzņēmums "Rīgas satiksme".

"Redzam ietaupījumu gan uz e-talonu sistēmu, kas bija uzpūsta, dārga, gan uz uzpūstajām subsīdijām mikroautobusiem," paskaidroja Staķis.

Tāpat viņš norādīja uz instalāciju Brīvības ielā "Rīgas vārti", kas izmaksā 70 000 eiro gadā.

"Mums šobrīd ir jāvērtē – tas ir tā vērts vai nav tā vērts," sacīja Staķis.

Vienlaikus netiek izslēgta iespēja arī palielināt finansējumu kādiem būtiskiem jautājumiem. Pašlaik esot trīs prioritārie virzieni: sociālie darbinieki, izglītība un pirmsskola un infrastruktūras projekti.

Rīgas opozīcijas deputāts Miroslavs Mitrofanovs pauda neapmierinātību ar budžeta sagatavošanas gaitu, jo domes kompetentā komisija sapulcējas ļoti reti. Darbs pie Rīgas galvenā dokumenta rit ne tikai ierēdņu līmenī, tomēr deputāti varēs iejaukties procesā tikai pašā vēlīnākajā posmā.

18
Tagi:
Mārtiņš Staķis, budžets, krīze, ekonomiskā krīze, Rīga
Pēc temata
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Staro mājās: festivāls "Staro Rīga" ir pārcelts
Valdības lēmums var līdz galam iznīcināt Latvijas kafejnīcas un restorānus
Iedzīvotāji pieprasa bezmaksas maskas
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Veselības ministrija palielinājusi gultasvietu skaitu Covid-19 pacientiem

5
(atjaunots 09:06 05.12.2020)
Plānveida pakalpojumu ierobežošana slimnīcās devusi iespēju atbrīvot 157 gultasvietas Covid-19 pacientiem, informē Veselības ministrija.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzēto gultasvietu skaits slimnīcās palielināts aptuveni līdz 800, Latvijas televīzijā informēja Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.

12. novembrī veselības ministre Ilze Viņķele konstatēja, ka maksimālais Covid-19 pacientiem paredzētais gultasvietu skaits, kura apstākļos nav vajadzības nopietni ierobežot veselības aprūpes plānveida pakalpojumus, valstī sasniedz 450-500 vietas.

Divas nedēļas vēlāk premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka Covid-19 pacientiem piemēroto gultasvietu skaits palielināts līdz 595 vietām. Dažas dienas vēlāk Viņķele pastāstīja, ka slimnīcās pieejamas jau 633 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu slimnīcās uz laiku ierobežota plānveida pakalpojumu sniegšana stacionārā un dienas stacionārā. Dūrītis uzskata, ka tādējādi tiks sarūpētas papildu 157 vietas Covid-19 pacientiem.

Vienlaikus notiek pārrunas ar slimnīcām, piemēram, Balvos, ko būtu iespējams iesaistīt Covid-19 pacientu kompšanā, tātad pieejamo vietu skaitu varētu vēl palielināt. Atgādināsim, ka Balvu slimnīcā līdz 14. decembrim slēgta dzemdību nodaļa pēc Covid-19 uzliesmojuma darbinieku vidū).

Dūrītis pastāstīja, ka VM šobrīd aktīvi izstrādā Covid-19 testēšanas iespēju paplašināšanas mehānismus, it īpaši brīvdienās, kad testu skaits ir mazāks.

Viņš nenoliedza, ka nākotnē valstī, iespējams, tiks paredzēti vēl stingrāki ierobežojumi, un paziņoja: patlaban ir ļoti svarīgi, lai cilvēki ievērotu ieviestos drošības pasākumus, lai izvairītos no tādas nepieciešamības.

Galvenais, pēc viņa domām, ir dabūt vakcīnas pēc iespējas ātrāk, ņemot vērā, ka pēdējā laikā dubultojies mirušo Covid-19 slimnieku skaits.

5
Tagi:
veselības aprūpes sistēma, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Politologs: Kariņa konflikts ar Viņķeli iesēja paniku sabiedrībā
Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem
Latvijas slimnīcas vēl spēj uzņemt pacientus: Viņķele par hospitāli Ķīpsalā
Tukša klases telpa

Šuplinska: vai nu skolēni nēsā maskas, vai arī visi pāriet pie "tālmācībām"

3
(atjaunots 08:59 05.12.2020)
1.-4. klašu audzēkņi varētu pāriet pie attālinātajām mācībām, ja parlaments neapstiprinās prasības par masku valkāšanu, paziņoja Ilga Šuplinska.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ja Saeima noraidīs valdības prasību uzdot skolēniem un skolotājiem valkāt maskas mācību iestādēs un Covid-19 izplatība valstī pieaugs, valdība varētu pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām 1.-4. klašu audzēkņiem, paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, vēsta Press.lv.

1. decembrī valdība pieņēmusi lēmumu par sejas masku obligāto valkāšanu 1.-4. klašu audzēkņiem, kuri pagaidām vēl mācās klātienē. 3. decembrī Saeimas spīkere Ināra Mūrniece paziņoja, ka Saeima varētu neapstiprināt valdības lēmumu par masku valkāšanu jaunāko klašu skolēniem.

Ilga Šuplinska norādīja, ka norma par sejas masku valkāšanu bērniem mācīu iestādēs izstrādāta, ņemot vērā Eiropas Savienības pieredzi, kur masku valkāšanu skolās oktobra sākumā ieviesa vairākas valstis.

Pirms nedēļas masku valkāšana bija obligāta 17 valstīm no 30 ES un EEZ valstīm. Deviņās valstīs maskas ir obligātas no sešu gadu vecuma, sešās – no 13 gadu, bet vēl divās – no 4 gadu vecuma. Šuplinska paziņoja, ka masku valkāšana skolās ne tikai skolotājiem, bet arī skolēniem lielākajā daļā ES valstu nodrošinājusi Covid-19 izplatības samazinašanos.

Ministre atzīmēja, ka janvārī IZM un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sameklēs līdzekļus masku iepirkumiem skolēniem un skolotājiem.

Tāpat ministrija iesaka tādus drošības pasākumus skolās, kā nodarbību skaita samazināšana, mūzikas un sporta nodarbību organizēšana attālinātā režīmā, daļēji attālināto mācību modeļa ieviešana un klašu sadalījums grupās.

Iepriekš sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss bija publicēta petīcija "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" par obligātā masku režīma atcelšanu jaunāko klašu skolēniem. Vienas dienas laikā tā saņēma vairāk nekā 20 tūkstošus parakstu. Petīcijas iesniegšanai Saeimā pietiek ar 10 tūkstošiem.

3
Tagi:
Ilga Šuplinska, skola, izglītība
Pēc temata
Viņa saprot tikai spēka un agresijas valodu: LIZDA vadītāja par Šuplinsku
Īsta segregācija: nabadzīgās ģimenes nevar atļauties tālmācības
Mokas skolotājiem un vecākiem, plaisa sabiedrībā: skolu direktori par jaunajām prasībām
Skolas palikušas aci pret aci ar pandēmiju: kāpēc ministrei laiks demisionēt