Rīgas domes vēlēšanas 2020

Rīgas iedzīvotāja pieprasa Rīgas domei izmaksāt viņai kompensāciju 1000 eiro apmērā

25
(atjaunots 10:04 08.11.2020)
Rīdziniecei nav bijis iespējas nobalsot Rīgas domes vēlēšanās un viņa uzskata, ka tajā ir vainojama galvaspilsētas varasiestāžu bezdarbība.

RĪGA, 8. novembris – Sputnik. Rīgas iedzīvotāja, kura nevarēja nobalsot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās 29. augustā, pieprasa kompensāciju no pašvaldības 1000 eiro apmērā, vēsta Bb.lv.

Rīdziniece uzskata, ka ir tiesīga pieprasīt materiālo kompensāciju, jo nav spējusi realizēt savu pilsoņa pienākumu pilsētas vēlēšanu komisijas dēļ. Pēc prasītājas domām, pilsētas vēlēšanu komisijas bezdarbība kļuva par iemeslu tam, ka viņa neguva iespēju nobalsot savā dzīvesvietā.

Šo prasību Rīgas dome izskatīs 11. novembra sēdē.

Tiek atzīmēts, ka vēlēšanu dienā pilsētas vēlēšanu komisijas pārstāvji neieradās uz mājām pie vairākiem cilvēkiem, kuri pieteica balsojumu no mājām.

Neapzīmogotās aploksnes

Atgādināsim arī par to, ka Rīgas domes vēlēšanu laikā vairāk nekā 600 balsojuma aploksnes, kuras tika atrastas vēlēšanu urnās, izrādījās bez attiecīgā vēlēšanu iecirkņa zīmoga.

Komisijas locekļi aizmāršības dēļ aizmirsa uzlikt zīmogu uz tām pirms to izsniegšanas kopā ar vēlēšanu lapām. Saskaņā ar Vēlēšanu likumu, šādas aploksnes skaitās nederīgas, tās netiek atvērtas, savukārt tajās esošās vēlēšanu lapas nedrīkst tikt ņemtas vērā balsu skaitīšanā.

"Saskaņas" saraksta pārstāvji pieprasīja sarīkot atkārtotu balsojumu divos iecirkņos, savukārt "Alternative" locekļi pat paziņoja par jaunu vēlēšanu nepieciešamību Rīgā. "Jaunā saskaņa" atbalstīja abus šos piedāvājumus, savukārt LKS iesniedza sūdzību CVK, pieprasot atzīt neapzīmogotās aploksnes par derīgām.

Taču CVK noraidīja iesniegtās sūdzības, norādot, ka viņiem neesot pilnvaru šādu lēmumu pieņemšanai.

Partijas nepiekrita šādam verdiktam un pārsūdzēja to Administratīvajā apgabaltiesā. Arī tiesa noraidīja visas prasības par jaunu vēlēšanu rīkošanu, taču piekrita nepieciešamībai saskaitīt balsis atkārtoti un atzīt par derīgām aploksnes bez zīmogiem.

Tiesa nolēma, ka tika pārkāpta vēlētāju griba, kuriem faktiski tika atņemtas tiesības piedalīties vēlēšanās, ko garantē Satversme. Tāpat tiesa atzīmēja, ka vēlēšanās bijusi ļoti zema aktivitāte.

25
Tagi:
eiro, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Eiropa Rīgas bedrēm naudu nedos, lāpiet paši: vicemērs pastāstīja par pagalmu problēmām
Emocionālais atbalsts: darbu sācis uzticības tālrunis sirmgalvjiem
Staķis mēnesi Rīgas vadībā: kā iedzīvotāji vērtē Rīgas domes jaunā sasaukuma darbu
Beztermiņa līgumu ēras gals: kas saņems kompensācijas par denacionalizāciju
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

8
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

8
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

Neproti valodu nebūs pases: vēstniecība nevar palīdzēt Latvijas pilsonei

36
(atjaunots 17:31 08.05.2021)
Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā, taču dokumenti jāaizpilda latviešu valodā, vēstniecības darbiniekiem atļauts konsultēt, taču aizliegts aizpildīt dokumentus apmeklētāju vietā.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Londonā dzīvojošā Latvijas pilsone vēlējās noformēt Latvijas pasi savam bērnam, taču piemirsusi valsts valodu. Vēstniecībā viņai ieteica aicināt tulku vai paņemt līdzi vārdnīcu, jo darbinieki nevar aizpildīt dokumentus latviešu valodā klientu vietā, bet izmantot tālruni nedrīkst, ziņo LTV7 Krievu apraide.

Latvijas pilsone Viļena Tjurina jau daudzus gadus dzīvo Londonā. Nesen sieviete nolēma noformēt Latvijas pasi arī savam dēlam, taču ar dokumentu noformēšanu viņai radās problēmas.

Jau 18 gadus sieviete nelieto latviešu valodu. Taču ar angļu valodu pases noformēšanai nepietika.

"Otrajam dēlam tagad ir trīs mēneši, un mēs gribējām noformēt viņam Latvijas pasi, jo esmu Latvijas pilsone. Astotajā maijā mēs iesim, man jau iepriekš atsūtīja vēstuli. Tajā rakstīts, ka obligāti vai nu jāņem līdzi vārdnīca, vai jāatnāk ar cilvēku, kurš runā latviešu valodā, ja neprotat valodu. Tālruni izmantot nedrīkst. Man nav neviena, ar ko atnākt. Šoreiz domāju, ka vienkārši iešu un mēģināšu atcerēties kādus vārdus," stāsta sieviete.

Latvijas Ārlietu ministrijā skaidro: šāda prasība patiešām pastāv - gadījumam, ja nepieciešams aizpildīt dokumentus uz vietas.

"Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā. Ja nepieciešams noformēt personu apliecinošus dokumentus vai saņemt citus pakalpojumus, ir jāaizpilda dokumenti. Lai to izdarītu, ir jāprot valsts valoda. Ja šādu zināšanu nav, mēs lūdzam ierasties kopā ar oficiālo tulku vai uzticamu personu," skaidro Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Pases nozaudēšanas gadījumā notikušā apstākļi arī būs jāapraksta latviešu valodā. Vēstniecības darbinieki nevar palīdzēt ar dokumentu aizpildīšanu.

"Vēstniecības darbinieki nevar aizpildīt dokumentus cita cilvēka vietā. Lai nebūtu pārpratumu, lai pēc tam nebūtu nekādu pretenziju, ka kaut kas ir nepareizi iztulkots. Tā ir katra cilvēka atbildība. Tāpēc nav problēmu saņemt informāciju mītnes valsts valodā, taču aizpildīt jūsu vietā dokumentus darbinieki nevar," paskaidroja Beķeris.

Viņš piebilda, ka šāda kārtība ir spēkā ne tikai Lielbritānijā, kur sazināšanās notiek angļu valodā, bet arī citu valstu vēstniecībās.

36
Tagi:
pase, latviešu valoda
Pēc temata
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?
Aptaujai par Latvijas neatkarību – 30. Kāpēc daudzi krievi balsoja pret?