Pasažieri lidostā Rīga

Atvedīs no Maskavas! Latvijā ārkārtējā situācija, bet Dombrava atkal krīt panikā

100
(atjaunots 16:32 07.11.2020)
Pat ārkārtējās situācijas ieviešana Latvijā izrādījies nepietiekams solis Saeimas deputātam no Nacionālās apvienības Jānim Dombravam. Viņš uzskata, ka Covid-19 vienalga ienāks Latvijā, turklāt ievedīs to ceļotāji no Maskavas.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Šķiet, ka ārkārtējas situācijas ieviešanai Latvijā būtu jānomierina Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava, kurš sūrojās par to, ka valdība ievieš pārāk mīkstus ierobežojumus, ar kuriem ir par maz Covid-19 izplatības ierobežošanai. Taču pat tāds pasākums kā ārkārtējā situācija liekas deputātam nedrošs.

​Dombrava iepriekš piedāvāja slēgt kafejnīcas, bārus un restorānus, bet tagad pažēloja uzņēmējus. Jo, kamēr viņi cieš zaudējumus, koronavīrusu valstī turpina ievest ieceļotāji no citām valstīm. Sevišķi apbēdina Dombravu, ka kaut kādu daļu šādu ceļotāju sastādīs ieceļotāji no Maskavas.

Savu vārdu apliecinājumam deputāts pievienoja savai Twitter publikācijai reisu sarakstu, kuri ieradās sestdiena, 6. novembrī, lidostā "Rīga".

Ko lai saka, patiešām, šausmīgi – starp daudziem reisiem no Tallinas, Minhenes, Londonas patiešām pazibēja viens no Maskavas.

"Valstī lemj par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu, bet vismaz līdz otrdienai pasaules klaidoņi var brīvi ievazāt slimību Latvijā, tostarp no Maskavas. Attēlā rītdienas ielidojošie reisi Rīgas lidostā," konstatēja deputāts.

​Nacionālā apvienība grasījās piektdienas sēdē piedāvāt valdībai pieņemt lēmumu slēgt Latvijas robežas, taču, saskaņā ar esošo informāciju, pagaidām pastāv valstu saraksta, pēc kuru apmeklēšanas ir jāievēro pašizolācija. Un šajā sarakstā ir praktiski visas Eiropas valstis.

Desmit dienu pašizolācija ir jāievēro pēc ierašanās no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvai Covid-19 saslimstības rādītājs pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

​Turklāt, iebraucot Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniska anketa portālā http://covidpass.lv.

Ja jūs atbraucāt no valsts, kura atrodas SPKC sarkanajā sarakstā, jums ir ne vien jāaizpilda anketa, bet arī nekavējoties jādodas pašizolācijā.

Vērts atzīmēt arī to, ka par ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu pārkāpumiem privātpersonas var tikt sodītas naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro, savukārt juridiskās personas var saņemt naudas sodu no 140 līdz 5000 eiro.

100
Tagi:
Maskava, Dombrava, Latvija, ārkārtējā situācija
Pēc temata
Dombrava biedē Latvijas iedzīvotājus ar humanitārās katastrofas iespēju Krievijā
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
"Nav īstais laiks imigrantiem": Dombrava piedāvā anulēt vīzas un uzturēšanās atļaujas
Prezidents Egils Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite, foto no arhīva

Latvijas Saeima nolēma nepalielināt algu valsts prezidentam

2
(atjaunots 13:01 01.12.2020)
Izpildot prezidenta Egila Levita lūgumu, Saeimas deputātu vairākums pieņēma lēmumu nepaaugstināt algu valsts vadītājam.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijas Saeima pieņēma lēmumu likumprojektā par vidējā termiņa budžetu 2021., 2022. un 2023. gadam nepaaugstināt prezidenta algu. Iespējams, analoģisks piedāvājums Saeimai būs jāizskata arī apspriežot valsts budžetu 2021. gadam, vēsta tvnet.lv.

Turklāt tika pieņemts lēmums, ka netiks palielināti Prezidenta kancelejas, premjerministra un ministru reprezentācijas izdevumi.

Iepriekš Latvijas Prezidenta kanceleja palūdza Saeimas Budžeta un finanšu komisijai nepalielināt algu Egilam Levitam 2021. gadā. Attiecīgā vēstule tika nosūtīta komisijas vadītājam Mārtiņam Bondaram.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija 13. novembra sēdē atbalstīja Latvijas Valsts kancelejas finansējuma palielināšanu 2021. gadā. Komisijas locekļi nolēma, ka Latvijas prezidenta alga var pieaugt līdz 6 260 eiro, savukārt viņa reprezentācijas izdevumi – līdz 1 252 eiro. Lai gan sākotnēji valsts budžeta likumprojekts 2021. gadam paredzēja, ka izmaksas prezidenta algai nepārsniegs 5 960 eiro mēnesī, savukārt ikmēneša reprezentācijas izmaksas nepārsniegs 1 192 eiro.

Komisijas lēmums par prezidenta algas palielināšanu izraisīja lielu ažiotāžu, to nosodīja gan opozīcijas deputāti, gan arī parasti Latvijas iedzīvotāji.

Pēc tam Prezidenta kanceleja nosūtīja komisijai vēstuli, kurā bija teikts, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze negatīvi ietekmējusi finanšu stāvokli Latvijā, tādēļ prezidenta algu ir ieteicam saglabāt esošajā līmenī. Dokumentā teikts, ka arī pats Levits tam piekrīt.

Kopš 2017. gada Latvijas prezidenta alga katru gadu ir palielinājusies: no 4 561 eiro 2017. gadā līdz 5 121 eiro 2018. gadā, pēc tam līdz 5 520 eiro 2019. gadā un 5 960 eiro 2020. gadā.

2
Tagi:
alga, prezidents, Egils Levits
Pēc temata
Dzīres krīzes laikā: kādiem ierēdņiem tomēr pacels algas 2021. gadā
Latvijas prezidentam pacels algu? Levits varētu saņemt vairāk nekā 7500 eiro
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Starptautiskā izstāde Baltic beauty

Skaistumkopšanas industrijas pārstāvji par tikšanos ar Viņķeli: mūs nesadzirdēja

6
(atjaunots 23:38 30.11.2020)
Sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Skaistumkopšanas industrijas pārstāvju tikšanās ar veselības ministri Ilzi Viņķeli nav nesusi nekādus rezultātus, pastāstīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas vadītāja Sabīne Ulberte telekanāla RigaTV24 ēterā.

Pagājušajā nedēļā skaistumkopšanas industrijas pārstāvji sarīkoja protesta akciju pie Ministru kabineta ēkas: valdība aizliedza viņiem strādāt, taču neparedzēja kompensāciju mehānismu.

Pēc Ulbertes sacītā, esošajā situācijā skaistumkopšanas nozare izrādījusies paralizēta.

"Es jūtu, cik lielu atbildību nozares pārstāvji lolo uz šo tikšanos, taču diemžēl man ir jāsaka, ka mēs netikām sadzirdēti. Saruna bija emocionāla. Mūsu industrija nav ierobežota, tā ir slēgta. Ja runa būtu tikai par ierobežojumiem, mums nebūtu nepieciešama šī tikšanās. Lai visi saprot – esmu par ierobežojumiem. Šajā situācijā tie ir nepieciešami, turklāt strikti. Taču tiem ir jābūt sabiedrībai saprotamiem, skaidri aprakstīties un kontrolējamiem. Un izpildāmiem," sacīja Ulberte.

Pēc viņas teiktā, sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

Viņķele intervijā atzina, ka cilvēkiem "nav skaidrības, no kā viņi dzīvos, jo pretī nav piedāvāts kompensējošais mehānisms", un bez tā skaistumkopšanas meistari aiziet pagrīdē. Pēc viņas sacītā, pārrunas par atbalsta mehānismiem notiek pārāk smagi, "jo šī fiskālās disciplīnas ietvara sajūta, ka ir jātaupa nauda, joprojām ir ļoti dzīva". Viņa uzsvēra, ka Ekonomikas ministrijai ir jāpiedāvā atbalsta mehānismi, un atgādināja, ka pagājušajā nedēļā diskusija par šo jautājumu valdībā ilga vairāk nekā piecas stundas.

6
Tagi:
Latvija, Ilze Viņķele
Pēc temata
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
"Saņēmām tikai rēķinus": viesnīcas vadītāja par valsts atbalstu
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot