Liepājas osta

Drauds biznesam: stividori Latvijā nevēlas laist valsti pie kravu pārkraušanas lietām

66
(atjaunots 06:46 31.10.2020)
Problēmas Latvijas ostu pārvaldīšanā bija atsevišķās personās un korupcijā, nevis pašā likumdošanā, uzskata diskusijas par ostu lomu Latvijas attīstībā dalībnieki.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Latvijas ostu un stividoru kompāniju pārstāvji joprojām ar neuzticību attiecas pret ostu pārvaldes reformu – viņuprāt, ostu pārvaldes dalība pakalpojumu sniegšanā nes riskus biznesam un taisnīgai konkurencei, vēsta BNN.

Gaidāmās izmaiņas nozares dalībnieki apsprieda diskusijas ietvaros, kuru organizēja Īrijas, Lielbritānijas, Šveices tirdzniecības kameras un Vitol sadarbībā ar biedrību "Baltijas Asociācija – transports un loģistika".

Pēc tam, kad Ventspils mērs Aivars Lembergs, un līdz ar viņu arī pilsētas osta nonāca ASV Finanšu ministrijas sankciju sarakstā, Latvijas valdība nolēma pārveidot Rīgas un Ventspils ostas valsts kapitālsabiedrībās. No šo ostu valdēm tika izslēgti pašvaldību pārstāvji. Liepājas ostai tiek piedāvāta tādi pati shēma. Kā skaidroja satiksmes ministrs Tālis Linkaits, reforma Latvijas ostās ir iecerēta, lai pārvaldē ienāktu profesionāli, savukārt ierēdņu ietekme tiek novesta līdz minimumam.

Daudzi ostu pārstāvji nepiekrīt šādai pieejai, viņi uzskata, ka problēma ostu pārvaldē bija atsevišķās personās un korupcijā, nevis pašā likumdošanā. Par to paziņoja tostarp arī Ventspils ostas pārstāvis Ģirts Valdis Kristovskis. Viņš atzīmēja, ka atsevišķu cilvēku savtīgo interešu dēļ esošais pārvaldes modelis tiek diskreditēts.

"Aicināju ministru sabalansēt trīs vaļu – valsts, pašvaldību un uzņēmēju – intereses. Ja tas tiek darīts, tad bizness ir veiksmīgs, un osta labi strādā," sacīja Kristovskis.

Savukārt advokāts Artūrs Spīgulis pievērsa uzmanību tiesvedībām pret ostu pārvaldēm. Tiesa nolēma, ka ostu pārvaldēm nav jānodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu, savukārt jaunie grozījumi paredz šādu iespēju, atzīmēja jurists.

Spīgulis uzsvēra, ka ostu pārvaldes uzdevums ir nodrošināt vidi, lai komersanti varētu strādāt.

Liepājas ostas Nomnieku asociācijas pārstāvis Ainārs Kreics pauda raizes saistībā ar grozījumiem, kuri ļaus ostām pašām nodarboties ar komercdarbību. "Ja stividorpakalpojumus jeb kravu pārkraušanu varēs sniegt ostas pārvalde, tas rada draudus uzņēmējiem," sacīja viņš diskusijas gaitā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, atbildot, paziņoja, ka grozījumi ir nepieciešami un ka ostas tiks reorganizētas atbilstoši valdības plānā aprakstītajam, lai tās atbilstu ESAO labas pārvaldes principiem.

66
Tagi:
kravas, osta
Pēc temata
Pietiek to paciest! Iedzīvotāji sadumpojušies pret ierēdņiem reprezentācijas izdevumu dēļ
Mikrouzņēmumu režīma reorganizācija atstās bez darba desmitiem tūkstošiem iedzīvotāju
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Dīkstāves pabalsti: noziedzīga ekonomija
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Veselības ministrija palielinājusi gultasvietu skaitu Covid-19 pacientiem

5
(atjaunots 09:06 05.12.2020)
Plānveida pakalpojumu ierobežošana slimnīcās devusi iespēju atbrīvot 157 gultasvietas Covid-19 pacientiem, informē Veselības ministrija.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzēto gultasvietu skaits slimnīcās palielināts aptuveni līdz 800, Latvijas televīzijā informēja Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.

12. novembrī veselības ministre Ilze Viņķele konstatēja, ka maksimālais Covid-19 pacientiem paredzētais gultasvietu skaits, kura apstākļos nav vajadzības nopietni ierobežot veselības aprūpes plānveida pakalpojumus, valstī sasniedz 450-500 vietas.

Divas nedēļas vēlāk premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka Covid-19 pacientiem piemēroto gultasvietu skaits palielināts līdz 595 vietām. Dažas dienas vēlāk Viņķele pastāstīja, ka slimnīcās pieejamas jau 633 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu slimnīcās uz laiku ierobežota plānveida pakalpojumu sniegšana stacionārā un dienas stacionārā. Dūrītis uzskata, ka tādējādi tiks sarūpētas papildu 157 vietas Covid-19 pacientiem.

Vienlaikus notiek pārrunas ar slimnīcām, piemēram, Balvos, ko būtu iespējams iesaistīt Covid-19 pacientu kompšanā, tātad pieejamo vietu skaitu varētu vēl palielināt. Atgādināsim, ka Balvu slimnīcā līdz 14. decembrim slēgta dzemdību nodaļa pēc Covid-19 uzliesmojuma darbinieku vidū).

Dūrītis pastāstīja, ka VM šobrīd aktīvi izstrādā Covid-19 testēšanas iespēju paplašināšanas mehānismus, it īpaši brīvdienās, kad testu skaits ir mazāks.

Viņš nenoliedza, ka nākotnē valstī, iespējams, tiks paredzēti vēl stingrāki ierobežojumi, un paziņoja: patlaban ir ļoti svarīgi, lai cilvēki ievērotu ieviestos drošības pasākumus, lai izvairītos no tādas nepieciešamības.

Galvenais, pēc viņa domām, ir dabūt vakcīnas pēc iespējas ātrāk, ņemot vērā, ka pēdējā laikā dubultojies mirušo Covid-19 slimnieku skaits.

5
Tagi:
veselības aprūpes sistēma, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Politologs: Kariņa konflikts ar Viņķeli iesēja paniku sabiedrībā
Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem
Latvijas slimnīcas vēl spēj uzņemt pacientus: Viņķele par hospitāli Ķīpsalā
Tukša klases telpa

Šuplinska: vai nu skolēni nēsā maskas, vai arī visi pāriet pie "tālmācībām"

3
(atjaunots 08:59 05.12.2020)
1.-4. klašu audzēkņi varētu pāriet pie attālinātajām mācībām, ja parlaments neapstiprinās prasības par masku valkāšanu, paziņoja Ilga Šuplinska.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Ja Saeima noraidīs valdības prasību uzdot skolēniem un skolotājiem valkāt maskas mācību iestādēs un Covid-19 izplatība valstī pieaugs, valdība varētu pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām 1.-4. klašu audzēkņiem, paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, vēsta Press.lv.

1. decembrī valdība pieņēmusi lēmumu par sejas masku obligāto valkāšanu 1.-4. klašu audzēkņiem, kuri pagaidām vēl mācās klātienē. 3. decembrī Saeimas spīkere Ināra Mūrniece paziņoja, ka Saeima varētu neapstiprināt valdības lēmumu par masku valkāšanu jaunāko klašu skolēniem.

Ilga Šuplinska norādīja, ka norma par sejas masku valkāšanu bērniem mācīu iestādēs izstrādāta, ņemot vērā Eiropas Savienības pieredzi, kur masku valkāšanu skolās oktobra sākumā ieviesa vairākas valstis.

Pirms nedēļas masku valkāšana bija obligāta 17 valstīm no 30 ES un EEZ valstīm. Deviņās valstīs maskas ir obligātas no sešu gadu vecuma, sešās – no 13 gadu, bet vēl divās – no 4 gadu vecuma. Šuplinska paziņoja, ka masku valkāšana skolās ne tikai skolotājiem, bet arī skolēniem lielākajā daļā ES valstu nodrošinājusi Covid-19 izplatības samazinašanos.

Ministre atzīmēja, ka janvārī IZM un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sameklēs līdzekļus masku iepirkumiem skolēniem un skolotājiem.

Tāpat ministrija iesaka tādus drošības pasākumus skolās, kā nodarbību skaita samazināšana, mūzikas un sporta nodarbību organizēšana attālinātā režīmā, daļēji attālināto mācību modeļa ieviešana un klašu sadalījums grupās.

Iepriekš sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss bija publicēta petīcija "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" par obligātā masku režīma atcelšanu jaunāko klašu skolēniem. Vienas dienas laikā tā saņēma vairāk nekā 20 tūkstošus parakstu. Petīcijas iesniegšanai Saeimā pietiek ar 10 tūkstošiem.

3
Tagi:
Ilga Šuplinska, skola, izglītība
Pēc temata
Viņa saprot tikai spēka un agresijas valodu: LIZDA vadītāja par Šuplinsku
Īsta segregācija: nabadzīgās ģimenes nevar atļauties tālmācības
Mokas skolotājiem un vecākiem, plaisa sabiedrībā: skolu direktori par jaunajām prasībām
Skolas palikušas aci pret aci ar pandēmiju: kāpēc ministrei laiks demisionēt