Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele

Latvija vairs nav izņēmums: Viņķele ziņo par ārkārtējās situācijas izsludināšanas iespēju

50
(atjaunots 21:51 28.10.2020)
Ja Covid-19 izplatības epidemioloģiskie rādītāji Latvijā turpinās pasliktināties, valstī var būt izsludināta ārkārtējā situācija, brīdina veselības ministre Ilze Viņķele.

RĪGA, 29. oktobris — Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele pastāstīja par prognozēm attiecībā uz Covid-19 ierobežojumiem, kas varētu tikt ieviesti epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās gadījumā valstī, ziņo Mixnews.lv.

Atgādinām, ka iepriekšējā diennaktī Latvijā tika veikti 6015 Covid-19 testi un fiksēts 251 jauns inficēšanās gadījums. Pozitīvo testu īpatsvars ir 4,2%. No pandēmijas sākuma atklāto inficēšanās gadījumu skaits pieauga līdz 5 144.

Viņķele paziņoja, ka pašlaik situācija ar Covid-19 Latvijā neatšķiras no tās, kāda ir parējās Eiropas valstīs. Tāpat ministre atzina, ka, ja situācija pasliktināsies, būs jāpastiprina ierobežojoši pasākumi. Starp pirmajiem iespējamiem ierobežojošiem pasākumiem būtu samazināt pieļaujamo cilvēku skaitu gan publiskos, gan privātos pasākumos, paudusi Viņķele. Tas arī skars sabiedrisko ēdināšanu, proti, Latvijā slēgs krogus un bārus.  Tapāt vairāk skolēnu mācīsies attālināti. Ja ar to nepietiks, valstī būs jāizsludina ārkārtējais stāvoklis. Šis pasākums būs atkarīgs no ievesto ierobežojumu apjoma.

Izsludiniet ārkārtējo stāvokli

Iepriekš partija "Saskaņa" atklātā vēstulē pieprasīja no valdības izsludināt valstī ārkārtējās situācijas režīmu saistībā ar Covid-19 straujo izplatību.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Денис Абрамов

Savā vēstulē partija sniedz pēdējo dienu satraucošo statistiku par koronavīrusa infekcijas izplatību Latvijā. Pagājušajā nedēļā valstī tika sasniegts psiholoģiski nozīmīgs slieksnis: kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedza 100 un bija 103,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tāpat nedēļas laikā jaunatklāto gadījumu skaits pārsniedza 1000 un bija 1228, kamēr nedēļu iepriekš tie bija 780 jauni gadījumi.

"Saskaņā" uzskata, ka jāmācas no citu valstu pieredzes, un jāveic nepieciešami pasākumi, lai nepieļautu slimnīcu pārkraušanu un ar to saistīto krīzi veselības aprūpes jomā.

Latvijas valdība jau ir apstiprinājusi jaunus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tāpat finanšu ministrs Jānis Reirs paziņoja, ka valdība atjauno darba grupu uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam Covid-19 krīzē.

50
Tagi:
Ilze Viņķele, ārkārtējā situācija, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (760)
Pēc temata
Latvijā beigusies gripas vakcīna. Vai ir nozīme to gaidīt
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Vecākiem ļaus patstāvīgi pieņemt lēmumu par tālmācībām
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Prezidents Egils Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite, foto no arhīva

Latvijas Saeima nolēma nepalielināt algu valsts prezidentam

2
(atjaunots 13:01 01.12.2020)
Izpildot prezidenta Egila Levita lūgumu, Saeimas deputātu vairākums pieņēma lēmumu nepaaugstināt algu valsts vadītājam.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijas Saeima pieņēma lēmumu likumprojektā par vidējā termiņa budžetu 2021., 2022. un 2023. gadam nepaaugstināt prezidenta algu. Iespējams, analoģisks piedāvājums Saeimai būs jāizskata arī apspriežot valsts budžetu 2021. gadam, vēsta tvnet.lv.

Turklāt tika pieņemts lēmums, ka netiks palielināti Prezidenta kancelejas, premjerministra un ministru reprezentācijas izdevumi.

Iepriekš Latvijas Prezidenta kanceleja palūdza Saeimas Budžeta un finanšu komisijai nepalielināt algu Egilam Levitam 2021. gadā. Attiecīgā vēstule tika nosūtīta komisijas vadītājam Mārtiņam Bondaram.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija 13. novembra sēdē atbalstīja Latvijas Valsts kancelejas finansējuma palielināšanu 2021. gadā. Komisijas locekļi nolēma, ka Latvijas prezidenta alga var pieaugt līdz 6 260 eiro, savukārt viņa reprezentācijas izdevumi – līdz 1 252 eiro. Lai gan sākotnēji valsts budžeta likumprojekts 2021. gadam paredzēja, ka izmaksas prezidenta algai nepārsniegs 5 960 eiro mēnesī, savukārt ikmēneša reprezentācijas izmaksas nepārsniegs 1 192 eiro.

Komisijas lēmums par prezidenta algas palielināšanu izraisīja lielu ažiotāžu, to nosodīja gan opozīcijas deputāti, gan arī parasti Latvijas iedzīvotāji.

Pēc tam Prezidenta kanceleja nosūtīja komisijai vēstuli, kurā bija teikts, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze negatīvi ietekmējusi finanšu stāvokli Latvijā, tādēļ prezidenta algu ir ieteicam saglabāt esošajā līmenī. Dokumentā teikts, ka arī pats Levits tam piekrīt.

Kopš 2017. gada Latvijas prezidenta alga katru gadu ir palielinājusies: no 4 561 eiro 2017. gadā līdz 5 121 eiro 2018. gadā, pēc tam līdz 5 520 eiro 2019. gadā un 5 960 eiro 2020. gadā.

2
Tagi:
alga, prezidents, Egils Levits
Pēc temata
Dzīres krīzes laikā: kādiem ierēdņiem tomēr pacels algas 2021. gadā
Latvijas prezidentam pacels algu? Levits varētu saņemt vairāk nekā 7500 eiro
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Starptautiskā izstāde Baltic beauty

Skaistumkopšanas industrijas pārstāvji par tikšanos ar Viņķeli: mūs nesadzirdēja

6
(atjaunots 23:38 30.11.2020)
Sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Skaistumkopšanas industrijas pārstāvju tikšanās ar veselības ministri Ilzi Viņķeli nav nesusi nekādus rezultātus, pastāstīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas vadītāja Sabīne Ulberte telekanāla RigaTV24 ēterā.

Pagājušajā nedēļā skaistumkopšanas industrijas pārstāvji sarīkoja protesta akciju pie Ministru kabineta ēkas: valdība aizliedza viņiem strādāt, taču neparedzēja kompensāciju mehānismu.

Pēc Ulbertes sacītā, esošajā situācijā skaistumkopšanas nozare izrādījusies paralizēta.

"Es jūtu, cik lielu atbildību nozares pārstāvji lolo uz šo tikšanos, taču diemžēl man ir jāsaka, ka mēs netikām sadzirdēti. Saruna bija emocionāla. Mūsu industrija nav ierobežota, tā ir slēgta. Ja runa būtu tikai par ierobežojumiem, mums nebūtu nepieciešama šī tikšanās. Lai visi saprot – esmu par ierobežojumiem. Šajā situācijā tie ir nepieciešami, turklāt strikti. Taču tiem ir jābūt sabiedrībai saprotamiem, skaidri aprakstīties un kontrolējamiem. Un izpildāmiem," sacīja Ulberte.

Pēc viņas teiktā, sakarā ar valdības nevēlēšanos rast kompromisu skaistumkopšanas nozares pārstāvji būs spiesti vērsties Tiesībsarga birojā.

Viņķele intervijā atzina, ka cilvēkiem "nav skaidrības, no kā viņi dzīvos, jo pretī nav piedāvāts kompensējošais mehānisms", un bez tā skaistumkopšanas meistari aiziet pagrīdē. Pēc viņas sacītā, pārrunas par atbalsta mehānismiem notiek pārāk smagi, "jo šī fiskālās disciplīnas ietvara sajūta, ka ir jātaupa nauda, joprojām ir ļoti dzīva". Viņa uzsvēra, ka Ekonomikas ministrijai ir jāpiedāvā atbalsta mehānismi, un atgādināja, ka pagājušajā nedēļā diskusija par šo jautājumu valdībā ilga vairāk nekā piecas stundas.

6
Tagi:
Latvija, Ilze Viņķele
Pēc temata
Viņķele: ārkārtējās situācijas režīms ir jāpagarina uz trim nedēļām
"Saņēmām tikai rēķinus": viesnīcas vadītāja par valsts atbalstu
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot