Varoni Gaidiet

Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma

30
(atjaunots 09:34 18.10.2020)
SPKC apkopojis informāciju par Covid-19 izplatību Latvijā šonedēļ – salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu tā pieaugusi par 56%.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Nedēļas laikā epidemioloģiskā situācija uzlabojusies Daugavpils un Kuldīgas pašvaldībās, toties pasliktinājusies pārējā valsts teritorijā, konstatēja Slimību profilakses un kontroles centra specialists Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM. Šonedēļ Covid-19 pirmo reizi aiznesis arī gados jauna pacienta dzīvību.

SPKC dati liecina, ka jauno uzliesmojumu vidū uzmanību pievērš situācijas straujā pasliktināšanās Vecpiebalgā. Epidemiologi saņēma informāciju, ka tur inficēts izglītības iestādes darbinieks, kas kontaktējies ar lielu skaitu cilvēku – ne vien skolā, bet arī ekskursijā un kora mēģinājumā. Vecpiebalgas novadā sākusies plaša testēšana ar siekalu testiem, identificēti vismaz 50 gadījumi.

"Sākotnēji mēs reaģējām uz gadījumu, kas bija saistīts ar saslimšanu izglītības iestādes darbiniekam. Mēs noskaidrojām, ka šis cilvēks bija saistīts ar citiem, kas piedalījās kora nodarbībās. Mēs noskaidrojām, ka arī pavisam nesen notikusi ekskursija, kas nav ļoti ieteicams. Līdzīga situācija kā Natālijas Draudziņas skolā," stāstīja epidemiologs. Viņš norādīja, ka saslimuši pedagogi, audzēkņi, skolas darbinieki.

Tāpat viņš pastāstīja arī par neseno Covid-19 pacienta nāves gadījumu. Viņš piederēja pie 30-35 gadu vecuma grupas. Speciālists norādīja, ka nekādas blakus slimības pacientam nebija novērotas. Sākotnēji bijuši vien nelieli8 simptomi, vēlāk stāvoklis krasi pasliktinājies, viņam bija grūti runāt. Specialists atgādināja, ka Covid-19 var novest pie smagas slimības gaitas arī veselus cilvēkus. 

Viņš aicināja rūpīgi ievērot drošības pasākumus, jo tie līdz – to apliecina Daugavpils un Kuldīgas piemērs.

SPKC apkopojis informāciju par Covid-19 izplatību. Salīdzinājumā ar aizvadītās nedēļas piecām dienām tā pieaugusi par 56%. Piecu dienu laikā šonedēļ fiksēti 533 jauni koronavīrusa gadījumi, aizvadītajā nedēļā – 341. Apstiprinošo testa rezultātu īpatsvars pieaudzis noi 2,3% līdz 2,9%.

30
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19
Latvijā 148 jauni Covid-19 gadījumi, miris salīdzinoši jauns cilvēks
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku
Veselības ministre pastāstīja, kad Latvijā varētu tikt ieviesta totāla karantīna
 Fotoradars

Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas

4
(atjaunots 18:18 23.10.2020)
Satiksmes ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras pilda fotoradaru funkcijas, iesaistot autoceļu meteostacijas.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. Satiksmes ministrijas jaunā koncepcija paredz ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības uzlabošanu ar jau esošās infrastruktūras starpniecību. Fotoradaru vietā piedāvāts izmantot meteostacijas uz Latvijas autoceļiem, pa priekšu uzstādot speciālu programmnodrošinājumu, vēsta Press.lv.

Koncepcija tika izskatīta 22. oktobrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Ministrija grasās visā valstī izveidot ierīču tīklu, kuras veic fotoradaru funkciju: izmēra ātrumu, pārbauda tehniskās apskates vai OCTA polises esamību pēc auto numurzīmes un tā tālāk. Turklāt, kā atzīmēja Satiksmes ministrijā, šim nolūkam netiek plānots attīstīt fotoradaru tīklu, bet gan iesaistīt meteostacijas, kuras ir uzstādītas uz Latvijas autoceļiem. Meteostacijas jau ir aprīkotas ar videokamerām, pēc ierēdņu ieceres, tās tikai ir jānodrošina ar speciālu programmnodrošinājumu, kurš, būtībā, pārvērsīs tās jau esošo fotoradaru analogos.

"Parasto" radaru iekārtošanai naudas šobrīd nepietiek, atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pērn stacionārie fotoradari piereģistrēja 302 638 pārkāpumus, kas ir par 28 691 pārkāpumu vairāk, nekā pirms gada. Tostarp pērn fotoradari piefiksēja vairāk nekā 3000 automobiļu bez OCTA, šogad, saskaņā ar septembrī apkopotajiem datiem, jau ir 1061. 2019. gadā radari atklāja pusotru tūkstoti mašīnu bez tehniskās apskates, šogad – 673.

4
Tagi:
fotoradari, radari, ceļi
Pēc temata
CSDD: tuvākajā laikā darbu atsāks viens no "ražīgākajiem" fotoradariem
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Jauni pārbaudes kritēriji: Rīgā un Liepājā uz luksoforiem uzstādīti fotoradari
Brasas tilta remontdarbi, foto no arhīva

Latvijā notiek remontdarbu un ir būtiski ierobežojumi uz autoceļiem

4
(atjaunots 18:13 23.10.2020)
Autovadītājus brīdina, ka uz Latvijas šosejām un reģionālajiem autoceļiem ir ieviesti būtiski ierobežojumi remontdarbu dēļ.

RĪGA, 23. oktobris – Sputnik. "Latvijas valsts ceļi" (LVC) ziņo par remontdarbiem vairāk nekā 70 valsts un reģionālās nozīmes autoceļu posmos Latvijā.

Sakarā ar remontdarbu veikšanu ir spēkā nopietni ierobežojumi četros Daugavpils šosejas posmos, kā arī uz Vidzemes, Bauskas un Rēzeknes šosejas.

​Ievērojami ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem: Pūri–Auce–Grīvaiši (P96), Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33), Rēzekne–Gulbene (P36), Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), Dūči–Limbaži (P53), Līvāni–Preiļi (P63), Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) un Jelgava–Staļģene–Code (P94).

Tāpat autovadītājus brīdina, ka ir ieteicams maksimāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo laikapstākļu dēļ ceļi var būt slideni, kā arī iespējama akvaplanēšana.

Par pārmitrinātiem ceļu posmiem un citiem braukšanas apgrūtinājumiem lūdz ziņot pa diennakts tālruni 8000 5555.

4
Tagi:
ceļi
Pēc temata
Bruņinieku ielā sākas remontdarbi: izbūvēs veloceliņus un nomainīs ceļa segumu