Egils Levits

Paldies prezidentam: krievvalodīgie politiķi izsmej Levitu

117
(atjaunots 14:11 17.10.2020)
Prezidents palūdz latviešu jauniesus ierakstīt video par dzimtās valodas nozīmi, tomēr zibakcijai pievienojušies arī krievu politiķi – savā stilā.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Latvijas krievvalodīgie politiķi ņēmuši pie sirds prezidenta Egila Levita aicinājumu jauniešiem sargāt dzimto valodu un nākuši klajā ar zibakciju #спасибогосподинпрезидент.

Iepriekš Levits aicināja jauniešus kļūt par latviešu valodas sargiem, jo bez tās nevar pastāvēt Latvijas valsts, domāt un runāt latviski, parūpēties, lai valodu nepiesārņotu aizguvumi.

Levits aicināja jauniešus Latvijā un visā pasaulē ierakstīt īsu video un pastāstīt, kāpēc katram tuva un mīļa ir dzimtā valoda, un publicēt to.

Uz prezidenta aicinājumu pirmais atsaucās Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš – viņš ierakstīja video par dzimtās valodas nozīmi. Krievu valodā.

"Latvija ir daudznacionāla valsts! Latvijas jaunieši runā dažādās dzimtajās valodās. Latviski, krieviski, lietuviski, poliski, ukrainiski, igauniski un citās valodās.

Paskaidrosim prezidenta kungam, kāpēc mūsu dzimtā valoda ir svarīga! Pievienojies!" Elksniņš aicināja savā lapā Facebook.

Video ar tēmturiem #спасибогосподинпрезидент un #paldiesprezidentakungs sociālajos tīklos publicēja arī Rīgas domes deputāts Andris Morozovs.

Zibakcijai pievienojās arī Jūrmalas domes deputāte Elizabete Krivcova.

"Dzimtā valoda ir mūsu sirds valoda. Es no visas sirds mīlu savu dzimteni Latviju un pateicos jums, prezidenta kungs, par to, ka jūs to saprotat, par to, ka atbalstāt katra Latvijas iedzīvotāja dzimto valodu," Krivcova teica savā ierakstā.

Jau agrāk prezidents aicināja stiprināt latviešu valodu valstī. Piemēram, tiekoties ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdi, viņš nosauca par absurdu situāciju, kurā valsts valodas lietojums ģimenē valstī sastāda tikai 60%. Pie tam 40% Latvijas iedzīvotāju pieder pie mazākumtautībām.

117
Tagi:
Andris Morozovs, Elizabete Krivcova, Andrejs Elksniņš, Egils Levits, krievu valoda
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

3
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

3
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

14
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

14
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju