Covid-19

"Latvieši, karš ir sācies!": sociālie tīkli par infekcijas jauno antirekordu Latvijā

85
(atjaunots 11:14 17.10.2020)
Latvijā uzstādīts jauns Covid-19 infekcijas gadījumu antirekords. Sociālo tīklu lasītāji ir iebiedēti, tomēr aicina nekrist panikā un ievērot drošības pasākumus.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Vakar Latvijā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, reģistrēti 148 jauni inficēšanās gadījumi. Viens cilvēks miris. Jāpiebilst, ka viņš piederēja pie 30-35 gadu vecuma kategorijas.

Ziņa par to, ka inficēto skaits dienas laikā pietuvojies 150, kā arī par jaunā cilvēka nāvi ar koronavīrusa diagnozi, raisījusi sašutuma vētru sociālajos tīklos.

"Latvieši, karš ir sācies! Karā vieglāk mirt," skumjo statistiku Twitter tīklā komentēja Voldemārs Burģis.

​​"Sāk izskatīties nopietni," uzskata lasītājs ar lietotājvārdu aliaL.

​​"No sirds jūtu līdzi tuviniekiem... Covid nodaļas vadītāja Bērziņa intervijā IR otrdien stāstīja par jaunu sievieti (34) reanimācijā, kam vissmagākā slimības gaita. Vēl ārste sacīja, ka vēlētos ar skaļruni izbraukāt visu Latviju, saucot: cilvēki, esiet uzmanīgi!" raksta Nellija Ločmele, žurnāla IR vadītāja, kuras dzīvesbiedru aiznesa vīrusa vilnis pavasarī.

​​"Lūdzu, lūdzu, visi esam piesardzīgi un uzmanīgi - mums aug inficēšanās gadījumi UN ir miris cilvēks, kuram nebija 35 (!!!) gadi," aicina Justīne Panteļējeva.

​Kristīne savukārt skumji atzina, ka nu esot pagaisušas viņas cerības par klātienes mācību atjaunošanos pēc divām nedēļām.

Citiem šķita, ka pie koronavīrusa izplatības vainīgs pasākums, ko organizēja deputāts Aldis Gobzems.

"Lūk, Alda Gobzema un tamlīdzīgu aktivitāšu rezultāts," sašutis komentētājs ar lietotājvārdu "Par godīgu Valsti!"

​​"Nez, vai šeit gadījumā nesāk arī parādīties Alda Gobzema kovidtusa sekas?" pieļāva komentētājs "a k".

​Citi ieteica savus problēmas risinājumus: sēdēt mājās, nēsāt maskas un pat slēgt ekonomisko darbību Latvijā.

"Šajās brīvdienās paliekam mājās, labi?" visiem ieteica Alise.

​​"Man tomēr šķiet, ka asap slēgt VISU pakalpojumu nozari un samaksāt VISIEM darbiniekiem dīkstāves pabalstus bez īpašas čakarēšanās (700+ ja nodokļi maksāti, <500, ja nav), būtu ekonomikai mazāk sāpīgi nekā šī lēnā agonija, kas ļoti iespējams beigsies ar Itālijas stila lockdown," savas domas izteica Ģirts. 

Ierobežojumi Latvijā

Atgādināsim, ka sakarā ar koronavīrusa jauno vilni Latvijā ieviesti ierobežojumi – privātos pasākumos telpās var pulcēties līdz 30 cilvēki, zem atklātas debess – līdz 300 cilvēki, sabiedriskās vietās jānēsā maskas.

Maskas obligāta nēsāšana (izņemot bērniem līdz 13 gadu vecumam) noteikta tirdzniecības vietās, dzelzceļa stacijās, autoostās un lidostās.

Maskas jānēsā muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, arī šo iestāžu darbiniekiem, ja no apmeklētājiem viņus nešķir fiziska barjera.

Izklaides un sabiedriskās ēdināšanas vietas var strādāt tikai līdz pusnaktij, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā četri cilvēki, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Uz mēnesi aizliegti kolektīvie treniņi telpās. Šis ierobežojums nav attiecināts uz olimpiskajiem sportistiem, pieaugušo izlases komandām un augstāko līgu. Kolektīvos amatieru pasākums ļauts organizēt tikai svaigā gaisā ar noteikumu, ka sportisti neizmanto ģērbtuves. Sporta zālēs atļautas tikai individuālās sporta nodarbības.

Pie tam no 17. oktobra līdz 6. novembrim plānots aizliegt sporta pasākumu organizāciju, kolektīvās nodarbības sekcijās un pulciņos notiks attālināti. Klātienē iespējamas tikai individuālās nodarbības.

85
Tagi:
sociālie tīkli, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā atgriežas obligātais sejas aizsargmasku režīms
"Sporta Latvijā nav un nebūs": sociālajos tīklos kritizē jaunos ierobežojumus Covid-19 dēļ
Latvijā kopš pandēmijas sākuma jau ir vairāk nekā 3000 apstiprinātu Covid-19 gadījumu
Šuplinska paskaidroja interešu un sporta nodarbību ierobežojumu nozīmi
Kirils Višinskis

Latvijai ir jāpilda likums: Višinskis nosodīja žurnālistu vajāšanu

10
(atjaunots 16:35 27.01.2021)
Nekur citur Eiropā, tikai Latvijā un Igaunijā žurnālistus cenšas saukt pie kriminālatbildības par sadarbību ar Sputnik – tas liecina par aizspriedumainu attieksmi pret Krieviju.

RĪGA, 27. janvāris – Sputnik. Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes loceklis, mediju grupas "Rossija segodņa" izpilddirektors Kirils Višinskis un no amerikāņu cietuma atbrīvotā Krievijas pilsone, Sabiedriskās palātas locekle Marija Butina organizēja individuālos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, protestējot pret Krievijas mediju darbinieku vajāšanu Latvijā un Baltijas valstīs.

"Latvijā tiek rupji pārkāptas ne tikai mūsu kolēģu – žurnālistu, bet arī mūsu tautiešu tiesības. Šiem cilvēkiem aizliedz strādāt tur, kur viņi uzskata par vajadzīgu, pārkāpjot žurnālista galveno noteikumu – iespēju izvēlēties redakciju, kas atbilst viņa iekšējai pārliecībai," Višinskis uzsvēra piketa laikā.

Žurnālists norādīja: Latvijai, kas tagad svin sava neatkarības statusa juridisko atzīšanu, ir jāievēro llikums.

"To, ka Latvijā manipulē ar tādiem jēdzieniem, kā Eiropas sankcijas, esam fiksējuši ne tikai mēs, ne tikai Krievijas ĀM, bet arī organizācija, ko grūti turēt aizdomās par simpātijām pret mūsu valsti, – "Reportieri bez robežām". Tā nāca klajā ar speciālu paziņojumu par represijām, ko Latvija izmanto pret mūsu žurnālistiem un krievvalodīgajiem medijiem," atgādināja Višinskis.

Viņš uzsvēra, ka tādas darbības pret Sputnik žurnālistiem izrādījušās iespējamas tikai Latvijā un Igaunijā.

"Nevienā citā Eiropas valstī mūsu žurnālistus necenšas saukt pie kriminālatbildības pēc tāda sadomāta iegansta. Tas liecina, ka Baltijā valda aizspriedumi ne tikai pret Krieviju, bet arī pret Krievijas tautiešiem," secināja Višinskis.

Decembra sākumā Latvijā tika aizturēti žurnālisti, kas cita starpā sadarbojas ar portāliem Baltnews un Sputnik Latvija. Viņus nopratināja un atlaida pret parakstu par neizbraukšanu no valsts un informācijas neizpaušanu. Viņiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar pantu par ES sankciju režīma pārkāpumu, kas paredz sodu no naudas soda līdz brīvības atņemšanai. Sputnik Latvija un Baltnews ir saistīti ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa", kuras vadītājs Dmitrijs Kiseļovs iekļauts ES sankciju sarakstā. Sankcijas ir individuālas un nevar attiekties uz visiem, kas sadarbojas ar holdingu.

Krievijas ĀM nosauca situāciju par demokrātiskās sabiedrības pamatu – mediju un viedokļu brīvības – pārkāpumu skandalozu gadījumu. Resors atzīmēja, ka Latvijas varasiestāžu soda akcija neatstāj ne mazākās šaubas par safabricēto apsūdzību rusofobo zemtekstu.

Латвия должна уважать закон: Вышинский осудил преследование русских журналистов
10
Tagi:
Kirils Višinskis, žurnālistu vajāšana
Pēc temata
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Krievija aizsargās žurnālistus: Butina pastāstīja par kampaņu #Своихнебросаем
"Nelikt mieru pārkāpējam": Lavrovs par krievu žurnālistu aizstāvēšanu Latvijā
Eiro

"Bēdziet no valsts!" Gobzems vērsies pie uzņēmējiem

33
(atjaunots 12:29 27.01.2021)
Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju var sabojāt, vienu reizi aizejot uz naktsklubu ar meitenēm, - uzņēmējus brīdināja deputāts Aldis Gobzems.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Saeima pirmajā lasījumā apstiprinājusi grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā. Pēc šī soļa parlamenta deputāts Aldis Gobzems publicēja savā lapā Facebook ziņu uzņēmējiem, kurā ieteica slēgt biznesu Latvijā.

"Vienotības valdība grasās atņemt kapitāla daļas vai akcijas, ja Jums, uzņēmēji, viņu (Vienotības) ieskatā nebūs nevainojama reputācija (pirmā bilde no likumprojekta). Jau pirmajā lasījumā ir gatavs. To reputāciju droši vien vērtēs tie pie varas esošie ar kriminālprocesiem vai tie, kurus šos pirmos piesedz," stāsta deputāts.

Deputāts demonstrēja grozījuma tekstu: "Ja uzraudzības un kontroles institūcija konstatē likuma subjekta patiesā labuma guvēja neatbilstību šā panta pirmās daļas prasībām, tā pieņem lēmumu uzdot attiecīgajam likuma subjekta patiesajam labuma guvējam vai personai, ar kuras starpniecību minētais likuma subjekta patiesais labuma guvējs īstoeno kontroli, noteiktā termiņā novērst konkrēto neatbilstību, tostarp atsavināt attiecīgās nozīmīgu vai kontrolējošu līdzdalību nodrošinošās kapitāla daļas vai akcijas.

Pants (..) paredz iespēju atsavināt likuma subjekta patiesajam labuma guvējam kapitāla daļas vai akcijas ne tikai Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2015/849 paredzētajā gadījumā, nepieļaujot sodītu personu ienākšanu un darbību tirgū, bet arī gadījumā, kad patiesā labuma guvējs neatbilst nevainojamas reputācijas kritērijam.

"Man nav ilūziju. Es domāju, ka šis ir turpinājums "labi iesāktām lietām pagātnē". Kamdēļ likvidēt uzņēmumus, ja tos var vienkārši atņemt. Nevainojamu reputāciju, nevis vienkārši reputāciju, bet nevainojamu, respektīvi, vienreiz uz deju klubu ar meitenēm stringos un .... paliec ar pliku pakaļu," raksta politiķis.

Viņš ieteica atjaunot viduslaikos plaši pielietoto nevainības pārbaudes praksi. "Iesaku Vienotības valdībai, Kariņam un visiem šiem komunistiem ņemt un izlasīt šo grāmatu (otra bilde) - Directorium Inquisitorum. Laba doma ir smelties šajā grāmatā iedvesmu. Judinam no Vienotības vai FIDa vadītājai Znotiņai īpaši patiks. Tā sakot - katras FIDa darbinieces plauktiņā varētu noderēt," norādīja deputāts un advokāts Gobzems.

Savu publikāciju viņs noslēdza at ieteikumu biznesam: "Bet Jūs, uzņēmēji, bēdziet! Kamēr ir Vienotība, bēdziet! TAGAD! Jums visu plāno atņemt. Jo Jums nav nevainojama reputācija, kuru Jums vērtēs Vienotība. Lai atņemtu pēdējo."

Atgādināsim, ka iepriekš Finanšu izlūkošanas dienesta pārstāvji tiesnešiem organizētā seminārā paziņoja, ka ar noziedzīgu kapitālu legalizāciju saistītiem procesiem nevajag piesaistīt pārlieku daudz liecinieku, un pašiem procesiem jānorit maksimāli ātri.

Grozījumus, ko pieminēja Gobzems, pirms balsojuma Saeimā mēģināja apstrīdēt tikai daži opozīcijas deputāti. Nospiedošs vairākums tos atbalstīja un apstiprināja likumprojekta izskatīšanu steidzamā kārtībā. Otrajam, galīgajam likumprojekta lasījumam jānotiek februārī.

33
Tagi:
Aldis Gobzems, Saeima
Pēc temata
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Kas atbildēs par "sarkano teroru"? Advokāte pastāstīja, kas notiek ar bankām Latvijā
Nevajag daudz liecinieku un ekspertīžu: Latvijā grib ātri tiesāt par naudas atmazgāšanu
Latvija soda investorus! Juristi pieprasa apturēt Finanšu izlūkošanas dienesta patvaļu