Brīdinājuma zīme Bioloģiskie draudi

Veselības ministre pastāstīja, kad Latvijā varētu tikt ieviesta totāla karantīna

129
(atjaunots 12:35 16.10.2020)
Latvijā pašlaik nav pamata ieviest totālu karantīnu, paziņoja Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele pastāstīja, kādā gadījumā valstī var tikt ieviesta totāla karantīna. Varasiestādes vadīsies pēc veselas virknes kritēriju – inficēto skaita, pozitīvo testu daļas, brīvo gultasvietu daudzuma un citiem.

Totāla karantīna ir pasākums, kuru pielieto atsevišķas valstis, lai stabilizētu un uzlabotu epidemioloģisko situāciju sakarā ar Covid-19 izplatību. Latvijā pilnas "visu un visa" slēgšanas scenārijs netiek izskatīts, taču pastāv kritēriji, kuru gadījumā šis lēmums tomēr ir iespējams, paziņoja LTV7 Krievu apraides raidījuma "Punkti virs i" ēterā Viņķele.

Pirmais kritērijs ir jaunu inficēto skaits, kumulatīvais divu nedēļu rādītājs. "Bet te ir svarīgs konteksts. Ja mēs runājam par uzliesmojumu kaut kādā rūpnīcā, kas ietekmē kopējo rādītāju, tas nenozīmē, ka viss – mēs esam nonākuši pie lokdauna. Šajā gadījumā, piemēram, var ieviest lokālus ierobežojumus," sacīja ministre.

Otrais kritērijs – pozitīvo koronavīrusa testu daļa un kopējais testēšanas apjoms. "Šobrīd robeža, kura Eiropā skaitās par trauksmi raisošu un liecina par nekontrolējamu infekcijas izplatības sākšanos, sastāda 4%. Mums šobrīd ir nedaudz virs 2%. Ceru, ka šo rezervi mēs neiztērēsim," atzīmēja Viņķele.

Trešais kritērijs – gultasvietu aizņemtība slimnīcās un smagi slimu pacientu skaits. Šobrīd Latvijā ir pieejamas 250 vietas stacionārai Covid-19 pacientu ārstēšanai. Pārsniedzot šo robežu, slimnīcu darbā nāksies veikt izmaiņas, lai pielāgotu tās Covid-19 pacientu vajadzībām. Tas savukārt ietekmēs citus pacientus – darbam ar inficētajiem ar koronavīrusu nāksies piešķirt jaunas vietas – uz citu nodaļu rēķina, novirzīt medicīnas personālu – arī uz citu nodaļu rēķina.

"Ja mēs pārsniedzam robežu un tiks aizņemtas 250 gultasvietas – tā būs jau ļoti nopietna situācija," atzina ministre.

Tiesa, atzīmē viņa, neviens no šiem faktoriem pats par sevi nebūs izšķirošs totālas karantīnas ieviešanai. Tiks vērtēts to kopums.

129
Tagi:
karantīna, Ilze Viņķele, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
Pēc temata
Zibenīga izplatība: vai Latvijā ir jāsāk gaidīt karantīna Covid-19 dēļ
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
Dienā pietiks ar 4000: Latvijā pārstās veikt Covid-19 testu visiem gribētājiem
Danču nebūs: oktobrī Latvijas iedzīvotājiem nāksies izklaidēties sēdus

Pandēmija nav iemesls stiprināt divvalodību: VVC vadītājs neatbalsta avīzi krievu valodā

5
(atjaunots 12:47 08.05.2021)
Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš paskaidroja, kāpēc informatīvos materiālus par vakcināciju nedrīkst izplatīt latviešu un krievu valodās.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik, Dmitrijs Oleiņikovs. VVC vadītājs Māris Baltiņš, komentējot iespēju publicēt informatīvu avīzi par vakcinēšanas pret Covid-19 jautājumiem tai skaitā krievu valodā, paziņoja, ka Valsts valodas centrs joprojām uzstājas pret to. Pēc viņa vārdiem, "pastāv citi veidi, kā krievu valodā runājošos valsts iedzīvotājus informēt par vakcinēšanu pret Covid-19".

Baltiņš atzīmēja, ka pastāv normatīvs regulējums, kas aizliedz izplātīt visiem valsts iedzīvotājiem informatīvos materiālus divās valodās. VVC par to esot brīdinājis vakcinācijas projekta organizatorus, aicinot viņus "meklēt citus risinājumus".

Pēc Baltiņa vārdiem, izplatīt informāciju krievu valodā būtu iespējams šaurākā un mērķētākā veidā. Piemēram, sadarbībā ar pašvaldībām, kas labāk zina, kurā mājā kādā valodā runā cilvēki. Attiecīgi "izplatīt materiālus svešvalodā tieši konkrētām mājsaimniecībām, nevis bez skatīšanās visiem valsts iedzīvotājiem".

Tāpat Baltiņš komentēja savu nesenāko iekļaušanos Krievijas sankciju sarakstā un aizliegumu ieceļot valstī. Pēc viņa vārdiem, "šī vēsts viņam bijusi pārsteigums, kas gan viņa dzīvē neko diži nemainot, jo Krievijā neesot bijis jau gadus desmit un arī neesot plānojis turp doties". Pēc viņa domām, Krievijas lēmums liecina, ka Latvija konsekventi īsteno savu valodas politiku un nostiprina latviešu valodas pozīcijas.

Atzīmēsim, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes 2017. gadā veiktajiem pētījumiem 60,8% Latvijas iedzīvotāju uzskata par savu dzimto valodu latviešu, 36% - krievu valodu un 3,2% - citas valodas.

5
Tagi:
Valsts valodas centrs, VVC, krievu valoda, latviešu valoda, vakcinācija, vakcīna, pandēmija, koronavīruss
Pēc temata
Kļūda vai draudi? Sociālās reklāmas tulkojums sūta krievus pie senčiem
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu
"Lai dzīvo mana tauta": latviešu zvaigznes vakcinācijas kampaņā

Latvijā uzstādīts vakcinācijas rekords: dienā tika sapotēti vairāk nekā 15 000 cilvēku

5
(atjaunots 12:42 08.05.2021)
Covid-1 vakcinācijas kampaņa Latvijā uzņem apgriezienus. Ceturtdien tika fiksēts līdz šīm lielākais vakcinēto cilvēku skaits.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Latvijas Nacionālais veselības dienests (NVD) ziņo par vakcinācijas rekordu Latvijā. Ceturtdien, 6. maijā, izdevās sapotēt 15 549 cilvēku, no tiem 3 307 neietilpa prioritārajās grupās, raksta Press.lv.

Līdz šim maksimālais savakcinēto cilvēku skaits fiksēts 28. aprīlī - 14 276 cilvēku.

6. maijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu Latvijā saņēma 8 665 cilvēku, bet 6 810 cilvēku – otro devu. 74 cilvēkus vakcinēja ar preparātu Johnson & Johnson, kuram nepieciešama tikai viena deva.

Vakcinācija notika 464 ārstniecības iestādēs. Noslogotākas bija SIA "Veselibas centrs 4", SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" un SIA "Vizuālā diagnostika".

​Ceturtdien Latvijā tika izlietotas 110 "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 3 184 šīs vakcīnas otrās devas, 2 167 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 1 560 šīs vakcīnas otrās devas, 6388. "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 2 066 šīs vakcīnas otrās devas.

No visiem ceturtdien sapotētājiem gandrīz trešdaļa— 5 104 — bijuši cilvēki vecumā virs 60 gadiem.

5
Tagi:
Nacionālais veselības dienests, vakcinācija, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Eiropas Savienībā sākas Covid-19 sertifikātu sistēmas testēšana
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"